tóth gabi
Kifogyhatatlanok az ötletekből az LMBTQ-propagandisták. A mesekönyvek, iskolai érzékenyítések mellé gőzerővel felsorakozott a film- és szórakoztatóipar. A lobbicsoportok minden lehetséges médiumon ott vannak, azokon is, amelyek kifejezetten a legkisebb gyerekekhez szólnak.
Az Egyesült Államokban, Kanadában ma már természetes, hogy általános iskolákba, könyvtárakba drag queeneket hívnak meg, akik különböző démonoknak kifestve olvasnak fel meséket, történeteket a gyerekeknek. Szexuális tartalmakkal célozzák meg őket, megismertetik velük a melegházasságot, de akár a nemváltás lehetőségét is.
Az LMBTQ-agymosás a filmcsatornákon is zajlik. A két legnagyobb mesecsatorna a Pride-hónap alkalmából érzékenyítő videókat készített a gyerekeknek, amikben szerepel a Black Lives Matter mozgalom, és egy drag queen is. A Nickelodeon tévécsatorna egy baloldali aktivistát és drag queent, Nina Westet is alkalmazta a reklámok elkészítéséhez.
A Pride Song videóban a meleg büszkeség zászlajának színeit magyarázza el egy dalban a drag queen. Ez a kisfilm nem az egyetlen, amelyet a gyermekek érzékenyítésére készítettek az elmúlt időszakban. Az Azúrkék nyomok című gyermekműsor készítői Nina Westtel közösen készítettek egy videót. Ebben a nem bináris mesehősök a drag queennel közösen énekelnek a meleg büszkeségről egy Pride felvonuláson.
A videóban a családok típusairól is énekelnek, beleértve a transznemű, a meleg és a nem bináris szülős családokat. A cél az, hogy a gyerekekkel elhitessék, hogy amit kínálnak, az a normalitás. A Nickelodeon azt is kijelentette, hogy a népszerű mesehős, Spongyabob homoszexuális. Kiderült, hogy újraindítja a Fecsegő tipegők (Rugrats) című sorozatot, de nem a régi, 2004-ben abbahagyott formában. Most a főszereplők édesanyjából leszbikus szülőt csinálnak…
Korábban a Ripost7 is írt a Herceg és a lovag című könyvről, amihez hasonló érzékenyítő mese már korábban is megjelent.
A Hercegek és a kincs című könyvben a két fiatal herceg útnak indul, hogy kiszabadítsanak egy hercegnőt, megtalálják a kincset, és egyikük elvegye feleségül a jutalommal járó fiatal lányt. Útközben azonban rájönnek, hogy egymásba szerettek bele. A meleg hercegekről, leszbikus királykisasszonyokról szóló mesék azonban tudatosan a hagyományokkal szembemenve érzékenyítik a gyerekeket. A kornak nem megfelelő szexuális felvilágosítással kapcsolatban pedig már szakértők is felemelték a hangjukat.
Augusztus 15-én mutatták be a Korona árnyékkal című animációs rövidfilmet, amelynek főhősét egy, a való életben is nemet változtató tengeri állatról, a rózsaszín bohóchalról mintázták.
A Tatum O’Neal LMBTQ közösségi ikon közreműködésével készült érzékenyítő alkotás egy – az emberi biológiától meglehetősen távol álló – példával illusztrálja, mennyire természetes és normális a nemváltoztatás és milyen csúnya dolog ezt kritizálni. O’Neal egyébként a film antihősének, egy transzfób cápának kölcsönzi hangját.