Létrehozva: 2024.04.28.

Tényleg létezik a fáraók átka? Kiderült, mi áll a legenda hátterében

A kutatók is ledöbbentek, amikor ezt megtudták.

A kutatók végre megoldották, hogy mi áll az egyik legrégebbi, és legismertebb átok mögött. Több mint 100 évvel ezelőtt, 1922-ben fedezték fel Tutanhamon sírját, azonban az ásatások után tragédiák sorozatára bukkantak rá.

egyiptom piramis fáraó
Képünk illusztráció / Fotó: Pixabay

Ugyanis a sír megnyitásában részt vevő férfiak közül négyen életüket veszítették néhány hónapon belül, de olyan tagja is volt a csoportnak, aki 16 évvel a kripta felfedezése után halt meg rejtélyes körülmények között. Majd ezután egy újabb tragédia következett be, a régészek gyógyításában résztvevő egyik nővér is elhunyt. A „Fáraó átka” így összesen 17 ember életét követelte, akik közül a legtöbb vagy közvetlen résztvevő volt, vagy hozzátartozója volt valakinek.

Sokáig az emberek úgy vélekedtek, hogy a „fáraó átka” miatt történtek a halálesetek, ám most a modern tudománynak hála kiderült, hogy miért haltak meg sorra az életerős fiatal férfiak a régészek közül. A Jornal of Scientific Exploration (JSE) friss kutatásából kiderült, hogy az Egyiptomban található ősi sírok tele vannak radioaktiv sugárzással, ami elegendő mennyiség volt ahhoz, hogy rákos és sugárfertőzést okozzon, ez pedig hosszútávon az életébe került a régészeknek.

Ugyanakkor a tudósok azt is feltételezik, hogy azok az emberek, akik eredetileg a sírokat építették, tudtak a mérgező légkörről, és a falakon hagytak a gyógyíthatatlan betegségre figyelmeztető feliratokat - számol be róla a The Sun.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek