Menczer Tamás: Az emberek azt várják a vezetőiktől, hogy védjék meg őket!

POLITIK
Létrehozva: 2021.03.31.

Tartanunk kell-e a koronavírustól, ha nincs elég antitestünk? Kemenesi elárulja!

Új videóblogot – azaz vlogot – indított a járvány kapcsán Kemenesi Gábor virológus. Az első részben beszélt – többek között – arról is, hogy vajon bajban vagyunk-e, ha már nincs elegendő antitestünk.

Bajban vagyunk, ha nincs elég antitestünk?

Sokakat foglalkoztat most a kérdés, hogy vajon termelődött-e elegendő antitest a szervezetükben egy koronavírus-fertőzést vagy az oltást követően, hiszen úgy tudni: annak mennyiségétől függ, elkaphatjuk-e újra a vírust. Kemenesi Gábor virológus most erről is lerántja a leplet újonnan indított vlogjában, ahol kiemeli: az immunrendszerünk több lábon áll.

„Az antitestes immunválasz úgymond lepattintja a vírust, a sejtes immunválasz pedig jobban mediálja a fertőzést, vagyis sokkal „jobban jövünk ki belőle”. Már a SARS-nál és a MERS-nél is tudományosan leírták, hogy ha még ki is kopnak az antitestek a vérből, a sejtes immunválasz aktiválódik a fertőzéstől és sokkal jobban átvészeljük a betegséget. Végre jött egy kiváló tanulmány arra vonatkozóan, hogy mindegyik variáns: a brit, a brazíliai, dél-afrikai variánssal szemben is aktiválódnak a sejtes immunitás lábai, úgyhogy ilyen szempontból a variánsok hatása is várhatóan tompítódik, sőt, hozzátenném, hogy a vakcináink aktiválják a sejtes immunitásunkat is” – hangsúlyozta a téma kapcsán a virológus.

Mutációs apokalipszis szakad ránk?

Kemenesi Gábor a videójában arról is beszélt: terjed az a nézet, hogy idővel egy „mutációs apokalipszis” szakad ránk (2:12-től látható ez a rész a videóban.)

„Ha valaki ilyet fogalmaz meg, ott azért gyanakodjunk. Semmi sem fekete és fehér” – emeli ki a téma kapcsán a szakember, majd elmondja: a mutációkat az hatja, hogy hagyjuk terjedni a vírust, hiszen a most ismert mutációk mind a vakcinák széleskörű használata előtt jelentek meg. Hangsúlyozza: ha leállunk a vakcinákkal, akkor szabadulnak ránk a mutációk.

Dr. Kemenesi Gábor virológus, a PTE Szentágothai Kutatóközpontjának munkatársa.
(Fotó: Löffler Péter / Dunántúli Napló)

„Nincs más hátra, mint vakcinálni, vakcinálni, vakcinálni, de akiket beoltottak, nekik is viselniük kell a maszkot, tartani a távolságot, és szorítani vissza a vírust” – hangsúlyozta Kemenesi Gábor.

A virológus azt is elmondta: a jelenlegi, elérhető vakcina-dózisok 78%-a mindössze 10 országban oszlik el. (A videóban 3:40-től beszél erről.) Véleménye szerint aggályos, hogy bár lesznek országok, amelyek hamar átoltottságot érnek el, de a világ döntő részén még terjedni fog a járvány és ott újabb mutációk jelenhetnek meg, ezért fontos lenne ezekben az országokban is mihamarabb oltani.

Jó hírek, hogy a Pfizer és az AstraZeneca mindhárom jelenlévő mutáns ellen hatásos, (ezt már egy tanulmány bizonyítja) sőt, a Moderna és a Pfizer vakcinák még a vírus terjedését is akadályozzák.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek