Létrehozva: 2016.06.20.

Hihetetlen égi jelenséget videóztak a Kékestetőn! Nincs rá magyrázat

Vasárnap hajnalban kapta lencsevégre Jónás Károly a ritkaságot, de a kékestetõi webkamera is rögzítette a jelenséget. Látványos felhõk az égbolton!

Szerző Brenner Balázs

Hihetetlen felvétel látott napvilágot vasárnap, úgynevezett Noctilucent cloud-ot (NLC), azaz éjszakai világító felhőt fotózott az Időkép észlelője és a portál webkamerája is felvette a jelenséget vasárnap hajnalban, a Kékestetőnél. Ezek a felhők akár 100 kilométer magasan is lehetnek, általában szürkület után kezdenek el fényleni.

Már szombat este is láthattak a szerencsésebbek hazánkból idén először világító felhőt az északi ég alján, de vasárnap hajnalban már valamelyest magasabban, és könnyebben észrevehető volt

- írta Jónás Károly, aki szinte elsőként fotózta le a ritka égi jelenséget.

Ezek a felhők akkor látszanak amikor a nap 6 és 16° között van a horizont alatt. További érdekességük, hogy míg a normál felhők 12-15 kilométer magasságban helyezkednek el, addig az NLC-k 80-120 kilométer magasan találhatóak. Vastagságuk viszont csak néhány méter.

Arra még a tudomány sem talált magyarázatot, hogy miként jönnek létre, hogyan kerülnek fel az égbe, és hogy lehet előrejelezni a különleges felhők létrejöttét.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-