Magyar Péter trágár szavakkal gyalázta a gyermekotthon vezetőjét

POLITIK
SIKK

Szerző SK

Létrehozva: 2024.05.12.

Itt az új nyári trend, soha többé nem ver át a fagyiárus

Csak egy mérleg kell az új fagyihoz, de vajon mindenkinek megéri?

Egyre több cukrászdában látni, hogy gombóc helyett dkg-ban kell fizetnünk a fagylaltért. A Fanny magazin utánajárt, miért jó ez az eladónak és miért a vevőnek, és bemutatja, hogyan ússzuk meg olcsóbban a fagyizást.

1.
Egységes az adagolás
A módszer előnye, hogy a kereskedők sokkal gazdaságosabban tudják előállítani és árusítani a terméket. A kimérős fagyival mi is jól járunk, hiszen annyit fizetünk, amennyit kapunk, nem kell többé azt figyelnünk, kinek mérnek éppen kisebb vagy nagyobb gombócot ugyanazért a pénzért.

 

2.
Emelkedtek az árak
Első lépésként nézzük meg a pultnál a fagylalt dkg árát. Az árak változóak, idén akár 90-120 forintot is kérhetnek 1 dkg-ért, így egy átlagos 5 dkg-os gombócért 450-600 forintot is fizethetünk. Fontos megjegyezni, hogy ez az ár nem fix, hiszen ahogyan a felvágottak esetében, a fagyit is a lemért súlya alapján fogjuk kifizetni.

-
Fotó: Nagy Balázs / Új Néplap

3.
Mutatja a mérleg
Természetesen továbbra is kérhetjük gombócban a fagyot, amit a mérést követően annak súlya szerint fogunk kifizetni. Azonban sokkal könnyebben tudunk kalkulálni az árral, ha ezentúl dkg-ban kérjük, mivel így elkerülhetjük, hogy 5-6 dkg helyett esetleg többet mérjenek ki.

4.
Kettő egy áráért
Nem muszáj egy egész adagot kérnünk. Kérdezzük meg, hogy kaphatunk-e kisebb mennyiséget, így akár félgombócot, azaz 3-4 dkg-ot is kérhetünk, ami különösen a torokfájós gyerekeknek lehet jó megoldás, de ugyanúgy jó választás, ha többféle ízt szeretnénk megkóstolni.

5.
Különbség az ízek között
Az ízesítések között lehet minimális súlykülönbség, mivel mindegyik más összetevőből és textúrából áll. Általában az öntetes és a gyümölcsdarabos fagyik többet nyomnak a mérlegen, de bátran kérdezzük meg az eladót, melyik ízzel járnánk jobban.

-
Fotó: HAON

6.
A tölcsér is pénzbe kerül
Nézzük meg, hogy kell-e fizetnünk a tölcsérért. A legtöbb helyen bele van kalkulálva a fagylalt árába, de van, ahol a sima tölcsért akár 40-50 forintot felszámolnak. Ahogy korábban, a különböző ízes tölcsérekért szinte mindenhol külön kell fizetni, és ez akár 100 forinttal is emelheti az árat.

7.
Helyben olcsóbb lehet
Ha elvitelre kérjük a fagylaltot, kérdezzük meg, hogy a sétálókelyhet darabárban, vagy súlyban kell megfizetnünk. Előfordulhat, hogy a sétálókehely többe kerül, mint a tölcsér, ezért érdemes megfontolni, hogy inkább tölcsérbe, helyben üvegkehelyben vagy saját thermo dobozba kérjük.

8.
Van egy minimum
A mérési módszer fagyizónként változhat, és az adagolási mód is függ a helyi szabályozásoktól és gyakorlattól. Előfordulhat, hogy megszabják a minimális vásárlási mennyiséget, ilyen esetben viszont olcsóbb lehet a fagylalt dkg ára.

9.
Így könnyebb dönteni
Ha bizonytalanok vagyunk, hogy milyen ízű fagyit vásároljunk, érdemes megkérdezni, van-e lehetőség kóstolásra. Ez segít abban, hogy valóban olyan fagyit válasszunk, amely megfelel az ízlésünknek és elvárásainknak.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek