RETRO RÁDIÓ

Tragédia: összeroppant fia elvesztése miatt a hajóskapitány

Tragédia: összeroppant fia elvesztése miatt a hajóskapitány
Ripost
Szerző
Ripost
Létrehozva2016. 09. 13. 11:30

Ferenc és kormányos társa, K. István halála rengeteg embert megrendített. Ferenc édesapja, H. Ferenc ismert és közkedvelt hajóskapitány, munkához is õ segítette fiatalon elhunyt fiát.

A teljes hajóstársadalom gyászolja a bajorországi Erlangennél történt baleset két magyar áldozatát, a 33 éves H. Ferenc matrózt és a 49 éves K. István kormányost.

A Viking Freya luxusszállodahajó vasárnap hajnalban szorult híd alá, és a híd letarolta a parancsnoki kabint. A szolgálatban lévő István és Ferenc a helyszínen szörnyethaltak.

Szerencsés vagyok, hogy Istvánnal együtt dolgozhattam, sokat tanultunk tőle, vicces és türelmes volt. Örülök, hogy a kollégája lehettem

– mondta a Borsnak megtörten K. Istvánról a hajó egyik alkalmazottja.

A férfi már több éve volt kapitány, józan életet élt és mindenre odafigyelt. Ferenc pedig három éve kezdett dolgozni a hajón, édesapja, idősebb H. Ferenc segített neki állást találni a szakmában. Az édesapa ugyanis szintén a társaságnál dolgozik kapitányként. A tragédia napján indult volna ő is fia hajójának irányába.

Nagyon közel álltak egymáshoz, de nem egy hajón szolgáltak. Ferenc nagyon büszke volt nagyobbik fiára

– mondta a lapnak a család egyik közeli ismerőse. Hozzátette, hogy komolyan aggódnak: Ferenc összeroppan fia elvesztése miatt.

"Félünk, Feri arra a szörnyű következtetésre jut a tragédia miatt, hogy magát okolja azért, amiért hajóst nevelt a fiából. Nem tudjuk, hogy valaha folytatja-e a hajózást.

Úgy hallottuk, sokkot kapott a történtek után

– mondja a család ismerőse.

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.