Létrehozva: 2017.12.23.

Fejlövés és gól: Messi fájdalmas bosszút állt C. Ronaldón

Nem csak a vereség fájhat a Real Madrid világsztárjának. Egy pillanatig azt sem tudta, hol van.

Lionel Messi kétszeresen is visszavágott Cristiano Ronaldónak, aki nemrég egyenlített ellene az Aranylabda-díjaik számában (5-5).

Habár a Real Madrid jobban kezdett, 0-0-s félidő után a Barcelona 3-0-ra győzött a Bernabéu-stadionban, a spanyol labdarúgóliga csúcsrangadóján. Ráadásul a portugál klasszisnak éppen egy Messi-szabadrúgás is komoly fejfájást okozott:

Az ázsiai piacok meghódítása érdekében ebédidőben rendezett El Clásicó második félidejében ritmust váltott Barcelona előbb Luis Suárez és Aleix Vidal góljaival, köztük pedig Messi büntetőjével küldte padlóra a madridiakat. Messi már a 25. gólját szerezte a Real ellen.

Az éllovas Barca 17 forduló után már 14 ponttal előzi meg a negyedik helyen szégyenkező Realt.