tóth gabi
Az egyik merénylőt lelőtték, a másikat elfogták..
Többen megsebesültek kedden a német főváros Berlin-Charlottenburg nevű városrészében egy késeléses támadásban, két embert kórházba kellett szállítani. Az első értesülések szerint egy férfi támadt késsel járókelőkre az utcán. A rendvédelmi szerveket déltájban riasztották a helyszínre, ahol sikerült elfogni a feltételezett elkövetőt.
A B. Z. berlini lap szerint a férfi válogatás nélkül rátámadt a járókelőkre, akik közül többen le tudták fogni az elkövetőt a rendőrség megérkezésééig.
A hatósági intézkedések idejére forgalomkorlátozásokat rendeltek el a Sömmeringstraße környékén, és szemtanúkat kérdeznek ki.
A baden-württembergi Main-Tauber járásban, Grünsfeld városában egy férfi ellopott egy markológépet, komoly károkat okozva egy építkezési vállalatnak és több rendőrautóban, valamint súlyosan megsebesítve egy rendőrnőt. A rendőrség közölte, hogy a férfit egy lövés leadásával sikerült megfékezni, aki a helyszínen belehalt a sebesülésébe. A hatóságok az X-en feltételezhető ámokfutásról írtak.
Négy kiskorút vett őrizetbe a spanyol rendőrség egy karácsonyi terrorelhárítási akció keretében. A gyanú szerint a 14 és 17 év közötti, marokkói származású tinédzserek az Alicante melletti Elche városának bazilikájában terveztek terrortámadást végrehajtani a karácsonyi szentmisén. A helyi rendőrség már egy ideje figyelte őket, mivel közösségi oldalaikon rendszeresen dzsihadista tartalmú posztokat osztottak meg.
Őrizetbe vételük után átkutatták a lakóhelyüket, valamint átvizsgálták a mobiltelefonjaikat is. Az egyiküknél találtak egy rajzot, amely egy templomtornyot ábrázolt, megerősítve a hatóság gyanúját, hogy a Santa María bazilika lehetett a célpont, ahol az ünnepek idején emberek ezrei, köztük számos külföldi turista fordul meg. A fiatalokat egy madridi nevelőintézetbe szállították, ahol a nyomozás hátralévő szakaszában felügyelet alatt tartják őket.
A belügyminisztérium Spanyolországban a legmagasabb szintű terrorkészültséget rendelte el december elején az egész Európát érintő terrorfenyegetettség miatt. December 31-én a hatóságok kiemelt létszámmal dolgoznak országszerte, különösen Madridban. A Puerta del Sol térre ugyanis tizenötezer embert vártak az éjféli óévbúcsúztató szőlőevésre. A teret egész nap drónokkal figyelik, és több száz rendőr, valamint csendőr biztosítja a helyszínt. A hatóságok figyelemmel kísérik a résztvevőket, és intézkednek azokkal szemben, akiknél gyanús csomagokat vagy veszélyes tárgyakat találnak.
Ezen felül a közutakon szúrópróbaszerű ellenőrzéseket végeznek, és több ellenőrzőpontot állítottak fel Madrid belvárosában, hogy megelőzzék a magdeburgihoz hasonló gázolásos merényleteket. A hatóságok a jövő hétig a legmagasabb készültség mellett dolgoznak. A szilveszteri rendezvények után kiemelt figyelmet fordítanak a Napkeleti bölcsek vasárnapi felvonulásaira, amelyek minden évben emberek tízezreit vonzzák. Ez az esemény ugyanis Spanyolországban az ünnepi időszak csúcspontja.
Uniós petíciót indított a Nemzeti Ellenállás Mozgalom azért, hogy Brüsszel engedje el a Magyarországra a migrációs szabályok miatt kirótt brutális büntetést. A magyar kormány az érkezők szétosztása helyett a határvédelemre fekteti a hangsúlyt dél felől ugyanis folyamatosan érkeznek az illegális bevándorlók. Szerbiába például csak idén 45 ezren érkeztek azért, hogy bejussanak az Európai Unióba.
