tóth gabi
Nagy Szilárd és Ragány Misa szerzőtársaikkal az idén tavasszal Európában, így hazánkban is kialakult helyzetre szerettek volna reflektálni a nagysikerű Varga Miklós-Varga Mihály dal feldolgozásával. A szerzemény minden képzeletet felülmúló sikereket ért el, határainkon innen és túl egyaránt.
Az Európa 2020 megjelenését követően az alkotók napokon belül látták, hogy ez a feldolgozás túlmutat az „egynyári” slágeren és átlépte határainkat, még magyar nyelven is (közel húsznyelvű felirattal) nemzetközi útjára indult és társadalmi küldetést vett a vállára, országtól függetlenül. Ezért is fogalmazódott meg az előadókban, hogy elkészítik a dal angol nyelvű változatát, hogy az üzenete még befogadhatóbb legyen külföldön is.
„Eredetileg nem is gondoltunk rá, hogy elkészítsük a dal idegennyelvű verzióját, de olyan sokan kérték, annyi helyről érkezett visszajelzés, hogy szeretnék angolul is hallani a feldolgozást, hogy végül belevágtunk. Csarnai Borbála fordítása szerintünk fantasztikusan sikerült, abszolút átjön benne az üzenet – a hit, a remény, a szeretet és az összefogás – ami rendkívül fontos volt számunkra” – magyarázta Nagy Szilárd, az egyik szerző es előadó, aki azt is hozzátette, az egész csapatot büszkeséggel tölti el, hogy milyen sokan melléjük álltak.
Az alkotók egy grandiózus videoklipet álmodtak meg, amelybe magyar ismertségeket kértek fel szereplőnek. Ennek oka igen egyszerű: az alkotás nemzetközi útja mellett fontos volt számukra, hogy utaljon mind a dal, mind az előadók gyökereire, így a magyar emberek számára is kedves és érdekes maradjon. Varga Miklós, az eredeti dal egyik szerzője örömmel vállalta, hogy szerepel az új klipben.
„Amikor először megkerestek a fiúk, hogy éppen a koronavírus-járvány kezdetén szeretnék átdolgozni ezt a dalt, természetesen igent mondtam, és nagyon jó ötletnek tartottam, mert a helyzetre kivetítve nagyon erős a mondanivalója az eredeti, és ennek az új verziónak is. A sikere mindannyiunkat meglepett, hiszen már több mint 3 millióan látták, így az is természetes volt, hogy a szerzőtársam jogutódja és én magam is rábólintunk, hogy újra nemzetközi porondra lépjen. A nyolcvanas évek óta több komoly előadó is elénekelte nagy sikerrel külföldön, listákat vezetett, a dallam nem lesz ismeretlen. Amikor felkértek, hogy szerepeljek a külföldi verzió klipjében, nagy örömmel vállaltam, szimpatikus volt a kezdeményezésük. Kíváncsian várom a fogadtatást!„ – magyarázta Varga Miklós.
A klipben feltűnik még Keresztes Ildikó, Király Gábor, Kiss-B. Atilla, Maszlag Bálint, Schobert Lara, Szabó Péter és Varga Miklós, illetve Mága Zoltán, aki mindig segít a bajbajutottakon, amikor csak tud.
Mága Zoltán Liszt Ferenc-díjas hegedűművész azt mondja, a dal üzenetével (hit, remény, szeretet és összefogás) tökéletesen tud azonosulni, hiszen ő maga elsők között reagált a koronavírus okozta hazai kihívásokra.
„Több száz tabletet adományoztunk nehéz sorsú gyermekeknek, hogy gond nélkül részt vehessenek a digitális oktatásban. Nem először segítek kórházaknak, most is felajánlottam, hogy egy lélegeztetőgépet vásárolunk, így segítjük a betegek gyógyulását. Az augusztus 20-ai állami ünnep alkalmából pedig nagyszabású hálaadó koncertet szervezünk a Szent István Bazilika előtti téren, ahol közel 10 ezer ember hallhatja a szimfonikus zenekarom és Kossuth-díjas és rangos művészek előadását. Így mondunk köszönetet azoknak az orvosoknak, ápolóknak, akik minden egyes percben embertársaink életéért küzdöttek a kórházakban, és köszönetünket fejezzük ki a védekezésben dolgozó állami vezetőknek, a rendőröknek, a katonáknak, és az önkéntesnek, valamint a karitatív szervezeteknek, hogy segítséget nyújtottak a rászorulóknak. Hálaadó koncertünkkel tisztelegni szeretnénk azok előtt is, akik az alapvető szolgáltatások ellátását végezték a koronavírus miatt elrendelt veszélyhelyzetben, és biztosították a napi szükségleteink elérését” – tette hozzá a világhírű hegedűművész.