tóth gabi
A család nem hisz a szakértõi véleménynek sem.
Családja szerint rendőri brutalitás áldozata volt az a békési férfi, akit július elején elvittek a rendőrök, majd másfél héttel később meghalt.
A férfi bedrogozott és őrjöngött, ezért a rokonai kihívták a rendőröket, akik lefogták, majd a földre teperték. Ezután elvitték, ám a férfi állapota később rosszabbra fordult. Újra kellett éleszteni, a veséje is leállt. Mesterséges kómában feküdt a kórházban, végül a szervezete feladta a küzdelmet.
A 24.hu megszerezte azokat a boncolási, igazságügyi orvosszakértői véleményeket, amelyek talán pontot tehetnek az ügy végére.
"A Központi Nyomozó Főügyészség Szegedi Regionális Osztályán hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás bűntette miatt elrendelt nyomozás jelenleg is folyamatban van, gyanúsítotti kihallgatás az ügyben nem történt. Az igazságügyi orvosszakértői vélemény megérkezett az ügyészségre, amelynek értékelése folyamatban van" - mondta Kovács Katalin, főügyészségi katonai ügyész a portálnak.
A család azonban nem enged álláspontjából, miszerint nem a drog, hanem a rendőrök okozták a férfi halálát. Az elhunyt húga tett feljelentést, mert szerinte a helyszínre kiérkező nyolc rendőr közül négyen megverték, és sokkolóval "ártalmatlanították" testvérét. A rendőrség cáfolta a sokkoló használatát, és a szükségtelen bántalmazást, a boncolás eredménye pedig összhangban van azzal, amit a rendőrök állítanak.
A szakvélemény sokáig taglalja, hogyan szerezhette sérüléseit a férfi: „Részben az újraélesztés kapcsán alkalmazott mellkaskompressziótól származhatnak, illetőleg részben a súlyosan intoxikált pszichotikus személy megfékezésére alkalmazott rendőri kényszerintézkedés során keletkezhettek. Például a kezek hátrabilincseléséhez szükséges talajra vitel és a hason fekvő sértett mellkasára térdelés során.”
A férfi halálához így a család állításával ellentétben nem a rendőri kényszerítés, hanem oxigénhiányos diffúz agykárosodás vezetett. Ez indított el a szervezetben minden mást: agyvizenyőt, agytörzsi beékelődést, és a keringés- és légzésbénulást.
Az elhunyt családját megdöbbentette, hogy a szakértői vélemények szerint a rendőröknek semmi köze nincs szerettük halálához, ellentétben a végzetes napon elszívott acetonba áztatott dohánnyal. A család nem adja fel; szerintük el akarják tussolni az ügyet, és ha kell, nemzetközi szervezetekhez fordulnak - írta a Blikk.