5°C
14°C

Szaniszló, Leó névnapja

RETRO RÁDIÓ

Komposztáló szépségversenyt hirdettek

J.J.
Szerző
J.J.
Létrehozva2019. 09. 01. 12:50

Ne égess, komposztálj!- így kampányol az avarégetés ellen a Jövő Öko-Nemzedéke Alapítvány(JÖN) környezetvédelmi szervezet. Országosan több helyen teljesen vagy időszakosan tiltott a tűzgyújtás, ennek ellenére sokan meggyújtják a kerti szemetet.

A probléma hamarosan még aktuálisabbá válik, ugyanis hamarosan itt az ősz.

A zöldhulladék komposztálásával nem csak a füsttől szabadulunk meg, hanem értékes humuszt állítunk elő

- hívják fel a figyelmet a szakemberek.

A szemléletformálási céllal elindított kampányt vicces elemekkel próbálják népszerűvé tenni: komposztáló szépségversenyt hirdettek. A saját komposztálónkról készült képpel lehet nevezni a versenyre. A JÖN Alapítvány szeptembertől október végéig várja a beérkező nevezéseket. A kampány különböző eseményeiről a -n és a facebook oldalon lehet értesülni, ezeken keresztül lehet nevezni is a versenyre és tanácsot is kaphatnak szakemberektől a bizonytalan komposztálók. A verseny, Magyarország legszebb, leghasznosabb, legnagyobb, legtermékenyebb lakossági komposztáló díjáért folyik. Az eredményhirdetésre december 1-én, az online felületeken kerül sor.

 

Ripost hírek
Országgyűlési választás2026. április 12. Minden hír a választásról

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.