Létrehozva: 2022.04.27.

Porig alázták, kőkeményen beszólt Hamiltonnak a világbajnok

Forma-1-es pályafutása egyik leggyengébb versenyét teljesítette a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, akit csupán a 14. helyen intettek le múlt hét vasárnap az Emilia-Romagna Nagydíjon. Korábbi legnagyobb riválisa a futam alatt és után is kritikával illette.

Nem Lewis Hamilton futama volt a múlt hét vasárnapi. A hétszeres világbajnok mindössze 14. lett, azonban Esteban Ocon öt másodperces büntetése miatt végül a 13. helyre lépett elő. A Sky Sports szakmai stábjában ezúttal helyet foglalt Hamilton ősi riválisa, a korábbi csapattárs, a 2016-0s világbajnok Nico Rosberg is, aki nem kímélte Hamiltont.

Először a futam 56. körében szúrt oda a britnek: „Közben Hamiltont látjuk megint Gasly ellen, huszadszorra is sikertelenül próbált előzni.”

Azonban Rosberg a leintést követően jött igazán formába. Először Hamilton jelenlegi csapattársának, George Russellnek üzent:

„Gratulálok az eredményedhez! Egész hétvégén végig domináltál Hamiltonnal szemben.”

George Russel és Lewis Hamilton
Russell eddig 21 ponttal gyűjtött többet, mint Hamilton Fotó: AFP

Később pedig reagált arra, hogy Toto Wolff, a Mercedes csapatfőnöke a futam után, rádión kért elnézést Hamiltontól a gyenge hétvége miatt: „Toto mentális játékot játszik azzal, hogy magára vállalja a felelősséget, és Hamilton helyett a Mercedest hibáztatja, ez okos döntés.”Csakhogy nem feltétlen ez az igazság, Russell a negyedik helyen végzett ugyanazzal az autóval, Hamiltonon is múlt a mostani hétvége, mert ebben a kocsiban több volt. Toto jól csinálja, hogy így motiválja Lewist, mert ilyenkor könnyen el lehet őt veszíteni.”

Rosberg 2016-ban – pont Hamiltont legyőzve – drámai körülmények között lett világbajnok, sikere után rögtön visszavonult. A Mercedesben töltött évei alatt többször komolyan összekapott a brittel.

Magyar Péter baklövésén röhög az internet

Karácsony Gergelyt nem érdeklik a budapesti utasok

Gyereknevelés mellett főállás? Majoros Hajni kitálalt, miért nem ment vissza dolgozni

Rutinos a 21 éves kínai, ugyanúgy vert ki egy világbajnokot, mint tavaly

Elképesztően gondolkozik magáról 3 csillagjegy, ők nem kérnek bocsánatot

A Fidesz-KDNP rendkívüli testületi ülés összehívását kezdeményezte a XVIII. kerületben a Koppenhága-ügy miatt

Hugh Grant elárult pár titkot a közelgő Bridget Jones-filmről

5:2 diéta – lerobbantja rólad a zsírt az időszakos böjt népszerű formája

Óriási sportélmény és show lesz a kanadai hokiválogatott budapesti meccse - videó

Káposztás kofta, sült szeretetgolyók fűszeres paradicsommártásban -receptvideó (hirdetés)