kulcsár edina
Kicsit bonyolultnak tűnhet a nyomtatók világában a megfelelő patron kiválasztása. Annál is inkább, mert sokan szinonimaként használják a tintapatron, a tonerkazetta, vagy a patron szavakat. Pedig ezek nem ugyanazon termékeket jelölik. A patron tulajdonképpen egy nagy halmaz, aminek a fent említett két típus a részhalmazai. Ezért mondhatjuk azt, hogy minden toner patron, de nem minden patron toner. (X)
Nem, egy cseppet sem. Sokszor ez az a pont, ahol a legtöbben elbizonytalanodnak, mert nem tudják, merre induljanak. A lézernyomtatók speciális technológiával dolgoznak, azaz folyékony tinta helyett por állagú anyagot alkalmaznak. A porfesték a tonerkazettában található. A módszer előnye, hogy a közbenjárásával rövid idő alatt kifejezetten nagy mennyiség nyomtatható kifogástalan minőségben.
Ám a teljes siker érdekében kicsit sem mellékes tény, hogy a nyomtató egészen pontosan milyen típusú. Például a minőségi Samsung M2026 toner nem univerzális darab. Kizárólag az adott, meghatározott készülékhez passzol. Sokan hajlamosak ezt a lépést elhamarkodni, vagy kevésbé odafigyelni az aprónak tűnő részletekre. A baj ott kezdődik, amikor a figyelmetlenül megvásárolt toner „működésbe lép”, egészen konkrétan csak lépne, mert nyilván, ha nem kompatibilis az adott eszközzel, akkor nem képes ellátni a feladatát. De ez még nem minden. A legfőbb probléma az, hogy ez a hiba a nyomtató életébe is kerülhet.
Jogos a kérdés, mert még időközönként a márkanév nem felejthető el egykönnyen, de a többi adatot ki jegyzi meg? Még jó, hogy a telefon jegyzetei, vagy éppen egy notesz bármikor rendelkezésre állhatnak. Így például a népszerű CE285A toner megvásárlása sem okozhat nehézséget annak ellenére, hogy nem nehéz belátni: az elnevezése kicsit kacifántos. Ha pedig megvan a megbízható forrás, ahova vissza lehet térni, akkor pláne nem jelenthet gondot a megrendelés, és teljesen kizárható a hibázás lehetősége, ezzel megőrizhető a nyomtató épsége.