Krausz Gábor
Sorra mondják le a március 15-i buszokat.
Egyre nagyobb bajban van Magyar Péter, folyamatosan csökken az érdeklődés iránta és a pártja iránt is. Ennek újabb bizonyítéka, hogy a Magyar Nemzet információi szerint a buszok felét lemondták, amelyekkel a Tisza Párt március 15-i rendezvényére utaztatták volna a szimpatizánsokat.
Tegnap Bohár Dániel riporter a közösségi oldalán is megosztott egy képet, amely szerint a tömeges lemondások miatt kilenc hely felszabadult a Pécsről induló buszon, amivel a szimpatizánsokat utaztatnák, hogy a helyszínen hallgassák meg Magyar Péter beszédét.
Óriási a baj a Tiszánál!
– írta a bejegyzéshez Bohár Dániel.
A Tisza Párt Talpra Magyarok telekocsicsoportja tele van olyan bejegyzésekkel, amelyekkel próbálnak résztvevőket toborozni a megmaradt buszokra, kevés sikerrel.
A Magyar Nemzet már beszámolt róla, hogy Magyar Péter országjárása is döcög, egyre kevesebben vannak a rendezvényein. Az országjárást bemutató felvételeken az látható, hogy
az esztergomi, a békéscsabai és a gyulai rendezvényét is egy kis utcában tartotta Magyar Péter, ahol néhány száz ember is nagy tömegnek tűnik.
Neszmélyen, Ácson és Hódmezővásárhelyen napközben tartotta a rendezvényét, így hétköznap lévén nem meglepő, hogy a munkából kevesen fognak elrohanni, hogy a pártvezető monológját hallgassák.
Magyar Péter országjárásának most lényegesen kisebb a visszhangja, mint egy évvel korábban volt
– mondta korábban a Magyar Nemzetnek Deák Dániel.
A XXI. Század Intézet vezető elemzője szerint látható, hogy a Tisza Párt most zajló országjárásán jóval kevesebben vannak, mint tavaly voltak. A szakértő jelezte, hogy egy belső levelezés szerint a vidéki, kisebb településekre Budapestről utaztatják a Tisza Párt aktivistáit. Így az is előfordul, hogy egy nap a különböző vidéki helyszínen ugyanazon emberek előtt tartja meg a beszédét Magyar Péter.
Ezt azért csinálja, mert azt akarja mutatni, hogy bizony sokan vannak a rendezvényen, és erre hivatkozik a közösségi médiában, hogy milyen sikeres az országjárása, de közben a valódi hatás, a valódi támogatói bázis lényegesen kisebb, mint amit próbál mutatni. Ezzel Magyar Péter a megtévesztés eszközével él, de így is látható, hogy lényegesen kevesebben jelennek meg a rendezvényeken
– tette hozzá az elemző.
A strasbourgi plenáris ülésen Magyar Péter az Európai Parlament vezetésétől magyarázatot kért arra, hogyan kerülhetett a neve egy háborúpárti határozati javaslatra. Pár perccel később azonban, amikor kilépett az ülésteremből, a Fidesz képviselőire támadt, és azt állította, hogy valamelyikük hamisította rá az aláírását.
Dömötör Csaba szerint az eljárás teljesen átlátható, és az érintett dokumentum mindenki számára elérhető volt.
Az Európai Parlamentben szigorú szabályok vonatkoznak arra, hogyan kerülhet egy képviselő neve egy előterjesztésre
– írta a fideszes politikus, hozzátéve, hogy a határozatot végül radikális formában fogadták el. Az EP többsége a határozat értelmében további ezermilliárdokat költene a háború folytatására. Dömötör szerint Magyar Péter korábban másokra hárította a felelősséget, és az internetblokkolókra, mesterségesintelligencia-rendszerekre vagy éppen a kormány egyes tagjaira kente a problémáit.
Nincs az az utólagos tagadás, ülésterem előtti fenyegetőzés és hatvanhetedik beállított önfotó, ami képes lenne feledtetni ennek a politikának a kártékonyságát
– zárta posztját Dömötör Csaba.
Az Európai Parlament nemrégiben elfogadott egy radikálisan háborúpárti határozatot, amely az EU katonai szerepvállalásának bővítését szorgalmazza. A dokumentum aláírói között Magyar Péter neve is szerepelt, a Tisza Párt elnöke azonban azt később pánikolva eltávolíttatta. Lomnici Zoltán alkotmányjogász szerint szinte kizárt, hogy egy EP-képviselő neve véletlenül kerüljön egy ilyen állásfoglalásra.
Forrás: AFP
Ahogy arról a Magyar Nemzet is beszámolt, az Európai Parlament strasbourgi plenáris ülésszakának legutóbbi szavazásán egy radikálisan háborúpárti határozattervezet került napirendre, amelyben az EU katonai szerepvállalásának jelentős kiterjesztését szorgalmazzák. Az előterjesztés aláírói között Magyar Péter is szerepelt, ám a Tisza Párt elnöke azt később pánikolva eltávolíttatta.
Az ügyben Lomnici Zoltán alkotmányjogász lapunknak nyilatkozva hangsúlyozta, hogy az Európai Parlament eljárási szabályzata szigorúan szabályozza az állásfoglalások benyújtását és elfogadását.
