Marics Peti
Újabb hírek érkeztek a magyar orvoscsoport által szétválasztott bangladesi ikrekrõl, Rabiáról és Rukiáról, amibõl a Ripost által megkérdezett szakértõk szerint egyértelmû: a kislányok egyelõre életveszélyben vannak, bár állapotuk stabil. Dr. Csókay András idegsebész és csapata öt napja választotta szét a koponyájuknál összenõtt ikreket, egyiküknél nehézségek támadtak az agy szétválasztásánál. Még mindkettõjüket altatják.
„Sikerült, de még mindig hosszú út áll előttünk...” – írta közösségi oldalán dr. Pataki Gergely plasztikai sebész, a magyar orvoscsoport tagja a 26 órás végső szétválasztó műtétet követően.
Erre utalnak dr. Csókay András idegsebész szavai is, akit a Mária Rádió idéz: „Csókay András doktor úr és kollégái újra köszönik az eddigi imatámogatást és újra kérik a Mária Rádió hallgatóit, olvasóit, hogy további imával segítsék a rendkívül nehéz és megterhelő műtétből a gyógyulást, az élethez szükséges szervi funkciók mielőbbi javulását!”
A %Ripost% orvosszakmai körökből úgy értesült, hogy a sziámi ikreket szétválasztó műtét óriási bravúr, tudományos előrelépés, melyet nemzetközi szinten is komoly figyelem, illetve elismerés kísér.
A magyar orvosok hősies munkája során szerzett gyakorlat és tapasztalatok kivétel nélkül a speciális műtéti technika fejlődését szolgálják. Ugyanakkor dr. Csókay András idegsebész szavai arra utalnak, hogy Rabia és Rukia életveszélyben van, a légzésük, a keringésük és az idegi funkcióik még nem álltak helyre, a következő napok sorsfordítók lesznek.
„Az ikrek túl vannak a műtétet követő ötnapos időszakon. Az augusztus 2-án befejeződött operáció után még továbbra is szövődmények alakulhatnak ki” – nyilatkozta a %Ripost% kérdésére a Cselekvés a Kiszolgáltatottakért Alapítvány kommunikációs vezetője.
„Vezető orvosaink állandó felügyelete, többek között a három magyar aneszteziológus helytállása szükséges a bangladesi kollégák segítségével. Az ikrek állapota változatlan, egy ilyen hosszú agyműtét után még indokolt az altatás."