tóth gabi
A négygyermekes anyuka egy kérdezz-felelekben rántotta le a leplet arról, korábban mi okozott álmatlan éjszakát a családjának. Kulcsár Edina nagyobbik lánya komoly alvászavarral küzdött.
Kulcsár Edina vígan élhetné a négygyermekes családanyák sosem unalmas életét, a sors azonban folyton akadályokat gördít az egykori szépségkirálynő elé. Nem elég, hogy szinte hetente kínozza valamilyen betegség G.w.M feleségét, a kommentelők is rendre megtalálják maguknak, kap tőlük hideget-meleget, főleg, amióta megszületett a negyedik gyermeke, Dion.
Kulcsár Edina azonban a sok bántás ellenére igyekszik pozitívan állni az emberekhez, talán azért is döntött úgy, hogy kissé rendhagyó módon egy kérdezz-feleleket indít a közösségi oldalon, hogy őszintén válaszoljon a rajongók és a követők kérdéseire.
Egy édesanya élt is a kínálkozó lehetőséggel: azonnal feltette Edinának a kérdést, hogy a nagyobbik lánya, a négyéves Kulcsár-Szabó Nina küzd-e még az úgynevezett pavor alvászavarral, latin nevén pavor nocturnusszal, ami korábban igencsak megnehezítette a család életét.
A sztáranyuka elárulta, hogy szerencsére Nina már békésen alszik, a pavor nocturnus nem keseríti meg a mindennapjaikat. Kulcsár Edina többek között azt tanácsolta a kérdezőnek, hogy ha az ő gyermeke is érintett, akkor semmilyen cukros dolgot ne adjon neki, csökkentse nullára a képernyőidőt és töltsön a kicsi legalább napi 3 órát a friss levegőn, hogy megszűnjenek a problémák.
No, de mit is kell tudni erről a betegségről, ami rengeteg gyermek éjszakáját teszi pokollá és így megnehezíti a komplett család életét?
Nos, az alvászavar megjelenése 2-3 éves korban a leggyakoribb, ekkor erős, pánikszerű sírás, reszketés és segélykérő hívogatás jellemzi, óvodáskorban inkább felüléssel, zavaros beszéddel jár, 7 éves korra pedig szinte minden érintett gyermek kinövi a problémát külső beavatkozás nélkül. A pavor szindróma – az alvajáráshoz hasonlóan – az éjszaka első harmadában (elalvást követő első 3 órában), a mélyalvás során jelentkezik, és lezajlása után nem ismétlődik újra. A gyermek ébernek tűnő rémülete ellenére, nem tér teljesen a tudatához, és éppen ezért másnap általában nem is emlékszik a történtekre.