időjárás
Akciósorozatot készítenek elő.
Donald Trump amerikai elnök új rendeletei ellen tüntetnek a törvényhozás washingtoni épülete, a Capitolium elõtt 2025. február 17-én, az elnökök napján rendezett országos tiltakozás idején Fotó: Graeme Sloan Forrás: MTI/EPA/Graeme Sloan
Az egyik legismertebb globalista NGO az Amnesty International, amelynek magyarországi szervezete a közösségi oldalán hirdeti a szombaton esedékes bírótüntetést. „A Magyar Bírói Egyesület (MABIE) február 22-ére tüntetést hirdetett az igazságszolgáltatás függetlenségéért. Mi ott leszünk, hogy támogassuk a bírákat. Téged is várunk, ha te is egy olyan országban szeretnél élni, ahol a bíróságok megvédik a jogaidat, akár a hatalommal szemben is” – írják a posztban.
Érdemes megemlíteni, hogy az Amnesty International Magyarország is kedvezményezettje volt az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének, vagyis az USAID-nek, amelyik amerikai befolyásszerző tevékenységet folytatott. Csak folytatott, mert Donald Trump felfüggesztette a tevékenységét. Ezzel együtt nem árt felidézni, hogy a szervezet a rendszerváltozás óta tevékenykedik Magyarországon. A finanszírozást az 1989-es Támogatás a Kelet-európai demokráciának című törvényben szabályozták. A USAID 1991-ben nyitotta meg magyarországi irodáját, 1991 és 1998 között a több mint 240 millió dollár közvetlen támogatást nyújtott. A magyarországi irodát 1999-ben zárták be, azóta több mint 4,3 millió dollár támogatás érkezett a budapesti regionális központ határokon átívelő programjain keresztül.
Samantha Power, a USAID vezetője 2023. február 11-én írta ki a Twitter-oldalára, hogy csatlakoznak az Amnesty International Magyarország, a Magyar Helsinki Bizottság és a Budapest Pride tevékenységéhez. A bejelentés nem volt meglepő, hiszen az évek során az amerikai külügyminisztérium több alkalommal is támogatta őket. Az Amnesty International Magyarország közel 20 ezer dollárt, azaz 7,5 millió forintot kapott egy 2019-ben indult kétéves oktatási programra, amelynek célja az volt, hogy növeljék a tudatos médiafogyasztást és az állampolgárok jogi ismereteit.
De vissza a bírói demonstrációhoz: szintén jelezte részvételét a megmozduláson az aHang nevű Sorosék által is támogatott szervezet. A közösségi oldalukon lévő posztban toboroznak is tüntetőket, hiszen azt írják: „Az igazságszolgáltatásban dolgozók – bírák, igazságügyi alkalmazottak, jogászok és mindenki, aki az igazságszolgáltatás tisztességes működéséért dolgozik – bátorságról tesznek tanúbizonyságot, amikor kiállnak a jogállamiságért, az igazságszolgáltatás függetlenségéért. Támogassuk őket ebben azzal, hogy szombaton elmegyünk az általuk szervezett demonstrációra!”
A Szuverenitásvédelmi Hivatal egyik jelentésében is szóba kerül az aHang, méghozzá annak kapcsán, hogy a Civil Kollégium Alapítvány (erről később) a közösségszervezés képzési metodikáját amerikai módszertanokból vette át és terjeszti Magyarországon. „Pályázatokat írt ki,közösségfejlesztéssel kapcsolatos programokat szervezett. Ilyen projekt volt az Egyesült Államok magyarországi nagykövetsége által 2021 végén indított, Új pályázati lehetőség közösségekkel foglalkozó fiatalok számára című támogatás, amely amerikai tapasztalatszerzési lehetőséget is kínált a résztvevőknek. A közösségszervező-képzési és -gyakornoki program az OSF [vagyis a Soros-féle alapítvány – a szerk.] támogatásából indult. Az ellenzéki pártok közös választási szerepléséért küzdő aHanggal együttműködve aPont aktivistaközösségek létrehozásában vett részt, illetve a partnerszervezet aktivistahálózatának fejlesztésén dolgozott” – írta a hivatal.
