Hajnalban figyelmeztetett a meteorológia: a havazást ónos esõ váltja fel. Az ország nagy részén elsõfokú riasztás van érvényben. Vigyázz, ha autóval közlekedsz!
Mint arról ma hajnalban már mi is beszámoltunk, enyhülés várható az időjárásban, fokozatosan melegszik a levegő. A plusz fokoknak azonban megvan az ára is:
az Országos Meteorológiai Szolgálat ma hajnalban 13 megyére adott ki elsőfokú figyelmeztetést ónos eső miatt!
Budapesten és Pest megyében, továbbá Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Vas, Veszprém és Zala megyében van érvényben a citromsárga, vagyis az elsőfokú figyelmeztetés.
Az északi tájakon, az Északi-középhegységben és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a nap folyamán hó várható, északkeleten akár 5 centi is hullhat, de éjjel ott is meghozza a bajt az enyhülés, és a havazást ónos eső váltja majd.
Az előrejelzés szerint hétfőn a hőmérséklet csúcsértéke mínusz 1 és plusz 4 Celsius-fok között alakul. Késő este mínusz 2 és plusz 3 fok közötti értékekre lehet számítani.
