POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.12.23. 07:50

Trump: Egy tollvonással megállítom a transzgender őrületet

Szeretne a lehető leghamarabb találkozni Putyinnal.

A január 20-án hivatalba lépő amerikai elnök, Donald Trump kiemelte: elnöksége korai időszakában találkozni akar Vlagyimir Putyin orosz elnökkel.

A Turning Point USA konzervatív szervezet éves, AmericaFest elnevezésű arizonai rendezvényén vasárnap tartott beszédében Trump többször hangoztatta szándékát az ukrajnai háború lezárásának szükségességére, és ahogy fogalmazott: „ez az egyike azon dolgoknak, amit gyorsan meg akarok tenni”.

A megválasztott elnök a Phoenixben tartott nagyszabású rendezvényen megerősítette a Panama-csatorna üzemeltetésének visszavételére vonatkozó szándékát. Kifejtette, hogy amennyiben Panama nem tartja magát az Egyesült Államokkal kötött megállapodáshoz a csatornát illetően, akkor vissza kell adnia az üzemeltetést.

„Haditengerészetünket és kereskedelmi tevékenységünket nagyon méltánytalan és igazságtalan módon kezelik. A csatornahasználati díjak, amelyeket Panama kiró, nevetségesek, és messzemenően méltánytalanok, különösen annak a rendkívüli nagylelkűségnek a tudatában, amiben Panama részesült – nagyon ostoba módon – az Egyesült Államok részéről” – fogalmazott Donald Trump .

Hozzátette, hogy az „országunkkal szemben elkövetett rablásnak azonnal véget kell vetni!”

A leendő elnök először szombaton közösségi oldalán közzétett nyilatkozatban vetette fel a csatorna visszavételének gondolatát.

A Panama-csatorna működtetését az Egyesült Államok 1977-ben Jimmy Carter elnöksége idején adta át Panama állam számára, amely a megállapodásban garantálta az Egyesült Államok szabad hozzáférését a kulcsfontosságú hajózási útvonalhoz.

A január 20-án hivatalba lépő Donald Trump azt is bejelentette, hogy kezdeményezni fogja az Egyesült Államok legmagasabb pontjának, a jelenleg Denali-hegynek nevezett 6190 méter magas csúcs visszanevezését McKinley-hegynek. A hegycsúcsot az 1901-ben meggyilkolt McKinley elnökről nevezték el, akinek elnöksége idején az Egyesült Államok eldöntötte és lezárta a tárgyalásokat a Panama-csatorna megépítéséről.

Az arizonai konzervatív eseményen Trump megerősítette a mexikói határ lezárására vonatkozó tervét az illegális bevándorlók előtt, és kijelentette, hogy hivatalba lépése napján, 2025. január 20-án elnöki rendeletet hoz erről, ami kiterjed majd az illegálisan az Egyesült Államokban tartózkodó bevándorlók kitoloncolásának megkezdésére, különös tekintettel a bűnözőkre.

A megválasztott elnök első hivatali napján kiadni tervezett rendeletei közé sorolta azt, amelyben megtiltja a gyerekeken végrehajtott nemváltó műtéteket, valamint szintén elnöki hatáskörben kívánja kitiltani a transzneműeket a hadseregből, az általános és középiskolákból, valamint nem engedi majd biológiailag férfinak született transznemű nők részvételét a nők sportjában.

„Egy tollvonással megállítom a transzgender őrületet”

– fogalmazott és hozzátette, hogy a Trump-adminisztráció hivatalos politikája abból indul majd ki, hogy két nem létezik.

Hármas győzelmet ünnepeltek a New York-i Fiatal Republikánus Klub múlt heti gáláján, miután Donald Trump elnökké választása mellett a képviselőházi és a szenátusi többség is összejött. A konzervatívok a Legfelsőbb Bíróságban is többségbe kerültek, ami olyan mélyreható változásokat is elindíthat, amelyek évtizedekre meghatározhatják az Egyesült Államok fejlődési pályáját. Náray Balázs New Yorkból adott helyzetjelentést a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorának.

– Nem is lehetne örömtelibb és ünnepibb a hangulat a New York-i Fiatal Republikánus Klub 112. éves gáláján. Végre az igazi ünneplésről szólhat az este?

Nathan Berger, a Fiatal Republikánusok alelnöke: – Egy éve igazán reményteljes volt a hangulat, idén novemberben pedig elértük a nagy győzelmet. Donald Trump hatalmas győzelmet aratott a novemberi választásokon, de republikánus győzelem született a szenátusban és képviselőházban is, aminek szintén nagyon örülünk. Trump elnök csapatának sok tagja van itt, köztük a leendő fehér házi kabinetfőnök helyettese, Dan Scavino is. Több mint ezer vendég van itt a teremben, New York városában, a Wall Streeten.

– Most már beszélhetünk arról is, hogy milyen várakozások előzik meg a Trump-adminisztráció hivatalba lépését. Mi fog történni a következő négy évben?

