kulcsár edina
Vajon mi az a viselkedés, ami épp a megcsalás és a hûség határán van? A szakértõk mikro-félrelépésnek hívják az ilyesmit, de az elnevezés ne tévesszen meg: akár teljesen tönkre is teheti a kapcsolatodat.
A mikro-félrelépés az, amikor nem mész bele a megcsalásba, mégsem mondhatod el, hogy teljesen hűséges lennél: például hamis név alatt mentesz el egy számot a telefonod névjegyzékébe, vagy üzeneteket váltasz egy régi szerelmeddel, még ha nem is találkoztok személyesen, vagy sms-ben flörtölgetsz, esetleg rendszeresen ellenőrzöd az exed Facebook-oldalát.
Röviden összefoglalva túlzott figyelmet fordítasz valakire a közösségi oldalakon, ám mindez nem túl hasznos a meglevő kapcsolatod szempontjából. A közösségi média mindenkit könnyen elérhetővé tesz, és flörtölni is könnyebb rajta, mint a való életben. De gondolj bele: mi van, ha a partnered is ugyanezt csinálja?
A határvonal persze nagyon elmosódott: ha küldesz valakinek egy szívecskét egy üzenetben, vagy rendszeresen lájkolod a képeit, az vajon még a hűség, vagy már a mikro-félrelépés? Vajon az már elítélendő, ha elmondod valakinek, hogy hiányzik? A legtöbb nő – és a legtöbb férfi is – kiakad, ha kiderül, hogy a párja mások instagramján lájkolgatja a posztokat, vagy még mindig követi az exét a közösségi médiában. Ez még akkor is így van, ha az illetőnek nincsenek hátsó szándékai mindezzel.
A határokat minden esetben a párnak kell kijelölnie. Õk tudják, mi fér bele a közösségi médiában való kapcsolattartásba, a barátságba, vagy az ex-szel való barátságos viszonyba. Ami viszont szigorúan tilos: a másik telefonjának átnézése, és a kémkedés. Akármit is csinál a párod az interneten, ha nyomozol utána, az egészen biztosan tönkre fogja tenni a kapcsolatotokat. Az azonban felkeltheti a gyanúdat, ha a másik dugdossa előled a telefonját, és a Facebook-profilját. Ilyenkor azonban a kémkedésnél sokkal jobb megoldás nyíltan kérdőre vonni.