kulcsár edina
Hagyomány Észak-Koreában, hogy tizenéves lányok szórakoztatják az ország első emberét. A hivatalos formában működő szolgáltatás taktikai okok miatt egy darabig szünetelt, de most a Kedves Vezetőnek hála, újjáéledt a tradíció… Nem tudni, hogy mindez összefüggésben van-e azzal, hogy nemrég hamis halálhírét költötték a különös diktátornak. Aztán kiderült, hogy csak elbújt a koronavírus elől.
A diktátorok a világ minden táján előszeretettel telepednek rá országuk erőforrásaira, hogy pazarló és fényűző életmódjukat finanszírozhassák. A luxus persze rendesen megcsapolja az amúgy szegényes államháztartást, s ez Kim Dzsong-un esetében sincs másként. A Kedves Vezető hedonista életvitelét a számok is jól tükrözik: 2018-ban 645 millió dollárt fordított magánkiadásaira. Imádja a francia pezsgőt, a konyakot, az orosz kaviárt és az A-kategóriás autókat – személyes járműparkjában például több vadonatúj Mercedes is található. A luxuskiadásokra most rátesz egy lapáttal, hogy Kim Dzsongun vissza kívánja állítani a kommunista dinasztia nagy múltú háremét, az Örömbrigádot.
Szélnek eresztett pillangók
Kim Dzsongun 2011-ben vette át a Kommunista Koreai Munkapárt irányítását. Puccskísérletektől rettegve azonnal politikai tisztogatásba kezdett – szélnek eresztette a szexi tinilányokból álló csapatot pedig az Örömbrigádot még nagyapja, Kim Ir Szen alapította. Titkosszolgálati jelentések szerint a kommunista diktátor megunta a hárem nélküli uralkodást, és már restaurálta az örömtársulatot.
Boldog vezér, Bölcs vezér
Ha igazak a hírek, Kim Dzsong Un személyesen indult „nőgyűjtő” túrára, és ő maga válogatta össze Észak-Korea legszebb lányait. A kiválasztottak egy része táncos, színész vagy énekes lesz, míg mások szobalány besorolással kerülnek a diktátor phenjani palotájába. A vezér szórakoztatására toborzott lányok átlagéletkora 14-15 év, a szülők pedig csupán annyi információról kapnak, hogy a gyereküket komoly kormányzati megbízásra kérték föl.
Kitörési pont
A társulat tagjai körülbelül 4000 amerikai dollárnak (1 millió forint) megfelelő összegben kapnak juttatásokat, ami nagyon komoly fizetésnek számít a kommunista diktatúrában. Ennyi pénzből a lányok még családtagjaik számára is színvonalas egzisztenciát tudnak biztosítani. A hárem tagjának lenni valódi karrierlehetőségnek számít, ugyanis akik kiöregszenek – azaz elérik a 20 éves kort –, azokat nyugdíjazzák és magas rangú katonatisztekhez adják feleségül.
Miután az észak-koreai diktátor április közepén hiányzott az ország és a párt egyik legfontosabb ünnepéről, a kommunista állam alapítója, Kim Ir Szen születésnapja tiszteletére rendezett megemlékezésről, ami után elterjedt a feltételezés, hogy a még csak 36 éves Kim Dzsongun keringési rendszerét megviselte a sok dohányzás és a súlyfölösleg, ezért április 12-én életmentő műtétet kellett rajta végrehajtani. Sőt, az is állították némely hírforrások, hogy a beavatkozás ellenére válságos állapotban fekszik a Phenjan melletti Hjangszan üdülővárosában, sőt, talán már meg is halt.
Április végére kezdett tisztulni a kép, és Kim Dzsongun saját szerelvényének mozgása alapján a diktátor valószínűleg Észak-Korea keleti részén, Vonszan kikötőváros pártelitnek fenntartott üdülőjében tartózkodik. Azonban még mindig nem jelent meg a nyilvánosság előtt, hogy szertefoszlassa a kételyeket. A phenjani állami hírügynökség megírta, hogy üdvözletét küldte az üdülőövezet fejlesztésén szorgoskodó munkásoknak és tisztviselőknek, de az üzenet megfogalmazásának időpontja nem ismert.
Dél-koreai és amerikai illetékesek továbbra is kételkednek abban, hogy Kim Dzsongun állapota válságos lenne, inkább arra gyanakodnak, hogy a diktátor a koronavírus elől menekült el, talán éppen a híres-hírhedt Örömbrigád társaságában.
Észak-Korea a mai napig egyetlen fertőzéses esetet sem vallott be, miközben meg nem erősített jelentések súlyos járványról árulkodnak.