RETRO RÁDIÓ

Háromszor hívta a mentőket mire elindultak: addigra meghalt a felesége

Háromszor hívta a mentőket mire elindultak: addigra meghalt a felesége
Doris
Szerző
Doris
Létrehozva2016. 04. 25. 19:50

Fulladt a felesége, zsibbadt a bal karja, mégis hiába hívta a mentõket Kovács István. Amikor a rohamkocsi elindult, az idõs asszony már eszméletlen volt. Életét már nem tudták megmenteni.

Kovács János szemét a mai napig elárasztják a könnyek, ha visszagondol arra a szörnyű szerda hajnalra. A szegedi férfinek végig kellett néznie, ahogy szeretett felesége először elveszti az eszméletét, majd meghal. Mindezt azért, mert a mentők késve érkeztek a helyszínre!

A megrázó esetről a Délmagyar számolt be részletesen.

"Torokfájásra panaszkodott, valamint arra, hogy fáj a válla, bal keze. Szerdán elmentünk a körzeti orvoshoz, beutalták a kardiológiára. Hazajöttünk, lepihent. Már este volt, amikor felkelt, nem tudott tovább feküdni. Fájdalomcsillapítót vett be, hajnali egy óra lehetett, amikor kértem, menjünk el az ügyeletre. Nem tudott felöltözni. Rosszul érezte magát, felhívtam a mentőket"

- idézte fel elhaló hangon a férfi a szörnyű éjszakát. Akkor még azt hitte, a gyors orvosi beavatkozás megmenti majd a 74 éves asszonyt. De nem így történt.

Az Országos Mentőszolgálat hivatalos dokumentuma szerint a férj hajnali 1 óra 21-kor hívta a mentőket, az egység viszont csak 25 perccel később, 1 óra 46-kor indult el a szegedi Lomnici utcába, 1 óra 50-re értek ki. Az asszony várakozás közben elvesztette az eszméletét.

"Az első hívás után 8-10 perc telhetett el, egyre rosszabbul lett. Újra telefonáltam, ekkor egy férfihang jelentkezett. Mondtam neki, hogy fullad a feleségem, küldjenek mentőt. Azt válaszolta, úton van az ügyeletes orvos – mesélte a családfő. Kovácsékhoz még ekkor sem indult el a rohamkocsi, a harmadik telefonnál már eszméletlen volt Anna. – Tiszta ideg voltam, az utolsó hívásnál a diszpécser azt magyarázta, hogyan élesszem újra a feleségem. Nem lélegzett. Próbálgattam a szívmasszást, mire ideértek, vége lett"

- sóhajtott István, aki képtelen magyarázatot találni a végzetes késésre. Biztos benne, ha a segítség időben érkezik, neje még most is élne.

Az Országos Mentőszolgálat Dél-alföldi Regionális Mentőszervezete egyelőre nem kommentálta az esetet.

 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.