tóth gabi
Bármilyen divatosak is, hosszú távon komoly gondokat okozhatnak.
Mindenki hallott már arról, hogy egy egészségtelen ruhadarab, köztük a magassarkú cipő például mennyi egészségügyi problémát tud okozni, a gerincferdülésen át a bokasüllyedésig sok gond forrása lehet. A hegyes orrú cipők, amelyek nem a lábvonalát követik és összeszorítják a lábfejet, valamint a flip-flop papucsok sem éppen arról híresek, hogy jót tennének a lábcsontozatnak. Talán meglepő, de nemcsak a rosszul megválasztott cipők, hanem a szoros, szűk, nem jól szellőző ruhák is komoly egészségügyi problémákat tudnak okozni, pedig ezek a ruhadarabok kifejezetten népszerűek a nők körében!
Az alakformáló fehérneműk fontossága vitathatatlan, hiszen a használatával magabiztosabbak lehetnek a nők, és kívánatosnak érezhetik magukat, ami lélektanilag nagyon fontos szempont. Az azonban, hogy a rendszeres hordása milyen hatással lehet a női testre, egészen megdöbbentő. Szakemberek szerint a gyomort ért erős nyomás hatására a sav könnyen visszakerülhet a nyelőcsőbe, ami gyomorfájdalomhoz, gyomorégéshez és refluxhoz vezethet. Az erős szorítás a vérkeringésre is káros hatással van, arról nem is beszélve, hogy a tüdőre is nagy nyomás nehezedik, és az ebből fakadó nehézlégzés pedig pánikrohamot, sőt akár hiperventillációt is okozhat.
Bár szuperszexik a testhez idomuló nadrágok, sok hátránya is van a túl szűk vagy túl szoros szabásnak. Az évek óta divatos skinny farmernadrágok állandó viselése például kidörzsölheti a két lábad közötti területet, így a comb érzőidege is károsodhat. Kellemetlen lábdagadást is okozhat, szoros derékrésze szintén gyomorpanaszokhoz vezethet. A túlzottan testhez feszülő sport- és jóganadrág nem szellőzik rendesen, így az izzadás során újabb problémával szembesülhetsz. A bőröd nem tud megfelelően szellőzni, ezért sok pattanás alakulhat ki a combjaidon és a fenekeden. Ami még rosszabb, hogy fájdalmas szőrtüszőgyulladás kialakulására, valamint gombás fertőzésre is van esélyed. Érdemes hát alaposan megválogatnod azokat a nadrágokat, amelyeket rendszeresen használsz a sportolás és a mindennapok során.
Tán nem túl meglepő, hogy a tangabugyi is a felsorolás között van. Bár a férfiak rajonganak ezekért az apró kis ruhadarabokért, a tanga viselése nem túl kényelmes, főleg, ha nem megfelelő a mérete és az anyaga sem pamut. Mivel szűk, és a testhez feszül, nem engedi szellőzni a szeméremtájékot, kellemetlenül bevághat vagy kidörzsölheti a bőrödet, ami irritációt, kipirosodást, pattanásokat, viszketést és kiütéseket okozhat. Ha a tanga ráadásul szintetikus anyagból készült, nagyobb eséllyel fertőződhetsz meg, mert a baktériumok és gombák könnyűszerrel megtelepedhetnek a hüvelyedben, kitéve téged egy kellemetlen és hosszadalmas tortúrának. Ha egy mód van rá, használj inkább pamut és kevésbé szoros fazonokat a hétköznapok során.