-8°C
0°C

Artúr, Vince névnapja

RETRO RÁDIÓ

Botka László emberei megszállták a hódmezővásárhelyi városházát

Botka László emberei megszállták a hódmezővásárhelyi városházát
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2018. 03. 07. 17:08

Mindenki döbbenten néz Hódmezõvásárhelyen. A Városházán lényegében az MSZP bukott politikusának emberei vették át az irányítást. Botka László gárdája mindenre rátette a kezét.

A kiszivárgott információk szerint rettenetesen rossz a légkör a hivatalban: mindenki félti az egzisztenciáját. Az eddig egységes Polgármesteri Hivatal szétszakadni látszik. A szocialista Botka László emberei megszállták az épületet és lényegében átvették az irányítást. Tegnap erősítésként megérkezett a korábbi esztergomi polgármester  Tétényi Éva és a NAV bukott munkatársa Horváth András is.

Hódmezővásárhely Márki-Zay által elbocsátott aljegyzője Végh Ibolya így fogalmazott a Vásárhely24.hu című lapnak:

"Csupa sértett, bosszúra éhes támogató, akik most végre meg akarják mutatni. A város összes szerződését kikérték, hogy egy „szakértői” csoport átvizsgálja ezeket az iratokat. Ebben a munkacsoportban olyanok vannak, mint a Jobbik helyi elnöke, a párt önkormányzati képviselője és Hegedűs Lórántné országgyűlési képviselő is lejött egy munkatársával Budapestről. A szegedi polgármesteri hivatal ügyvédi irodájának munkatársai vizslatják a szerződéseket, hogy április 8-ig valami balhét robbanthassanak ki. Azt akarják bizonyítani a szocialista városvezetés és a Jobbik emberei, hogy Vásárhelyen minden szabálytalanul ment, a köztisztviselők pedig korruptak. Nagyon gyors tempóban kell dolgozniuk, hogy az áprilisi választások előtt kreáljanak valami ügyet, hogy folytathassák a sárdobálást."

Az új polgármester hivatalba lépése óta folyamatosan zsíros megbízási szerződéseket köt „tanácsadóival”, és hogy ennek meglegyen a fedezete 53 köztisztviselő bérét csökkentette március 1-jei hatállyal. Megjegyzem, ugyanezen a napon mondta el az összapparátusi értekezleten, hogy senkinek nincs félnivalója, és hogy emelkedni fognak a bérek. Ennyit igazmondó új polgármesterünkről…

A másik probléma, hogy az emberek nem tudják, hogy mit csináljanak. Főjegyző asszony sajnos beteg, én igazat szóltam, mennem kellett, most a jogi iroda vezetője látja el a jegyzői feladatokat. Nincsenek vezetői értekezletek, a polgármester, akinek az ügyeket irányítania kellene kizárólag politizál, és országos politikai álmokat kerget. Budapestre jár, miközben  a „tanácsadói” a Hivatalt kutatják.

Most még működik a Hivatal, de már csak a lendület viszi előre. Félő, hogy a vezetők és azok a kulcsfontosságú emberek akiknek lecsökkentette a bérét elhagyják a Polgármesteri Hivatalt. Õk bármikor felállhatnak és azonnal el is tudnának helyezkedni. Na akkor fog összeomlani az egész rendszer." -

-mondta a korábbi aljegyző Végh Ilona.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.