Az aHangot a Magyarhang Nonprofit Kft. üzemelteti. Pár hónappal a 2018-as parlamenti választások előtt, 2018. február 7-én alapították, tulajdonosai Varga Tamás és Varga Máté. Érdekes egybeesés, hogy Varga Máté a szintén baloldali háttérszervezet, a Civil Kollégium Alapítvány elnöke, amely rengeteg támogatást kapott a Soros-féle alapítványtól. Az aHang részletes finanszírozói névsorát a honlapjukon, illetve 2021-es gazdálkodási adatait egy neves céginformációs rendszerben hiába kerestük. A Magyarhang Nonprofit Kft. 2022 júliusában mindösszesen két alkalmazottal működött.
A Szülői Hang nevű szervezet is beállt a bírák szombati demonstrációja mögé, szintén a közösségi oldalukon népszerűsítik az eseményt. Arról ugyan nincs egyértelmű információ, hogy korábban pénzügyi támogatásban részesültek-e, de az tény, hogy több európai díjat és elismerést kaptak európai uniós szervezetektől.
Nem a véletlen műve, hogy a fent nevezett Soros-hálózathoz kapcsolódó szervezetek gőzerővel toboroznak a szombati tüntetésre. Amint arról a napokban a Magyar Nemzet tényfeltáró cikkben beszámolt, a szerbiai tüntetéssorozat mintájára a globalista baloldali hálózat, szélsőbaloldali aktivisták bevonásával egyetemi hallgatókat felhasználva országos tiltakozási hullámot szítanának. Az akciósorozatot az egészségügyi dolgozók és a bírák tüntetéseire építenék, majd más csoportokat, akár a közszférában dolgozókat is kormányellenes megmozdulásokra hangolnák.
Fotó: Darko Vojinovic Forrás: Belgrád, 2025. január 27. A hónapok óta kormányellenes tüntetéseket szervező egyetemisták útlezárással tiltakoznak.
Összehangolt felforgató politikai akció előkészítése zajlik a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME), amely az első modellváltó – vagyis alapítványi működtetésű – egyetemek közé tartozik. Látszólag alulról, vagyis a diákok részéről indult a MOME reformja elleni tiltakozás, azonban számos, egyértelmű tény utal arra, hogy valójában egy kívülről szervezett, céljai szerint országos, kormányellenes politikai akciósorozat első lépéseinek lehetünk szemtanúi, amihez „biodíszletként” felhasználják a diákokat. Több forrásból származó információink szerint a mintát a szerbiai tüntetéssorozat szolgáltathatja, Magyarországon is több nagy ágazat – a bírák, az egészségügyi dolgozók, akár a köztisztviselők – tüntetéseire „ráépülve” szítanának egyre erősebb kormányellenes hangulatot.
Talán nem véletlen, hogy az említett szak-, illetve foglalkozási területeken dolgozók elégedetlenségét és a fennálló problémákat vagy nézetkülönbségeket igyekezett súlyos mértékűnek beállítani az utóbbi hetekben és napokban Magyar Péter.
A szerbiai eseményeket látva az is furcsa egybeesés, hogy a Tisza Párt elnökének új retorikai eleme az a fordulat, hogy nem ő Orbán Viktor és a jelenlegi kormányzat kihívója, hanem a magyar nép. Sőt, a múlt szombati kongresszusi beszédében tett egy sokat sejtető, de részletek említése nélküli bejelentést: azt mondta, hogy tavasszal egy soha nem látott akcióra készül a Tisza Párt.
De nézzük, milyen bizonyítékok támasztják alá azt az információnkat, hogy a MOME kapcsán sokkal többről van szó, mint egy felsőoktatási intézmény diákjainak „alulról érkező” tiltakozásáról!
Mielőtt rátérnénk a felforgatást szervező személyek és céljaik bemutatására, érdemes tisztázni az előzményeket.
Kis magyar abszurdnak is nevezhetnénk, hogy éppen azon az egyetemen indult tiltakozás a reformok ellen, ahol a modellváltás óta a legnagyobb mértékben emelték a béreket, magasak az ösztöndíjak, új campus is épült és az egyetemről évek óta csupa jó hír jelenik meg.
Mitől is lehetnek elégedetlenek a hallgatók? Valószínűbbnek tűnik, hogy nem is róluk szól az egész. Erre utal, hogy a szervezkedés hátterében a szélsőbaloldalról érkezett politikai aktivista, Gulyás Márton vezette Partizán munkatársai játsszák a főszerepet.
