kulcsár edina
Van néhány tipikus baki, amit szinte minden nõ elkövet, amikor felhúzza a bugyiját. Mutatjuk, mirõl is van szó.
A legnagyobb hibákról valószínűleg te sem tudsz. Pontokba szedtük, melyek ezek:
Lehet, hogy a pamutbugyi nem a legszexibb választás, viszont mindenképp a legegészségesebb. A selyem és a műszálas bugyi ugyanis nem szellőzik rendesen, ennek pedig fertőzés, gyulladás lehet a vége. Ha ilyet veszel fel, akkor legalább olyat keress, amelyikben az intim területen pamut bélés van – de inkább tartogasd a selymes, csipkés darabokat a különleges alkalmakra.
Sajnos ez a csinos darab sem a legjobb választás: a végbél környéki baktériumok ugyanis könnyen bejuthatnak általa a hüvelybe. Ilyen bugyit csak nagyon rövid ideig viselj.
Nem kell meztelenül aludnod (bár az sem rossz ötlet), de néha legalább a pizsamád alá ne vegyél bugyit. Az intim testtájaid szellőztetése ugyanis segít, hogy minél ritkábban alakuljon ki itt gyulladás.
Bár éjszaka jót tesz a bugyitlanság, napközben nem ez a jó viselet. A szoknya alá mindenféle szennyeződések juthatnak be, a nadrág pedig kidörzsöli az intim részeidet.
A túl nagy bugyi csúnya és kényelmetlen, a túl kicsi pedig ezeken túl még veszélyes is. Így ugyanis nem tud szellőzni a vaginád, aminek szintén fertőzés lehet a vége.
A színes bugyik nagyon dögösek, de a színezésükre használt festék irritálhatja a bőrödet. Ha lehet, az egyszerű hétköznapokon ragaszkodj a fehér pamutbugyihoz.
Az átizzadt bugyiban nemcsak a szagod lesz kellemetlen, hanem viszketés, kiütések is kialakulhatnak az intim területen.
A szárítógép pillanatok alatt tönkreteszi a bugyidban levő elasztikus szálakat és a gumit, ezért jobb, ha inkább a szárítókötélen száradnak meg a fehérneműk.
A lábad vagy a karod bőre – hacsak nem vagy allergiás – nem igényel speciális tisztítószert, de a vaginád környékével más a helyzet. Az erős mosószerek maradványai bőrgyulladást, kiütéseket, viszketést okozhatnak.