Krausz Gábor
Szijjártó Péter bejelentette, hogy Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert az amerikai pénzügyminisztérium levette a szankciós listáról.
Az amerikai pénzügyminisztérium levette Rogán Antal Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert a szankciós listáról, ami világosan bizonyítja azt, hogy más szelek fújnak Washingtonban - idézi Szijjártó Pétert az MTI.
Az előző, Joe Biden vezette amerikai adminisztráció ,,abszolút bosszúból" a tavaly novemberi elnökválasztáson elszenvedett vereség miatt, mielőtt Donald Trump elnöki hivatalba lépett volna, több intézkedést is hozott Magyarországgal szemben.
Az egyik ilyen volt Rogán Antal miniszter kollégám szankciós listára helyezése, ami nyilvánvalóan egy politikai bosszú volt egy Budapestről frusztráltan távozó nagykövet részéről
- közölte Szijjártó Péter.
Nos, hogy más szelek fújnak Washingtonban, azt világosan bizonyítja az a tény is, hogy néhány perccel ezelőtt az amerikai pénzügyminisztérium közölte, hogy Rogán Antalt levették a szankciós listáról
- fogalmazott.