ÉLETMÓDI

Szerző RIPOST

Létrehozva: 2020.04.07.

A Harry Potter írónőjének egy különleges légzésgyakorlat is segített a gyógyulásban a koronavírus fertőzésből

J.K. Rowling állítja, hogy egy nem túlságosan bonyolult, mégis különleges légzőgyakorlat is segített neki a koronavírus betegségből való gyógyulásban.

A Harry Potter írónőjének egy különleges légzésgyakorlat is segített a gyógyulásban a koronavírus fertőzésből

Az írónő a gyakorlatot egy orvos révén is elmagyarázta, egy közzétett videón. Az orvos és ő is biztosak abban, hogy ezek az egyszerű légzési technikák hozzájárulnak a fertőzésből való gyorsabb felépüléshez.

Rowling ezt üzente a Twitteren:

Dr. Sarfaraz Munshi, aki a keleti londoni Romfordban, a Queen's Kórházban dolgozik, a klipben elmondja, hogy ezt a gyakorlatot intenzív kezelésben részesülő betegeknél is gyakran alkalmazzák.

Azt állítja, hogy ez a módszer az „egyetlen módja” annak, hogy az oxigén oda is bejusson a tüdőbe, ahova máskor általában nem, állítása szerint – ez segíthet a fertőzés leküzdésében.

Az 54 éves Rowling nem győzi dicsérni a módszert, amit először orvos férje, Dr. Neil Murray ajánlott neki.

De mi is ez az állítólag hatásos, de mégis egyszerű légzőgyakorlat? Az írónő szerint mindössze ennyi:

 

A Rowling által használt módszert videón is bemutató londoni orvos szerint hasznos lenne, ha ez a légzőgyakorlat minél szélesebb körben elterjedne, ugyanis ez a tüdő edzésének egy hasznos módszere. A lényege, hogy a tüdő hátsó részeibe is áramlik így levegő.

 

 

 

Az orvos szerint, ha a hátunkon fekszünk, akkor a tüdő nagyobb részébe nem áramlik levegő, ami egy fertőzés esetén kifejezetten csökkenti a gyógyulás esélyeit. Ez akár az úgynevezett atelektáziához, másodlagos tüdőgyulladáshoz is vezethet.„

Az atelektázia a teljes tüdő teljes vagy részleges összeomlása, ami akkor fordul elő, amikor a tüdőben az apró légzsákok – az úgynevezett alveolák – leeresztenek, elzáródnak vagy megtelnek folyadékkal.

Vagyis, ha valaki megbetegedve folyamatosan a hátán fekszik, tulajdonképpen csökkenti a saját gyógyulási esélyeit. Ez az oka annak, hogy az intenzív osztályokon amikor csak mód van rá, a hasukra fordítják a tüdőgyulladással vagy annak veszélyével küzdő betegeket.

Mi az atelektázia?

A levegő a légcsövön és a hörgőkön keresztül jut be az egyre kisebb hörgőcskékbe, végül a tüdő léghólyagocskáiba. Ha ez a légút valahol elzáródik, légtelenség, latin nevén atelektázia jön létre.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek