RETRO RÁDIÓ

Itt az eredmény, Djokovicsot újra koronavírusra tesztelték

2020 Australian Open - Day 9
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2020. 07. 02. 16:30

Tíz napja jelentették be, hogy a szerb teniszező elkapta a vírust.

A világelső Novak Djokovicsnak és feleségének is negatív lett a legutóbbi koronavírus-tesztje. A szerb teniszező kommunikációs csapata csütörtökön közleményben jelentette be, hogy mindkettőjüket Belgrádban ellenőrizték, ahol azt követően vonultak karanténba, hogy 10 napja kiderült, elkapták a vírust. Egyúttal azt is közölték, hogy a játékosnak és a nejének sem voltak tünetei.

Novak Djokovics
Fotó: AFP

Djokovic az általa szervezett Adria Tour zárai (Zadar) versenyén kapta el a koronavírust, csakúgy mint a bolgár Grigor Dimitrov, a horvát Borna Coric és a szerb Viktor Troicki. A teniszezők és Djokovic felesége mellett a szerb játékos edzője, Goran Ivanisevic, erőnléti edzője, Marko Paniki, továbbá Dimitrov trénere, Christian Groh is fertőzött lett. A sorozatot és annak szervezőit sok bírálat érte amiatt, hogy nem tartották be a higiéniai előírásokat, ráadásul nyilvánosságra került egy videofelvétel, amelyen gondtalanul együtt ünneplő játékosokat látni.

A szervezők már múlt héten bejelentették: az Adria Tour további eseményeit nem rendezik meg. A belgrádi és zárai meccsek után a mezőny Banja Lukában és Szarajevóban is pályára lépett volna, de ezeket az állomásokat törölték.

Ripost hírek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.