kulcsár edina
Lomtalanítás helyett el is adhatjuk megunt termékeinket.
Mindenkinél lapulnak kincsek. Legyen szó egy régi telefonról, konyhai eszközről, vagy rég nem használt szerszámokról – valakinek ezek a felesleges holmik, másnak értékes lehet. Miért tárolnánk, ha pénzt is kereshetünk vele? A Fanny magazin összeszedte a legfontosabb tudnivalókat a megunt kacatokról.
Mielőtt eladásra kínálnánk a feleslegessé vált eszközeinket, érdemes körülnézni az interneten, hogy mások milyen áron hirdetik ugyanazt a terméket. Ha nem tudjuk pontosan, mi az, amitől megválnánk, a Google Képkeresője lehet a segítségünkre: egyszerűen készítsünk fotót az eladásra szánt termékről, amivel rákereshetünk az összes hasonló képre a neten.
A legegyszerűbb megoldás, ha online platformokon értékesítjük a feleslegessé vált tárgyainkat. Manapság sok csaló vevőnek adja ki magát, ezért a termék árát mindig a bankszámlánkra kérjük, vagy válasszunk olyan platformot, ahol a biztonságos PayPal fizetési szolgáltatást alkalmazzák, így nem kell közvetlenül megadnunk a bankszámla adatainkat.
Ha azonnal pénzre van szükségünk, kérjünk ajánlatot olyan üzletektől, ahol elektronikai eszközök adás-vételével is foglalkoznak. A bolti eladás előnye, hogy az online eladással ellentétben nem kell időt töltenünk a személyes találkozók szervezésével, ugyanakkor a közvetítői díj miatt akár 10-30 százalékkal kevesebbet is kaphatunk az eszköz piaci értékénél.
Ha új készüléket szeretnénk vásárolni, nézzünk szét az áruházak akciói között. Több üzletben beszámítják a régi készüléket, legyen szó mobilról, okosóráról vagy fülhallgatóról. Van, ahol fix árkedvezményt kaphatunk, másutt pedig a készülék állapotától és típusától függően nagyobb árengedményre is számíthatunk.
Azokat a kütyüket se dobjuk a szemétbe, amelyek már működésképtelenek. Talán nem is gondolnánk, de a sérült, hibásan működő eszközök, például a számítógépek vagy mobilok különböző alkatrészeit, a hardvert, akkumulátort is jó áron lehet értékesíteni.
Ha átmeneti pénzügyi nehézségeink vannak, a zálogház jelenthet megoldást! Ám fontos tudni, hogy áruhitelből vásárolt műszaki cikket nem adhatunk zálogba. Vigyázzunk, mert a záloghitel is kamattal jár: egyes helyeken már az első naptól fizetnünk kell, míg máshol felár nélkül visszakaphatjuk az eszközt, ha egy hónapon belül kifizetjük a hitelt.
Ha a tavaszi nagytakarítás során több felesleges holmira bukkantunk, érdemes lehet garázsvásárt szervezni. Miközben szortírozzuk a tárgyakat, végezzük el a karbantartást is. Tisztítsuk meg a portól, mossuk ki, vasaljuk ki a ruhákat, és ellenőrizzük az elektronikus eszközök működőképességét.
A helyi bolhapiacon is értékesíthetjük a feleslegessé vált tárgyainkat. Ne feledjük, ahhoz, hogy hivatalosan árulhassunk, helypénzt kell fizetnünk a piac üzemeltetőjének. Egyes helyeken csak asztalokon szabad árusítani, de olyan helyek is vannak, ahol a pokrócos megoldás is engedélyezett, de a helyért itt is fizetni kell.
Ma már nem csak könyveket, festményeket és ékszereket, de kiselejtezett gépeket is értékesíthetünk online aukciós platformokon keresztül. A klasszikus árverésekhez hasonlóan a licitálók egy meghatározott időszak alatt versenyeznek az eladásra kínált termékért, és az viheti, aki a legmagasabb ajánlatot teszi.