– Például az, hogy megkezdődik az illegális bevándorlók tömeges kitoloncolása. Szóba kerülnek majd azok a rejtélyes drónok is, amelyek New Jersey fölött jelentek meg. Ezekről az azonosítatlan repülő eszközökről a (Joe Biden-vezette) kormányzat nem hajlandó elárulni, hogy pontosan micsodák. Ezért is izgatottan várjuk, hogy Trump elnök hivatalba lépjen, és visszahozza a józan észt a kormányzásba.

– A józan ész fog visszatérni?

– Szükségünk lesz a józan észre, hiszen erre szavaztunk. A józan ész jelenti azt, hogy biztosítjuk az országunk tiszteletét. Hogy az emberek megkapják azt, amire egy kormánytól szükségük van. De azt is jelenti, hogy

az iskolák úgy működnek, amire rendeltettek, vagyis, hogy a tudást adják át ,és ne a baloldali ideológiát sulykolják bele a gyerekekbe.

Nagy várakozásokat fűzünk a kormányzati hatékonysági minisztérium működésének megkezdéséhez, amit két jól ismert üzletember, Elon Musk és Vivek Ramaswamy vezet majd.

Steve Bannont, Donald Trump egykori Fehér házi főtanácsadóját októberben engedtek ki a börtönből, ahol négy hónapot töltött, mert megtagadta az idézést, és nem jelent meg a Kongresszus vizsgálóbizottsági ülésén. Bannon volt a december közepi, New York-i republikánus gála sztárvendége volt és vezető szónoka.

– Miként írná le érzéseit néhány háttel a második Trump-adminisztráció beiktatása előtt?

Steve Bannon: Nagyon lelkes vagyok, hogy győztünk, illetve Trump elnök fölényesen győzött. Óriási problémák vannak az Egyesült Államokban, a Biden-rendszer pedig csak tovább nehezíti a helyzetet. Nyakunkra hozta a harmadik világháború lehetőségét, a Közel-Keleten elfajult a helyzet, és tizenötmillió illegális bevándorló érkezett az USA-ba, akiket ki kell toloncolni. Valamint 36-37 ezer milliárd dollárra nőtt az államadósság, ami száznaponta tovább növekszik ezer milliárd dollárral. Ezek hatalmas problémák, és Trump elnöknek mindegyiket egyszerre kell kezelnie.

– Ön optimista vagy a dac, esetleg a bosszúszándék vezérli?

– Mindig van bennem dacosság, hiszen harcolni muszáj. Nézze csak meg Orbán Viktor helyzetét Magyarországon: harcolnak ellene, nem számít, hogy politikai értelemben mennyire sikeres, vagy milyen eredményeket tud felmutatni. Megpróbálják megtörni Brüsszelből, Davosból vagy éppen a londoni pénzügyi központból. Szóval tudjuk, hogy minden nap a harcról, a küzdelemről szól. Távol vagyunk attól, hogy megfordítsuk a dolgok menetét az Egyesült Államokban, de itt a lehetőség, Donald Trump ugyanis megmutatta, hogy politikai értelemben ez lehetséges. Minden nap új csatákat hoz annak érdekében, hogy átalakítsuk az országunkat.

– Nyolc évvel ezelőtt az volt a cél, hogy „felszárítsák a mocsarat”, a washingtoni politikai ingoványt. Ez alkalommal sikerre viszik a tervet?

– Ahogy már a CPAC-nagygyűlésen is elmondtam, elengedhetetlen az állami bürokrácia leépítése, valamint az úgynevezett „mélyállam” aljasságainak a megszüntetése. Donald Trump pedig nemcsak érti a dolgát, de mellette áll Elon Musk és Vivek Ramaswamy is, akik a kormányzati hatékonyságért felelős minisztérium vezetői lesznek. Az ő feladatuk lesz, hogy mindent felforgassanak és átszervezzék az állami rendszerek működését. Ez vezethet el a bürokrácia leépítéséhez.

Ezen túlmenően az FBI élén Kash Patellel, a CIA vezetőjeként John Rattcliffe-fel, a Nemzeti Hírszerzés élén pedig Tulsi Gabbarddal szétzúzhatjuk az eseményeket háttérből irányító „mélyállamot”.

– Mi lesz az ön szerepe a következő négy évben?

– Folytatom a saját műsoromat, a Főhadiszállást a közösségi médiában. Óriási a közönségünk, ők jelentik a Trump-párti mozgalom gerincét. Közülük kerültek ki a legelkötelezettebb önkéntesek a választáskor, akik ajtóról-ajtóra járva kampányoltak például Pennsylvaniában, és becsülettel elvégezték a feladatot. Támogatnunk kell Trump elnököt, mert óriási harc várható a Kongresszusban is, és a különféle küzdelmek során nagy szükség lesz a támogatásunkra.

– Politikai fogolyként tekint magára?

