tóth gabi
Döntött a Kúria.
Helyben hagyták Varju László, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjének ügyében korábban meghozott ítéletet, így jogerős a döntés: 900 ezer forintos pénzbüntetésre ítélték a politikust. A bíró a tárgyaláson azt mondta, „a képviselői jog gyakorlásának az erőszak nem megengedett eszköze”.
Korábban Varju Lászlót másodfokon az MTVA-székházban történtek következtében garázdaság, testi sértés, valamint egy másik ügyben választási csalás miatt is bűnösnek találták, a politikus akkor pénzbüntetést kapott, de akkor fellebbezett – írta az Index.
Előbbi esetben a vád szerint Varju, a DK képviselőjelöltjeként a kampány során, győzelmi esélyeinek növelése érdekében visszalépésre akart bírni egy független képviselőt, akinek ezért anyagi ellenszolgáltatást ígért. A másik két vádpont az ellenzék 2018 decemberi, MTVA székháznál okozott botrányához kapcsolódik, amikor is Varju politikustársaival együtt randalírozott az épületben, összetűzésbe kerülve az ottani biztonsági szolgálattal. A képviselő a vád szerint egy biztonsági őrnek nyolc napon túl gyógyuló sérülést okozott – írta a Mandiner.
Varju László ügyének következő körös tárgyalása pontosan egy héttel ezelőtt, kedd délelőtt volt, akkor végül az a döntés született, hogy a bíróság ítéletének kihirdetését december 3-ra halasztották.
A Kúria végül kedd délelőtti ülésén kiderült: helybenhagyták a korábbi ítéletet, így jogerős a döntés, tehát 900 ezer forintos pénzbüntetésre ítélték Varju Lászlót. A bíró többek között úgy fogalmazott, „a Kúria döntésének lényege egy mondatban: a képviselői jog gyakorlásának az erőszak nem megengedett eszköze”.
A Telex emlékeztet: a jogszabályok alapján a momentumos Fekete-Győr Andráshoz hasonlóan Varjut is hamarosan megfosztja a mandátumától a parlament.
Az elmúlt másfél évtizedben semmi sem változott a baloldalon – erről Hollik István beszélt a parlamentben annak kapcsán, hogy bár bíróság mondta ki Fekete-Győr Andrásról és Varju Lászlóról, hogy csaltak és erőszakot alkalmaztak, ők mégsem vállalják a felelősséget. Az igazságügyi miniszter az ügy kapcsán hangsúlyozta: amikor egy képviselő esküt tesz, vállalja, hogy Magyarország törvényeit megtartja és másokkal is megtartatja.
Az elmúlt másfél évtizedben semmi sem változott a baloldalon – ezt Hollik István mondta a parlamentben hétfőn. A KDNP-s képviselő arra emlékeztetett, Gyurcsány Ferenc 2006-ban bevallotta, hogy hazudtak a magyar embereknek és csalással nyertek választást.
Hollik István korábban úgy fogalmazott: ahogy akkor a bukott miniszterelnök Gyurcsány sem vállalta a felelősséget, most ugyanezt teszik a legjobb tanítványai.
„Mi történt Fekete-Győr András és Varju László esetében? Ők természetesen nem vállalták a felelősséget, ahogy egyébként a baloldal vezetője, Gyurcsány Ferenc sem. Mit tett ehelyett Gyurcsány? Ahogy azt kell, komcsi módra megfenyegette az eljáró bírákat és ügyészeket. Idézem őt: Nem kell szégyenlősnek lenni, jegyezzétek meg az ügyészek és bírók nevét. Ennek tükrében igazán ironikus, hogy pártját Demokratikus Koalíciónak nevezte el, mert ha van valami, ami antidemokratikus, az ügyészek és bírák fenyegetése” – hangsúlyozta Hollik István.
Varju Lászlóról a bíróság mondta ki, hogy bűnöző. A politikust garázdaság vétségében és egy másik ügyben választás rendje elleni bűncselekményben is elítélték. Fekete-Győr Andrást pedig hivatalos személy elleni erőszak miatt találták bűnösnek.
– ezt a kérdést tette fel Hollik István az igazságügyi miniszternek. A tárcavezető válaszában arra emlékeztetett: amikor egy képviselő esküt tesz, vállalja, hogy Magyarország törvényeit megtartja. Ezt azonban – a bíróság ítélete szerint – Varju László és Fekete-Győr András is megszegte.
„Le kell vonni ebből a megfelelő következtetést, elsősorban azoknak kell levonni, akik az esküt megtették. Bizony azt láthatjuk, hogy a hibáknak a jobboldalon következménye van, de a baloldalon a bűnöknek sincsen” – mondta Tuzson Bence igazságügyi miniszter.
A baloldali politikusok ahelyett, hogy vállalnák a tetteik következményeit,
„Próbálják maguktól eltolni a felelősséget, ahelyett hogy bocsánatot kérnének, elnézést kérnének és vállalnák a politikai következményeket, a politikai felelősséget ezekért az ügyekért” – hangsúlyozta Deák Dániel, aki hozzátette: az elmúlt hetek történései megmutatták, hogy a jobboldalon a hibák után is vállalják a felelősséget, a baloldalon azonban még a bűncselekmények után sem.