Az állásfoglalási indítványokat az EP elnökéhez kell benyújtani, aki ellenőrzi, hogy azok megfelelnek-e az alkalmazandó kritériumoknak. Az elfogadhatónak nyilvánított javaslatokat ezután az illetékes bizottsághoz utalják, ahol további szakmai és politikai egyeztetések zajlanak
– mutatott rá Lomnici.
A szakértő szerint rendkívül valószínűtlen, hogy egy EP-képviselő neve véletlenül vagy külső beavatkozás révén kerüljön egy dokumentumra.
Az Európai Parlament történetében eddig nem volt példa arra, hogy egy képviselő utólag kifogásolta volna a nevét egy állásfoglalás kapcsán
– tette hozzá.
Az ügy jogi vonatkozásait az Európai Parlament jogi szolgálata is vizsgálhatná, de a procedúra átláthatósága miatt aligha valószínű, hogy bármilyen hiba történt volna.
Az eset politikai jelentősége is kiemelkedő, hiszen egy olyan állásfoglalásról van szó, amely közvetlenül befolyásolhatja az EU biztonságpolitikáját és Magyarország helyzetét az európai színtéren. Dömötör Csaba élesen bírálta Magyar Pétert, kijelentve: „Magyar Péter a legrosszabb hagyományainak megfelelően lebukott és hazudik.”
A javaslat alapján még több fegyvert és lőszert szállítanának Ukrajnába, valamint a magyar adófizetők pénzét is felhasználva egy új bankból pénzelnék Ukrajna újjáépítését.
Ráadásul Magyarország vétójogát is elvennék, így a védelmi unió keretében hazánkról nélkülünk is dönthetnének.
A Bennfentes cikkében emlékeztetett, hogy szerda délelőtt, mielőtt a háborúpárti indítványt szavazásra bocsátották volna, Dömötör Csaba fideszes EP-képviselő hozta nyilvánosságra, hogy annak előterjesztői között Magyar Péter is szerepel.
A fideszes politikus ezzel lebuktatta Magyar Pétert, hogy kezdeményezője volt egy brutális brüsszeli javaslatnak, amely továbbra is pénzelné az ukrajnai öldöklést.
Magyar Péter azonban ettől bepánikolt, és hazudozni, hárítani kezdett.
A portál összefoglalójából kiderül, hogy a Tisza Párt elnöke előbb tagadott, majd azt kezdte el hajtogatni, hogy csak tévedésből került oda a neve az előterjesztők közé. Később még tovább ment, arról kezdett beszélni, hogy a nevét egyenesen odahamisította valaki, valószínűleg egy fideszes politikus, de ha nem, akkor is valaki, akit a fideszesek bujtottak fel erre.
A Bennfentes szerint ebből semmi sem igaz, a parlamenti képviselőket nem lehet csak úgy előterjesztőként odahamisítani háborúpárti kezdeményezésekhez.
Ezzel együtt a Néppárt és az Európai Parlament minden erővel mentené Magyart: az ukrajnai öldöklést támogató digitális dokumentumokból mindenhonnan letakarították Magyar nevét, az internet azonban nem felejt, és a portál össze is gyűjtötte, hogy milyen digitális nyomai maradtak annak, hogy Magyar is kezdeményezője volt a háborúpárti dokumentumnak.
Korábban Deák Dániel egy Tisza pártbeli informátorára hivatkozva elmondta, hogy bár maga Magyar Péter hagyta jóvá, hogy a neve ott legyen, azonban miután kitört a botrány, pánikba esett és visszakozott. A baloldali pártvezér megegyezett Manfred Weberrel, hogy elvitetik a balhét egy titkárnővel, de „jegyzői hibának” fogják majd nevezni.
Azt még nem tudni, hogy Manfred Weber mit kért Magyar Pétertől cserébe, hogy mentelmi jogával kapcsolatos ügye után másodjára is bevédje, de annyit tudni vél az elemző, hogy hosszan egyeztettek és nem volt jó hangulatú beszélgetés.
Magyar Péter védekezésének egyébként az is ellentmond, hogy a pécsi Tisza-sziget egyenesen élteti, és ünnepli Magyar Péter „bátor kiállását Ukrajna mellett.”
A tervezetet – amelyen a törlés előtt Magyar Péter neve is szerepelt előterjesztőként – azóta már el is fogadták az EP-ben.
Dömötör Csaba szerdán közösségi oldalán számolt be arról, hogy Strasbourgban éles szóváltás alakult ki az Európai Parlament ülése után, amikor Magyar Péter először magyarázatot követelt, majd fenyegetőzve a Fidesz képviselőire támadt, és azt állította, hogy valamelyikük hamisította rá az aláírását. A Fidesz EP-képviselője kiemelte, hogy az eljárás teljesen átlátható, és az érintett dokumentum mindenki számára elérhető volt.
Az Európai Parlamentben szigorú szabályok vonatkoznak arra, hogyan kerülhet egy képviselő neve egy előterjesztésre
– írta a fideszes politikus, hozzátéve, hogy a határozatot végül radikális formában fogadták el. Az EP többsége a határozat értelmében további ezermilliárdokat költene a háború folytatására.