tóth gabi
Amit csak Weberék diktáltak.
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke és EP-képviselője és Gerzsenyi Gabriella, a Tisza Párt EP-képviselője az Európai Parlament plenáris ülésén Strasbourgban 2024. december 18-án. Fotó: Bodnár Boglárka Forrás: MTVA
A Magyar Nemzet az elmúlt napokban közölt cikksorozatában már bemutatta, hogy milyen fontos területeken érhető tetten Magyar Péter és a Tisza Párt behódolása a brüsszeli elit politikájának. Részletesen feltárták, miként és miért váltak a Manfred Weber vezette Európai Néppárt vazallusává, valamint rávilágítottunk arra is, hogy Magyar Péter korábbi nyilatkozataival ellentétben a Tisza Párt szolgaian támogatja a brüsszeli elit háborúpárti döntéseit, illetve a migrációs és genderpolitikáját. De ez még nem minden.
A rezsicsökkentésnek köszönhetően a magyar családok fizetik évek óta legalacsonyabb energiaárat Európában. Brüsszel azonban többször felszólította Magyarországot a rezsicsökkentés eltörlésére. Ez a küzdelem rövidebb-hosszabb szünetekkel gyakorlatilag 2014 óta zajlik, amikor az Orbán-kormány bevezette az árkedvezmények rendszerét a lakossági áram- és gázszolgáltatásban.
A Tisza Párt az elmúlt hónapokban több alkalommal is támadta a rezsicsökkentést. Gerzsenyi Gabriella EP-képviselő már az első felszólalásában a rezsicsökkentés eltörlését követelte az uniós törvényhozásban.
Magyar Péter kolléganője szeptember 23-án az Európai Parlament Környezetvédelmi, Közegészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Bizottságának ülésén azt kérte számon a magyar kormány képviselőjén, hogy miként tervezik a rezsicsökkentés által „kivéreztetett” szolgáltatók feltőkésítését. Vicsek Annamária, a Fidesz-KDNP EP-képviselője azonnal válaszolt a Tisza párt képviselőjének „döbbenetes megnyilvánulására”. Felhívta a figyelmet, hogy a rezsicsökkentés a magyar kormány olyan hozzájárulása a családok jólétéhez, ami Európa-szerte jó gyakorlatként ismert.
A Tisza Párt másik EP-képviselője, Lakos Eszter, október 1-jén meg is szavazta az Európai Parlament energiaügyi szakbizottságában azt a dokumentumot, ami a lakossági rezsicsökkentés eltörlésére szólít fel.
November 14-én Magyar Péter és a tiszások ismét a rezsicsökkentés ellen szavaztak Brüsszelben.
– Felháborító, hogy Magyar Péter és a tiszások egy ilyen javaslathoz adták a nevüket. A rezsicsökkentés megszüntetése magyar családok százezreinek rezsiszámláit emelné meg elfogadhatatlan mértékben. Ezért mi, a Fidesz–KDNP képviselői határozottan elutasítottuk az állásfoglalást – írta közleményében a kormánypárti képviselőcsoport. Kifejtették: az Európai Parlament a COP 29 klímaváltozási konferenciával kapcsolatban elfogadott állásfoglalása, a lakossági energiaár-támogatások, mint például a magyar rezsicsökkentés, kivezetésére szólít fel. Az éghajlatváltozás elleni küzdelem kiemelt fontossággal bír a Fidesz–KDNP számára. Azonban ezt a küzdelmet a józan észnek kell vezérelnie, nem pedig pániknak és a valóságtól elrugaszkodott méregzöld ideológiának. Sem a gazdák, sem a vállalatok, sem a családok nem fizethetik kizárólagosan a zöld átmenet költségeit – hangsúlyozta a Fidesz–KDNP.
Magyar Péterék támogatták az elhibázott brüsszeli szankciós politikát is, ami az elmúlt két és fél évben többet ártott Európának, mint Oroszországnak.
Az Európai Parlament november 14-ei Oroszország elleni szankciókra vonatkozó határozata felszólította az EU tagállamokat, hogy tiltsák be az orosz kőolaj, földgáz, illetve nukleáris termékek behozatalát. A Fidesz–KDNP EP-képviselői nemet mondtak ezekre a javaslatokra, mert szerintük súlyosan veszélyeztetik a magyar háztartások és vállalkozások energiabiztonságát. A Tisza Párt politikusai azonban ezúttal sem védték meg a magyar érdekeket.
A Tisza Párt vezetője, Magyar Péter és Manfred Weber, az Európai Néppárt (EPP) elnöke június 14-én (Fotó: AFP)
Több konkrét ügyben igazolódott az elmúlt hónapokban, hogy Magyar Péter és a Tisza Párt teljesen elkötelezte magát a brüsszeli elit politikája iránt, miután a június 9-i európai parlamenti választásokat követően csatlakoztak a Manfred Weber vezette Európai Néppárthoz. Cikksorozatunk előző részeiben részletesen bemutattuk, hogy milyen okokból és érdekek mentén vált Magyar Péter Brüsszel vazallusává. Kétséget kizáróan kiderült az is, hogy a Tisza Párt teljes mellszélességgel beállt a háborúpárti táborba, és a pártelnök korábbi – a nyugat-európai és amerikai Ukrajna-politikával szemben kritikus – nyilatkozataival szöges ellentétben megszavazták azokat az uniós határozatokat, amelyek több fegyver szállítását és annak finanszírozását szorgalmazzák.