– Amikor a börtönben voltam, akkor persze, az voltam. Négy hónapot töltöttem ott egy csekély súlyú cselekményért. Egy olyan börtönben, ami 1935 óta működik, és ahol az elmúlt közel száz évben még senki nem ült olyan súlytalan vétségért, mint az enyém volt.

Mindezt Nancy Pelosi volt (demokrata) házelnöknek köszönhetem, ő rakott be oda, mert azt gondolta, hogy így meg tud törni. Csakhogy én még erősebben és sokkal összeszedettebben jöttem ki onnan,

ami hozzájárult ahhoz, hogy 55 millió embert tudtunk megmozgatni a választás napján.

Nancy Pelosi volt házelnök pedig a saját pártjában is bajban van, hiszen őt hibáztatják azért, hogy a demokraták Kamala Harrist indították jelöltként.

– Ön miért nem részesült olyan kegyelemben, amilyenben az eddigi elnök fia, Hunter Biden részesült az apja jóvoltából?

– Én ahogy elhagytam a börtönt, az első sajtótájékoztatómon kifejtettem, hogy szerintem Hunter Bidennek kegyelmet kell adni. Igaz, akkor nem egészen úgy gondoltam, ahogy végül megtörtént, vagyis hogy teljes körű elnöki kegyelemet kap, például a korábban Ukrajnával kapcsolatban elkövetett bűncselekményért. Akkor azt mondtam, hogy Hunter Biden nem sokáig bírná a börtönben, az ugyanis egy nagyon veszélyes hely, például rengeteg kábítószer van a falak mögött. Hunter Biden pedig csak egy kisfiú, nem férfi.

Ő egy állami börtönben két napon belül összeroppant volna, újra a kábítószerhez nyúlt volna, akkor is, ha magánzárkában őrizték volna.

Mi nem küldünk „kisfiúkat” a börtönbe, Hunter Biden felfogása pedig inkább hasonlít egy kisfiúéra, hiszen „harapós kutyák” mellett nevelkedett. Jill Bidenre és a férjére, Joe Bidenre célzok.

– Lát esélyt arra, hogy felszámolják a megosztottságot az Egyesült Államokban?

– Nem. A megbékélést a győzelmünk hozhatja el, illetve az, hogy további győzelmeket aratunk. A többi nem számít. A másik oldal  csak papol egységről, de csak azért, mert nem szeretnék, hogy fenékbe billentsék őket, és igazából nem áll érdekünkben, hogy velük alkossunk egységet. A demokraták nagyon veszélyes úton indították el az országot, olyan lejtőn, ami az amerikai köztársaság elpusztításához vezet. Támogatni fogjuk Donald Trump elnököt politikai céljai megvalósításában. Hiszek abban is, hogy vizsgálatokra és bírósági eljárásokra lesz szükség olyan emberek esetében, akik Bidenhez kapcsolódtak, és közülük néhányan börtönt érdemelnek. Tehát az egység nem áll érdekünkben, a mi egyedüli érdekünk a győzelem.

– Ha már Orbán Viktor miniszterelnököt említette, lát esélyt egy nemzetközi szintű egyűttműködésre a konzervatívok között?

– Nem csak konzervatívok között, de szélesebb értelemben véve mi, nacionalisták, populisták hiszünk a szövetségekben, és szeretnénk erős nemzeti alapon álló partereket. Kedveljük Orbán Viktort, a francia (korábbi nevén) Nemzeti Frontot, vagy a brit Nigel Farage-t. Reméljük, hogy ők is épp olyan erőssé tudják tenni országukat, mint amilyenné Orbán Viktor tette Magyarországot. Az Egyesült Államok pedig mindig ott lesz, hogy kereskedelmi megállapodásokat kössön, hogy partnerségeket, szövetséget kössön bármilyen formában.

Nem akarunk viszont betagozódni a II. világháború után kialakult világrendbe, ahol a társadalmi elit birtokol minden vagyont, miközben a dolgozó embereknek, meg a katonáknak, akik meghalnak a harctéren, semmi nem jut.

Ott van a szörnyű helyzet Ukrajnában, aminek tekintetében Orbán Viktornak és nekünk is igazunk volt. Én kezdettől fogva azt mondtam, hogy több százezer ukrán és orosz nemzetiségű halott, valamint egy lerombolt ország lesz a vége. És mindez a parttalanul szövegelő globalista európaiaknak köszönhető, akik a nyilatkozataik révén lehetővé tették, hogy az ukránok erre a borzalmas útra lépjenek, és megéljék a pusztulást. A végén a romhalmazt pedig Donald Trumpnak kell majd eltakarítania.

– Ön még optimista?

– Abban a tekintetben optimista vagyok, hogy Trump elnök képes lesz megoldást találni az ukrajnai és a közel-keleti háborúk rendezésére, vagy hogy képes lesz a tizenötmillió illegális bevándorló kitoloncolására, továbbá a gazdaságunkat visszaállítja a helyes pályára. Alapvetően optimista vagyok, de Trump elnök meglehetősen nagy fába vágja a fejszéjét.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek