kulcsár edina
Milyen az élet most Vuhanban, ahonnan elindult a világjárvány? Ezt is megnézheted a március 9-én megjelent Ripost7 című hetilapban, amiben még sok más érdekességet találsz. Mindent a szemnek!
Vuhanból indult a koronavírus-járvány, jelenleg mégis ez a világ legbiztonságosabb helye. Keresztes Zoltán, az egyetlen magyar, aki jelenleg is a tartományban él, a Ripost7-nek exkluzív beszámolót adott. Kiderült, a drasztikus szabályozásoknak köszönhetően két hónap alatt eltűnt a vírus az országból. Kinyitottak a szórakozóhelyek, a lakosság ismét közösségi életet él, tavaly tavasz óta szó sem esik a koronavírusról.
Hogy milyen érzés volt a járvány epicentrumában lenni, hogy miként lehetett túlélni a teljes zárlatot, milyen intézkedéseket hozott a kormány és milyen jelenleg az élet Vuhanban, arról Keresztes Zoltán mesélt a Ripost7-nek. A férfit több mint egy éve a követség megpróbálta hazamenekíteni Magyarországra, ő mégis kínai szerelmét választotta és a helyszínen maradt. Most is onnan tudósította a Ripost7 hetilapot.
Dr. Müller Veronika tüdőgyógyász, a Semmelweis Egyetem Pulmonológiai Klinika igazgatója a járvány első napja óta foglalkozik a koronavírus okozta tüdőgyulladásban szenvedő betegekkel. A Ripost7-nek beszélt emberpróbáló munkájukról, a járvány újabb hullámairól és arról is, mi hiányzik neki személy szerint a leginkább, amióta a járvány kitört.
„Sok beteget kezelünk a remdesivir nevű gyógyszerrel, és vannak kiegészítő terápiák. Mindent igyekszünk megadni, ami a legcsekélyebb mértékben is hozzájárulhat ahhoz, hogy az emberek jobban legyenek. Például tudunk oxigént adni, van gyógytornász, aki mindig segít. Nagyon odafigyelünk a diétára, ha kell, többlettáplálást adunk, kiemelten figyelünk erre. Nagy öröm számunkra, hogy a tüdő finomstruktúráját jól meg tudjuk ítélni. Hozzánk is került egy CT, ez sokat segíti a munkánkat: így a gyors változásokat pontosan tudjuk mérni, nagyon gyorssá vált a laboratóriumi diagnosztika. Sokat tanultunk, egészen jó érzékünk lett ahhoz, hogy mikor kell nagyon odafigyelni, mikor mire lehet szükség. Nagy tapasztalatot szereztünk a betegek lélegeztetésében is” – mondta el többek közt.
A teljes interjút a Ripost7 hetilapban találod.
A főváros tulajdonában álló tokodi, kéthelyi és szőlőskerti kastélyt is megpróbálják idén értékesíteni – tudta meg a Ripost7. Karácsony Gergelyék 8,2 milliárd forintot remélnek a Budapest tulajdonában álló műemlék épületek kiárusításából.
A Budapest Fővárosi Vagyonkezelő Központ Zrt. (BFVK Zrt.) jelenleg 43 ingatlanját értékesíti, többek között három, műemlékvédelem alatt álló kastélyát és két hatalmas méretű iskolaépületet is. Idén 72, a főváros tulajdonában álló ingatlanból akarnak pénzt csinálni, amiből hozzávetőleg 8,2 milliárd forint bevételt remélnek.
Korábban megpróbálta a főváros megmenteni a három kastélyt, miután a Demszky-érában éveken át nem akadt rájuk vevő. A BFVK Zrt. 2011-ben már hosszú távú bérlőt keresett az ingatlanokba azzal, hogy a saját tetszése szerint át is alakíthatja őket akár wellness szállodává, vagy konferenciaközponttá, aki hosszú távon vállalja az üzemeltetést. A bérleti szerződés 50-100 évre szólhatott volna.
A kiadónak hirdetett ingatlanokból aztán újra eladó lett. A Ripost7 munkatársai a helyszínen néztek körül.
A Ripost7-ben megnézheted az eladó kastélyokat és többet is megtudhatsz róluk.
Keresd a március 9-én megjelent Ripost7-et az újságárusoknál!