Manfred Weber barátságának és az ezzel járó anyagi támogatásnak, illetve Magyar Péter jogi védettségének – vagyis a mentelmi jog fenntartásának – nagy ára van.
A Tisza Párt EP-képviselőinek kötelessége minden olyan témakörben felsorakozni a néppárti frakció álláspontja mögé, amely Weberék szerint kulcsfontosságú: a háború folytatása mellett ilyen a migráció, a genderpropaganda, valamint a szankciós politika támogatása.
Ezek ráadásul olyan kérdéskörök, amelyek szorosan összefüggenek a szuverenitással, a magyar emberek – mint közösség – önrendelkezési jogával. Ebből a nézőpontból szemlélve különösen fontos, hogy mit képvisel Magyar Péter Brüsszelben, a nemzetközi térben.
A Tisza Párt elnöke néha kénytelen őszintén feltárni a jövőbeli céljait és azok következményeit, ilyen eset volt az is, amikor hazánk Európai Ügyészséghez való esetleges csatlakozásáról beszélt a közelmúltban. A videóra is rögzített eszmefuttatásban így fogalmazott: „Valóban, egy pici részéről a nemzeti szuverenitásnak le kell mondania annak a tagállamnak, amelyik (…) csatlakozni akar (…) az Európai Ügyészséghez. De ennek a szuverenitásnak jóval nagyobb részéről mondtunk mi le, amikor csatlakoztunk az Európai Unióhoz vagy amikor beléptünk a schengeni övezetbe, és tulajdonképpen rengeteg jogalkotásnál mondunk még le egy pici részéről a szuverenitásnak.”
Ebben az esetben tehát Magyar Péter elismerte, hogy lemondana az ország szuverenitásának egy részéről,
viszont más ügyeben ez a probléma nem kerül szóba. A bevándorlás például erősen érinti a nemzeti önrendelkezés kérdését, hiszen, ha a magyar embereket képviselő állam nem dönthet önállóan arról, hogy kiket és milyen formában enged be az országba, akkor sérül Magyarország szuverenitása.
Nézzük, mit várhat a magyar társadalom Magyar Péteréktől ebben a kérdéskörben!
A Tisza Párt az Európai Parlamentben a 2025-ös uniós költségvetésnél megszavazta, hogy 25 millió euróval többet kapjon az a migrációs paktum, amely a bevándorlók elosztását és betelepítését akarja ránk erőltetni, és pénzbüntetést kapnak azok az országok, amelyek ezt nem hajtják végre. Sőt, a párt egyik képviselője, Lakos Eszter azt is elmondta, hogy Magyarországnak szót kell fogadnia, és ki kellene fizetnie a Brüsszel által kiszabott brutális migrációs bírságot. Dávid Dóra, a Tisza Párt EP-képviselője egy interjúban egyértelművé tette, hogy nem véletlenül szavazták meg a migrációs paktumot. Magyar Péter kolléganője a multikulturális társadalmat méltatta, és kijelentette: „a hozzáálláson kell változtatni, hogy ne rekesszünk ki senkit, fogadjunk be mindenkit.”
A migráció támogatásán túl a Tisza Párt képviselői kiálltak Brüsszel LMBTQ-párti politikája mellett is. Magyar Péterék az uniós költségvetésről szóló döntéskor megszavazták, hogy több pénzt kell adni a szivárványos propagandára. Ez sem meglepő, ugyanis maga a pártelnök tett hitet a közelmúltban amellett, hogy azonos nemű párok gyermeket fogadhassanak örökbe.
A nemzetállami önrendelkezésünk csorbítását célzó lépések mellett a határon túli magyarság érdekeit is aláveti a néppárti követelményeknek. Ennek ékes példája volt, amikor az Európai Parlament Szerbia-küldöttségének új vezetőségéről való szavazáskor a Patrióták Európáért frakció a neki járó alelnöki tisztségre Vicsek Annamáriát jelölte. A Magyar Péter által vezetett Tisza Párt a vajdasági magyar képviselővel szemben ellenjelöltet állított egy görög képviselő személyében, akit meg is választottak e tisztségre, ezzel csatlakozott az EP magyarellenes tagjaihoz.
Vicsek Annamária az ülés kapcsán elmondta, elkeserítőnek tartja azt, hogy a Tisza Párt beállt a magyarellenes parlamenti képviselők közé és odáig süllyedt, hogy egy magyar jelölttel szemben görög ellenjelöltet terjeszt fel egy a parlamenti szokásjog és az EP belső szabályai szerint egyébként sem nekik járó tisztségre.
Nem ez az első alkalom, hogy Magyar Péter a vajdasági magyarokat támadja, viszont ma közvetlenül akadályozta, hogy vajdasági magyar európai parlamenti képviselőt a Szerbiával kapcsolatokat ápoló küldöttség vezető tisztségére válasszanak – hangsúlyozta a magyar képviselő.