kulcsár edina
Nem érhet meglepetés a hosszú repülõúton, ha okosan csomagolsz. Érdemes lehet a leszállás utáni egy-két napra is gondolnod, amikor összeállítod a kézipoggyászodat.
Egy hosszú repülőút esetén nemcsak a feladott csomagodat, hanem a kézipoggyászt is körültekintően kell bepakolnod.
Az alábbi eszközök mindenképp legyenek nálad, hogy kényelmesebben teljesen az utazás.
Ha több időzónát is átlépsz, akkor érdemes már a repülőn elkezdeni az átállást. Akkor próbálj aludni, amikor célállomásodon éjszaka van. A szemmaszk segítségedre lehet.
Egy utazás során, főleg a repülőtereken, olyan helyeken tartózkodsz, ahol sok ember megfordul. Ilyenkor különösen oda kell figyelni a higiéniára.
A repülőn, az utazómagasságot elérve, elég hűvös uralkodik az utastérben. Akkor is legyen nálad meleg ruha, ha egyébként kint kánikula van.
Ha már repülés előtt is érzed, hogy bujkál benned valami, akkor mindenképp tegyél el fájdalom- és lázcsillapítót. Ki szeretne betegen nyaralni?
Biztos, ami biztos, az útleveledről mindig tarts magadnál egy másolatot. Ha odaérsz a szállásra, akkor az eredetit gondosan zárd el a széfbe.
Egy hosszú út alatt, ahol még át is kell szállnunk, nem biztos, hogy le tudsz majd zuhanyozni, viszont a fogmosást el tudod intézni a mosdóban is.
Egy üres kulacs mindig legyen a táskában, amit a biztonsági ellenőrzésen át tudsz vinni, mert ezt később fel tudod tölteni ivóvízzel.
Egy jegyzetfüzetbe fel tudod jegyezni a szállás adatait, a legfontosabb telefonszámokat, sőt, ha utazás közben találkoznál valakivel, akivel összeismerkedsz, könnyen fel tudod jegyezni az elérhetőségeit.
Hosszú várakozáskor egyszerűbb elővenni a saját nasit a táskádból. A terminálokban sokszoros áron juthatsz ilyesmihez.
Egy kis készpénz mindig legyen nálad, hiszen soha nem lehet tudni, hogy mi jöhet közbe; nem fogadják el a bankkártyát, nem működik az ATM, stb...