A Híradóban bemutatott felvételen látszik, ahogy tetőtől-talpig takaróba burkolózva fekszik egy migráns egy elhagyatott épületben Közép-Szerbia egyik erdős részén. Körülötte rengeteg szemét és szétdobált ruhadarabok hevernek. A Szerbiába érkező illegális bevándorlók az utóbbi időben ilyen helyeken gyülekeznek. Akiknek nem jut hely a házakban sátrakat állítanak fel maguknak.
Tábortüzek maradványai, hátrahagyott edények és ételmaradványok árulkodnak arról, hogy pár napja itt még egy nagyobb csoport várakozott. Mostanra viszont csak néhányan maradtak.
„Ha meglátnak a rendőrök idejönnek és elvisznek a migránstáborba. Onnan megint vissza kell jönnünk valahogy. Az pedig pénzbe kerül” – panaszkodott egy magát pakisztáninak valló férfi.
A legtöbben Szíriából, Afganisztánból, Észak-Afrikából és a Közel-Keletről indultak el. Szerbiából pedig sokan Magyarország felé folytatják útjukat. A szerb-magyar határ közelében élők azt mondják: főleg sötétedés után hallanak mozgolódást. De az előző évek tapasztalatai miatt, ilyenkor már nem mernek kimenni a házaikból.
„A kutyák ugatnak, nem tudjuk miért. Amikor már sötét van, ki mer kimenni megnézni?” – panaszolta egy magyar nő.
A balkáni útvonalon az illegális bevándorlás továbbra is jelen van.
A kormány szerint azonban ez azzal is járna, hogy a nyugaton működő migránstáborokhoz hasonlókat kellene itthon is létre hozni. Magyarország a kezdetektől elutasítja ezt, és a határvédelmet erősíti.
„Lehet, hogy a migrációs nyomás időnként kisebb a magyar határon, máskor meg nagyobb, de a történelmi léptékű fenyegetés, amiben élünk, az óriási és állandó” – hangsúlyozta a magyar kormányfő.
Orbán Viktor miniszterelnök a múlt hét végi, nemzetközi sajtótájékoztatóján a németországi terrortámadásra kitérve arról beszélt, hogy van összefüggés az illegális migráció és a terrorcselekmények között. Mint fogalmazott:
„Rá akarnak erőltetni Magyarországra egy olyan migrációs szabályozást, amelynek a kockázata kiveri a szemünket. Hát sosem akartuk ezt. Védekezni fogunk, eszközök lesznek, időnként provokatívak, máskor civilizált jogi eszközök, de mindig meg fogjuk magunkat védeni, mert ezt nem szabad megengedni” – szögezte le Orbán Viktor.
– a Nemzeti Ellenállás Mozgalom most ezzel a címmel indított petíciót. A kampányról készült videó is rámutat: a cél az, hogy
Az Európai Bizottság ugyanis 200 millió eurós egyszeri és egymillió eurós napi bírságot szabott ki Magyarországra, amiért nem igazodott az unió migrációs rendszeréhez.
Szűcs Gábor, a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja az M1-en azt mondta: minden lehetséges eszközt megmozgatnak a nemzet jövője érdekében.
„A petíció kiváló eszköz arra, hogy minél több emberhez eljuttassunk egy gondolatot, és amennyiben ők egyetértenek ezzel, akkor csatlakozzanak hozzá. Mivel a közhatalom forrása a nép, ha a nép, valamelyik uniós tagállam népének számos aláírása ott van egy papír alján és ezt letesszük Brüsszel asztalára, akkor azzal ők kénytelenek foglalkozni” – hangsúlyozta Szűcs Gábor a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja.
Szűcs Gábor úgy fogalmazott: Brüsszel mostanra eljutott egy olyan színre, ahol már nem elég, ha a nemzeti érzelmű politikusok állnak ki a nemzet érdeke mellett, hanem az állampolgárok támogatására is szükség van.