A kommunikációs szakmában dolgozó forrásaink megerősítették, hogy a beszédes nevű MOME Front „hallgatói” akció vérvörös, a korai szovjet propagandát idéző kreatívanyagait, online kommunikációját Kenczler Marcell, a Partizán vezető munkatársa tervezi.
Információink szerint az agresszív követelések, jelszavak mögött sem a MOME jelenlegi hallgatói, hanem annak politikai aktivistaként működő öregdiákjai a hangadók, köztük Takács Ákos építész, a Partizán egyik műsorvezetője.
Emlékezetes, hogy a csatorna korábban több mint félmilliárd forintos támogatást kapott az új amerikai elnök, Donald Trump kormánya által a napokban feloszlatott USAID nevű szervezettől, amely világszerte pénzelt baloldali és liberális aktivistákat.
Forrásaink szerint nem csak az új, de az óbaloldal is fontos szerepet visz a hallgatókat felhasználó projektben. Az egyik kulcsfigura Vargha Balázs, grafikus, a Magyar Narancs külsős munkatársa és állandó szerzője, akit forrásaink SZDSZ-közeli kreatív szakemberként emlegettek. Tény, hogy 2005-től Vargha felelt az egykori liberális párthoz közel álló Magyar Narancs logójáért és arculatáért, illetve címlapterveiért. Továbbá szintén ugyanebben az évben ő tervezte Budapest 2010 – Európa kulturális fővárosa program arculatát is. Erre az eseményre az olvasók nem véletlenül nem emlékeznek, hiszen Demszky Gábor, akkori SZDSZ-es főpolgármester nem tudta kilobbizni a program megvalósulását a saját balliberális kormányánál.
Vargha Balázs alig titkoltan személyes bosszúként tekint az akcióra, amiért a MOME alapítványának kuratóriuma szakmai és etikai aggályok miatt nem őt nevezte ki az intézmény élére.
Nemrég a Tilos Rádióban jelentette be, hogy szerinte a döntés „törvénytelen” volt, ehhez képest egy teljes évig „elfelejtett” jogi kifogást emelni miatta, és azt éppen a MOME Front szervezkedésével egy időben tette meg. Vargha közben a saját lapjában indított sajtóhadjáratot az őt évtizedek óta foglalkoztató egyetem ellen.
A MOME-n folyó politikai akciót természetesen a Mérce nevű – Jámbor András párbeszédes országgyűlési képviselő által alapított – szélsőbaloldali portál is lelkesen támogatja, élén a Hallgatói Hálózat nevű egykori anarchista-egyetemfoglaló szervezet aktivistájával, Kiss Soma Ábrahámmal.
Több egyetemről megerősített információink szerint a MOME csak az első állomása a baloldali szervezkedésnek. A végső cél egy több egyetemre kiterjedő, országos politikai akció felépítése lehet, ami márciusra bontakozhat ki. Itt érdemes felidézni, Magyar Péter szombati szavait a tavaszra beharangozott nagyszabású akcióról.
A Képzőművészeti Egyetem hallgatói önkormányzatát máris átnevezték „MKE Forradalmi HÖK”-nek. A MOME és az MKE politikai koordinátorai közös belső felületet is fenntartanak „MOME-MKE Népe Front” néven (ez is alátámasztja, hogy több egyetemre kiterjedő műveletről van szó). Az ELTE BTK-n hamarosan „Autonóm Aula” néven szerveznek aktivista-találkozót, de a szélsőbaloldali szervezkedés a fővárostól távol, Miskolcon is elindult. Külön figyelmet érdemel, hogy az anarchistáktól ismert vörös-fekete színkombináció visszatérően előkerül a MOME-tiltakozók matricáin, akik hétfőn délután újabb „performanszt” adtak elő, és vörös festékkel fújtak tele az egyetem falait.
Mindez kísértetiesen emlékeztet a szerbiai tüntetéssorozat külsőségeire és hangadóinak ideológiai elkötelezettségére.
Emlékezetes, hogy az 1990-es évek végén a szerb Otpor (Ellenállás) nevű szervezet vezéralakja volt Szrgya Popovics, az anarchista felforgatók hírhedt könyvének, az Útmutató a forradalomhoz című kiadványnak a szerzője. Tavasszal minden bizonnyal a szerbiai szélsőbaloldal receptjét akarják alkalmazni hazánkban is a kormány megbuktatásán dolgozó bel- és külföldi aktorok.