Orbán Viktor nyaralása. Cigányozni kezdett a balos "humorista"

POLITIK
POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2025.01.09. 09:18

"Politikai bábjáték" a Rogán Antal elleni akció

Donald Trump visszatérése a Fehér Házba új korszakot nyithat.

A Biden-adminisztráció utolsó lépései között helyezte szankciós listára Rogán Antalt, Orbán Viktor kabinetfőnökét. Bryan E. Leib, az Alapjogokért Központ vezető kutatója a Hír TV Napi aktuális című műsorában élesen bírálta a döntést, politikai színjátéknak nevezve azt. A kutató szerint Donald Trump visszatérése a Fehér Házba új korszakot nyithat a magyar–amerikai kapcsolatokban.

 

Bryan E. Leib.

Bryan E. Leib. Forrás: Facebook/Bryan E. Leib

 

A Hír TV Napi aktuális című műsorában M. Dobos Marianne kérdéseire válaszolva Leib hangsúlyozta, hogy az időzítés nem véletlen, és egyértelműen David Pressman amerikai nagykövethez köthető. Leib szerint Pressman tevékenysége nem felelt meg egy diplomatától elvárható viselkedésnek.

Pressman aktivistaként viselkedik, nem diplomataként. Ez szégyenteljes

– mondta, kiemelve, hogy a magyar–amerikai kapcsolatok javítása helyett a nagykövet kizárólag a magyar kormány provokálásával foglalkozott.

Leib optimizmusának adott hangot a jövőt illetően, kiemelve, hogy Donald Trump és Orbán Viktor között személyes és erős kapcsolat áll fenn, amely lehetővé teszi a diplomáciai kapcsolatok helyreállítását. 

Amikor Trump hivatalba lép, egy új korszak, az aranykor kezdődhet a magyar–amerikai kapcsolatokban

– fogalmazott. Hozzátette: a Biden-adminisztráció számos lépése, köztük Rogán Antal szankcionálása is, nehezen visszafordítható károkat okozott, ám Trump határozott fellépése reményt adhat a helyzet rendezésére.

Leib élesen bírálta Joe Biden kormányzatát, amelyet tehetetlennek és eredménytelennek nevezett. Kiemelte, hogy a szankciók nem bizonyított vádakon alapulnak, és csupán politikai üzenetként értelmezhetők. 

Ahelyett, hogy az amerikai nép problémáira koncentrálnának, a Biden-adminisztráció ilyen nonszensz lépésekkel próbálja ellehetetleníteni Trump szövetségeseit

– mondta. A kutató hangsúlyozta, hogy a magyar–amerikai kapcsolatok javítása kulcsfontosságú a két ország számára, és Trump visszatérése a Fehér Házba reményt adhat a korábban szoros szövetség helyreállítására.

A beszélgetés során szóba került, hogy miért Rogán Antal került szankciós listára. Leib szerint Rogán fontos szereplő Orbán Viktor kabinetjében, ezért a célpontként való kiválasztása szimbolikus.

Ez politikai színjáték, amely arra irányul, hogy megosszák és meggyengítsék a magyar kormányt

– állította. A beszélgetés végén Leib optimizmusának adott hangot Trump második elnökségével kapcsolatban, amely szerinte nemcsak az amerikai belpolitikában, hanem a nemzetközi kapcsolatokban is új fejezetet nyithat.

Pressman dicstelen munkássága a bírói botránytól a Rogán Antal elleni kisstílű bosszúig

David Pressman, az Egyesült Államok budapesti nagykövete 2022-ben kezdte meg szolgálatát Magyarországon, amely alatt rendszeresen beavatkozott a magyar politikába, és nyíltan támogatta a baloldal hatalmi törekvéseit. Utolsó megmozdulásaként pedig kisstílű bosszút állt.

 

David Pressman Fotó: AFP

David Pressman, az Egyesült Államok budapesti nagykövete 2022 szeptemberében kezdte meg szolgálatát Magyarországon. Hivatali ideje alatt a diplomácia határát többször is átlépve menetrendszerűen bírálta a magyar kormányt, legutolsó megmozdulásaként pedig kisstílű bosszút állt. 

