RETRO RÁDIÓ

Óriási vérengzés a Jobbikban, Novák Előd a földön!

Gergényi István
Szerző
Gergényi István
Létrehozva2016. 05. 29. 13:59

Sokan botrányoktól tartanak a mai Jobbik kongresszuson!

Elkezdődött a Jobbik tisztújítása, amely a párt radikális alelnökeinek “lefejezéséről” marad majd emlékezetes, adta hírül a Pesti Srácok.

Politológusok és a portálnak nyilatkozó jobbikosok szerint egyeduralomra törekszik Vona Gábor, a Jobbik elnöke, de ez nem biztos, hogy kifizetődő lesz. Egyes párttagok még azt sem tartják kizártnak, hogy ma balhé lesz a tisztújításon, különösen annak ismeretében, hogy a jelöltállításon leszerepeltek Vona jelöltjei.

Az ózdi polgármestert, Janiczak Dávidot, és Tiszavasvári első emberét, Fülöp Eriket is megelőzte Novák és Hegedűs Lorántné, akiknek selyemzsinórt küldött a pártelnök nem engedte, hogy alelnökök legyenek, túlságosan radikálisnak ítélte őket a cukiságkampányhoz

Ennek ellenére Novák ma fejet hajtott. A tisztújítást zárt ajtók mögött tartja meg a Jobbik, de a PestiSrácok.hu újságírói a helyszínen vannak, és minden érdekességről beszámolnak.

Novák Előd közlése szerint elfogadta, hogy nem lesz a Jobbik alelnöke. A párt vasárnapi budapesti tisztújító kongresszusa előtt újságíróknak

azt is mondta, hogy “nem lesz és nem is lehet botrány” a rendezvényen. “Méltósággal elfogadom, hogy nem szólalhatok fel ma és hogy nem is kerülök fel a szavazólapra”

– fogalmazott a leköszönő alelnök, megjegyezve: a titkos szavazáson “papírforma szerint” még többen kiállnának mellette, mint ahányan jelölték a tisztségre.

Az alapszervezetek ajánlásairól szólva kijelentette: az elnöki vétó bejelentése után is úgy döntött a tagság jelentős része, hogy Hegedűs Lórántnénak és neki is helye van az elnökségben, ugyanis mindketten az első hat jelölt között voltak. Novák Előd kitért arra is: a legtöbb alelnöki jelölésen is el kell gondolkodnia Vona Gábor pártelnöknek.

Ez olyan tömeg, ami alapján meggyőződésem, hogy kompromisszumos megoldás születhet

– mondta, célként megjelölve “a felbolydult tagság megbékélését”. Hozzátette: talán ennek köszönhetően a jövőben nem egyetlen személy dönthet a Jobbikban minden kérdésben. Vége lehet Vona zsarnokságának?

 

Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.