tóth gabi
Befejeződtek a 2024-es Európa-bajnokság selejtezői, 21 együttes már kvalifikálta magát a jövő évi tornára. A magyar labdarúgó-válogatott a második kalapból várhatja a december 2-i húzást, egy nem mindennapi halálcsoport is összejöhet.
Kedd este véget ért a 2024-es Európa-bajnokság selejtezősorozata, Horvátország 1-0-ra legyőzte Örményországot, ezzel utolsóként automatikusan kvalifikálta magát a jövő évi tornára. Már csak három hely kiadó, a kalapok beosztása pedig kialakult, Magyarország kedvező helyzetben van.
Marco Rossiék a második kalapból várhatják a december 2-i sorsolást, ami a 18 pontos csoportelsőségének köszönhető. A nemzeti együttes az összetettbeli hatodik helyen végzett, mindössze Portugália, Franciaország, Spanyolország, Belgium és Anglia előzte meg. Ezzel a magyar csapat közel állt egy óriási bravúrhoz, karnyújtásnyira volt a szenzáció, hiszen teljesítménye alapján az első kalapban lett volna helye. A házigazda Németország azonban rendezőként automatikusan a legjobbak közé kerül, így került végül a második kalap élére Magyarország.
Hasonlóan 2020-hoz, itt is van esély egy brutális halálcsoportra – írja az Origo. A legkedvezőtlenebb sorsolás minden bizonnyal egy Franciaország, Magyarország, Horvátország, Olaszország kvartett lenne, de a tavalyi vb negyeddöntős Hollandia is ott lapul a harmadik kalapban. A talán legoptimistább forgatókönyv szerint pedig egy Németország, Magyarország, Szlovénia, Svájc csoport. Itt érdemes hozzátenni, hogy a negyedik kalapba érkezik még három pótselejtezős ellenfél, akár Luxemburg kijutására is még van esély, amely talán a legkönnyebb rivális lenne.
A 2024-es Európa-bajnokság kalapjainak beosztásai
1. kalap: Németország, Portugália, Franciaország, Spanyolország, Belgium, Anglia
2. kalap: Magyarország, Törökország, Románia, Dánia, Albánia, Ausztria
3. kalap: Hollandia, Skócia, Horvátország, Szlovénia, Szlovákia, Csehország
4. kalap: Olaszország, Szerbia, Svájc, „A” pótselejtező nyertes, „B” pótselejtező nyertes, „C” pótselejtező nyertes
A pótselejtezők párosításai
A: Lengyelország-Észtország, Wales-Izland
B: Izrael-Ukrajna, Bosznia-Hercegovina-Finnország
C: Grúzia-Luxemburg, Görögország-Kazahsztán