Mint arról lapunk beszámolt, az Egyesült Államok pénzügyminisztériumának külügyminisztériumi szankciókkal foglalkozó hivatala (OFAC) bejelentette, hogy szankciós listára helyezte Rogán Antalt, a magyar Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető minisztert.

A nagykövet tevékenységét kezdetektől fogva a magyarokkal szembeni ellenszenv, személyes pártpolitikai elfogultság és az utóbbi időben sorozatos kudarcaiból fakadó szimpla bosszúvágy motiválta

– fogalmazott az ügy kapcsán közösségi oldalán Lánczi Tamás, a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke.

Kezdetektől beavatkozott a belpolitikába

Pressmannak már legelső intézkedései is komoly botrányt okoztak. Még bírói körökben is felháborodást keltett, amikor két magyar bírót fogadott a nagykövetségen, ami sokak szerint a magyar igazságszolgáltatás függetlenségének megsértését jelentette. Pressman Matusik Tamást és Vasvári Csabát rendelte be magához, akik akkor az Országos Bírói Tanács (OBT) tagjai voltak. A nagykövet még az X-en is posztolt a találkozóról. 

Fotó: Janka Szitas

Pressman menetrendszerűen is bírálta a magyar kormány külpolitikáját is, különösen az Oroszországhoz fűződő kapcsolatok miatt. Amikor Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Oroszországba látogatott, a nagykövet keményen kritizálta a döntést, ami tovább feszítette a diplomáciai viszonyt a két ország között. Ám nem csak ezt a látogatást nehezményezte a nagykövet, aggályosnak tartotta azt is, hogy Orbán Viktor a közösségi médián keresztül kifejezte támogatását Donald Trump volt amerikai elnök iránt, akivel személyesen is szoros kapcsolatot ápol.

Soros György helytartójának Magyarország gazdasági semlegessége sem tetszett. Tavaly októberben a NATO-tagállamok magyarországi nagyköveteit rendelte magához, hogy megvitassák Magyarország gazdasági „semlegességi” politikáját, írta akkor közleményében az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetsége. Mint fogalmaztak, a Magyarországra akkreditált NATO-szövetséges államok nagykövetei és védelmi attaséi gyűltek össze az Egyesült Államok budapesti nagykövetségén, hogy megvitassák a magyar kormány nemrégiben bejelentett gazdasági „semlegességi” politikájának biztonsági vonatkozásait.

Szándékosan provokált

Magyarországi munkája során a nagykövet fontosnak tartotta, hogy részt vegyen az LMBTQ-lobbi által szervezett felvonulásokon és eseményeken. Így idén nyáron a kormány által felújított Városligetben vonult fel és piknikezett a 29. Budapest Pride résztvevőivel. Másfél évvel ezelőtt pedig Pressman mintegy ezer vendéget, köztük több baloldali politikust hívott meg egy családi pride-piknikre a Zugligeti úti rezidenciájára, a pride hónap zárásaként.

David Pressman a Pride-on (Fotó: AFP)

Két éve az amerikai nagykövet széderesten látta vendégül Gyöngyösi Mártont, a Jobbik korábbi, antiszemita kijelentéseiről elhíresült elnökét, aki egyedüli pártpolitikusként vett részt az amerikai nagykövet zsidó húsvét alkalmából rendezett fogadásán. A politikus az asztalfőnél, a nagykövet mellett foglalt helyet, és együtt vacsorázott Heisler András, a Mazsihisz vezetője, valamint Nagy Ervin színművész társaságában. Az eseményen való részvételét követően több képviselő is kifejezte aggályait.

Az egykori, zsidókat listázó Jobbik-elnök Pressman széderestjén (Forrás: Facebook)

Ezenkívül az amerikai nagykövet rendszeresen tartott egyeztetéseket baloldali véleményvezérekkel, tartalomgyártókkal és zenészekkel a budapesti amerikai nagykövetségen. Az utóbbi években többen is meghívást kaptak a nagykövet esti rendezvényeire, bár ezeknek a vacsoráknak a célja sosem volt teljesen nyilvános. Emellett Pressman az idei évben több mint ötmillió forinttal támogatta a Jólvanezígy című műsort, amely társadalmi kérdéseket feszegető műsorként ismert.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek