POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.11.19.

Trump bejelentette, folytatódik a határfal építése

Védekeznek az illegális migráció ellen.

Folytatódik a határfal építése az Egyesült Államok mexikói határszakaszán, ami az első Trump-adminisztráció távozásával állt le – jelentette ki a hivatalba lépő újabb Trump-kormányzat határőrizetért és kitoloncolásokért felelős kijelölt képviselője hétfőn.

Tom Homan a Fox News hírtelevíziónak adott interjúban kifejtette, hogy a határfal működik, mert

ahol kiépült, ott az illegális bevándorlás mértéke csökkent és a kábítószer-csempészet visszaesett.

A határőrizetért felelős jövőbeli kormányzati megbízott első lépései között említette azon illegális bevándorlók felkutatását és eltávolítását az Egyesült Államokból, akik közbiztonsági és nemzetbiztonsági fenyegetést jelentenek. Szintén első intézkedések közé sorolta a határ szigorú őrizetének visszaállítását és

 a jelenlegi gyakorlat megszüntetését a feltartóztatott illegális bevándorlók elengedésére az országon belül.

Harmadik prioritásként emelte ki azon

 több mint 300 ezer kiskorú felkutatását, akik kísérő nélkül érkeztek illegálisan,

 ám elengedésüket követően az előírt időpontban nem jelentek meg a bevándorlási hivatalban, ezért róluk a hatóságoknak nincs információjuk. Tom Homan hozzátette, hogy az érintett kiskorúakat fenyegeti leginkább a kényszerfoglalkoztatás, valamint az, hogy szexuális célú emberkereskedelem áldozatává váljanak.

A kijelölt határügyi megbízott arról is beszélt, hogy az új kormányzat megszünteti a Biden-adminisztráció idején bevezetett azon intézkedéseket, amelyekkel a zöldhatár átlépését próbálták megelőzni olyan emberek esetében, akik egyébként embercsempészek szolgáltatását vették volna igénybe. Ide tartozik az a mobiltelefon alkalmazás, amelyen keresztül az Egyesült Államokba tartó migránsok időpontot kérhettek a határőrségtől, valamint az a program, amelynek keretében az adminisztráció négy latin-amerikai országból (Kuba, Venezuela, Haiti, Nicaragua) havonta 30 ezer embert utaztat be repülőgéppel.

A határőrizet helyreállításától várt eredményként havonta 20 ezer alá csökkenhet az Egyesült Államok déli határán átjutó határsértők száma

 – jelentette ki Tom Homan.

Hozzátette, hogy az intézkedések véghezviteléhez szükséges anyagi erőforrásokat a kongresszusban többségbe került republikánusok révén szándékoznak előteremteni.

A megválasztott amerikai elnök vasárnap közösségi oldalán jelentette be, ki lesz felelős az illegális bevándorlásért. Tom Homan már az első Trump-kormányban is dolgozott, mielőtt 2018-ban lemondott posztjáról. A Bevándorlási és Vámhivatal egykori igazgatója szigorú migránspolitikájáról ismert.

Donald Trump megválasztott amerikai elnök vasárnap este bejelentette, hogy Tom Homan, aki előző kormányában a Bevándorlási és Vámhivatal megbízott igazgatója volt, az ország határaiért felel majd.

Örömmel jelentem be, hogy az ICE korábbi igazgatója és a határellenőrzés megrögzött támogatója, Tom Homan csatlakozik a Trump-kormányzathoz, és a nemzetünk határaiért (»A határcár«) fog felelni, beleértve, de nem kizárólagosan, a déli határt, az északi határt, a tengeri és a légi közlekedés biztonságát

− közölte Donald Trump Truth Social-oldalán.

A megválasztott elnök hozzátette, hogy „senki sem képes jobban felügyelni és ellenőrizni a határainkat”, és hogy Homan „lesz a felelős az illegális migránsok kitoloncolásáért vissza a származási országukba”.

A CNN már vasárnap beszámolt róla, hogy Trump várhatóan Homant bízza meg a szerepkör betöltésével. A bevándorlás a megválasztott amerikai elnök választási kampányának kulcskérdése volt, és már akkor azt ígérte, hogy több millió migránst deportál majd.

Tom Homan CBS-nek adott interjújában azzal érvelt, hogy „a családokat együtt lehet deportálni”, amikor Donald Trump ígéretéről kérdezték, hogy hivatalba lépése után azonnal tömeges deportálásokat hajt végre. Egy célzott erőfeszítés lenne szerinte, bár a pontos tervekről nem tudott beszámolni.

Nem fogunk koncentrációs táborokat építeni. […] Ez nevetséges.

− közölte Homan a CBS-nek.

Tom Homan 2022. március 22-én

Tom Homan 2022. március 22-én

Fotó: Megan Varner / Getty Images Hungary

Donald Trump már júliusban felkérte a Bevándorlási és Vámhivatal igazgatóját, hogy mondjon beszédet a republikánus nemzeti konvención. Már akkor kijelentette, hogy az illegális migránsok „kezdjenek el csomagolni”, illetve az első Trump-kormányban is aktívan felszólalt ebben az ügyben. Sajtótájékoztatókon rendszeresen hangsúlyozta, hogy a papírok nélküli bevándorlóknak „félnie kell”.

Nem húzza az időt, új ENSZ-nagykövetet is kinevezett

Elise Stefanik New York-i képviselő elfogadta Donald Trump megválasztott elnök ajánlatát, így ő lesz a következő ENSZ-nagykövet − derül ki a The New York Post értesüléseiből.

Megtiszteltetés számomra, hogy Elise Stefanikot jelölhetem a kabinetembe az Egyesült Államok ENSZ-nagykövetének. Elise egy hihetetlenül erős, kemény és okos America First-harcos

− nyilatkozta a megválasztott elnök.

Stefanik 2020-ban részt vett a Biden család korrupciós ügyeinek vizsgálatában, többek között az Ukrajnához kötődő kapcsolatukban. A képviselő megtisztelőnek nevezte jelölését, és elfogadta a pozíciót. Véleménye szerint „Trump győzelme történelmi jelentőségű, és reményt adott az amerikai népnek, és arra emlékeztet, hogy fényesebb napok állnak előttünk – otthon és külföldön egyaránt”.

Amerika továbbra is a világ világítótornya, de elvárjuk és meg kell követelnünk, hogy barátaink és szövetségeseink erős partnerek legyenek az általunk keresett békében.

− mondta Elise Stefanik a The New York Postnak.
Donald Trump megválasztott elnök a 27 éves Karoline Leavittet nevezte ki alakulóban lévő kormánya szóvivőjének, egyúttal a Fehér Ház sajtófőnökének. A New Hampshire-i születésű Leavitt korábban Trump választási kampányának országos sajtófőnöke volt, és Richard Nixon volt sajtótitkárát, Ron Zieglert előzte meg a korával.

„Karoline Leavitt nagyszerű munkát végzett a történelmi (választási) kampányom sajtótitkáraként, és örömmel jelentem be, hogy ő lesz a Fehér Ház sajtófőnöke” – fogalmazott Trump péntek este kiadott sajtóközleményében.

 

„Karoline egy okos, kemény lány, és bizonyította, hogy rendkívül hatékonyan kommunikál. Teljes mértékig bízom abban, hogy remek munkát fog végezni, és segít nekünk az üzenetek átadásában az amerikai népnek”

– írta a megválasztott elnök.

„Köszönöm, Trump elnök úr, hogy hitt bennem. Meg vagyok hatva és meg vagyok tisztelve. Csináljuk a MAGA-t! (a „Tegyük újra naggyá Amerikát!” választási szlogen rövidítése – a szerk.)” – reagált Leavitt péntek este az X-en közzétett bejegyzésében.

Leavitt korábban a republikánus elnökjelölt kampányának országos sajtófőnökeként dolgozott. Donald Trump első kabinetjében, 2016 és 2020 között sajtófőnök-helyettes volt.

A 27 éves Leavitt lesz az Egyesült Államok történetének legfiatalabb Fehér Házi sajtótitkára. Ezt megelőzően Richard Nixon sajtószóvivője, Ron Ziegler volt a legfiatalabb, aki 29 éves korában került ebbe a pozícióba, és 1969–1974 között töltötte be a tisztséget, írja a Fox News Digital.

A kampányban hangsúlyosan jelent meg az amerikai bevándorlók témája, a republikánus jelölt pedig egyenesen azt ígérte, hogy az „összes illegális bevándorlót ki fogja toloncolni az Egyesült Államokból” – írja a Portfolio

Leavitt szerint

Donald Trump nem is fog sokat késlekedni és már az „elnöksége első napján” elindítja az „eddigi legnagyobb tömeges kitoloncolást”.

Trump Robert F. Kennedy Juniort jelölte az Egyesült Államok következő egészségügyi miniszterévé.

A leendő elnök a közösségi médiában hozta nyilvánosságra döntését, hogy az egészségügyi és humán szolgáltatások minisztériumát (Department of Health and Human Services, HHS) a korábban demokratákhoz tartozó, majd független elnökjelölt Robert F. Kennedy vezetheti.

„Az amerikaiakat túlságosan régóta sújtja az élelmiszeripar egésze, valamint a gyógyszervállalatok, amelyek a közegészségügyet illetően megtévesztésben, félretájékoztatásban és hamis információk terjesztésében részesek” – fogalmazott Donald Trump.

A kijelölt egészségügyi miniszter korábban többször nyilatkozott arról, hogy

ha lehetőséget kap rá, jelentősen átalakítja az USA Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatalát, valamint az élelmiszerbiztonság növelését, a gyógyszerek engedélyezésének szigorítását ígérte.

A korábban környezetvédelmi jogászként dolgozó kijelölt minisztert az amerikai média „vakcinaellenesként” jellemzi, aki a koronavírus-járvány idején többször hangoztatta fenntartásait az oltások kötelezővé tételével, valamint a Covid-járvány miatt hozott korlátozó intézkedésekkel szemben.

A fiatalabb Robert F. Kennedy édesapja, a demokrata párti igazságügyi miniszter Robert F. Kennedy után az első olyan tagja a Kennedy-családnak, aki kabinettisztséghez jut amerikai kormányzatban. A Kennedy-család az Egyesült Államok egyik legismertebb demokrata politikusdinasztiája, és ifjabb Robert F. Kennedy az első olyan tagja, aki republikánus adminisztrációban vállal szerepet.

Robert F. Kennedy Jr. 2023. tavaszán jelentette be, hogy indul a demokrata elnökjelöltségért Joe Bidennel szemben.

2023 októberében közölte, hogy nem demokrata színekben, hanem függetlenként indul a 2024-es elnökválasztáson, és ekként teljesítette az induláshoz szükséges feltételeket. 2024 első felében a közvélemény-kutatásokban 80–10 százalékos országos támogatottsággal is rendelkezett.

Idén augusztusban bejelentette, hogy felfüggeszti kampányát és Donald Trump elnökségét támogatja, miközben Donald Trump, akkori republikánus elnökjelöltként ígéretet tett arra, hogy választási győzelme esetén Robert F. Kennedy Jr. kormányzati tisztséget kap az egészségügy területén.

Marco Rubio floridai szenátort nevezte meg majdani külügyminisztereként Donald Trump az Egyesült Államok leendő elnöke szerdán.

A november 5-én ismét elnökké választott Donald Trump közleményben jelentette be újabb döntését, amelyben jelöltjét a szabadság erőteljes hangjaként jellemezte, és azt írta róla, hogy „erős szószólója lesz a nemzetünknek, igaz barátja szövetségeseinknek, és félelmet nem ismerő harcos, aki soha nem hátrál meg ellenfeleink előtt”.

Marco Rubio 1971-ben született kubai bevándorlók gyermekeként, jogász végzettsége van és 39 évesen 2010-ben választották a washingtoni Kongresszus felsőháza, a szenátus tagjává.

Az új adminisztrációban az igazságügyi miniszteri tisztségre Matt Gaetz, floridai képviselő Donald Trump jelöltje – derült ki a leendő elnök szintén szerdán kiadott közleményéből.

Donald Trump választását azzal indokolta, hogy Matt Gaetz kongresszusi munkája során figyelmet keltő módon tett erőfeszítéseket az igazságügyi minisztérium (Department of Justice) megreformálása érdekében.

„Matt megszünteti majd a kormányzati erő politikai célokra, fegyverként való felhasználását, védelmezi a határainkat, visszaszorítja a bűnszervezeteket, és helyreállítja az amerikaiak szertefoszlott hitét és bizalmát az igazságügyi minisztériumban”

– fogalmazott Donald Trump.

Az amerikai igazságügyi miniszter hivatalos megnevezése az Egyesült Államok szövetségi legfőbb ügyésze.

A Donald Trump második elnöki ciklusát szövetségi legfőbb ügyészként kezdő Matt Gaetz 1982-ban született, 2016-ban választották a Kongresszus képviselőjévé, de már 2010-ben, 18 évesen tagja lett Florida állam törvényhozásának.

Donald Trump szintén szerdán jelentette be, hogy az egykori demokrata kongresszusi képviselő Tulsi Gabbard, az amerikai hadsereg tartalékos alezredese lesz az amerikai hírszerző szerveket tömörítő Nemzeti Hírszerzés igazgatója.

A leendő elnök közleménye kiemeli, hogy Tulsi Gabbard, mint korábbi demokrata elnökjelölt, széles támogatottságot élvez mindkét nagy pártban.

Tulsi Gabbard katonaként szolgált Irakban és Kuvaitban. 2012-ben Hawaii-on választották a Kongresszus képviselőjévé, ahol 2021-ig dolgozott. A Demokrata Párt elnökjelölti tisztségéért 2020-ban indult el, majd 2022. októberében bejelentette be kilépését pártjából, annak politikai irányváltására hivatkozva, 2024. augusztusában hivatalosan is Donald Trump elnökjelöltségét támogatta. Októberben belépett a Republikánus Pártba.

Pete Hegseth katonai veteránt nevezte meg leendő védelmi minisztereként Donald Trump kedden.

A november 5-i elnökválasztás győztese közleményben hozta nyilvánosságra döntését Pete Hegseth jelöléséről, akiről azt írta, hogy kemény, okos és igazán hisz az „Amerika az első” alapvetésben. Kiemelte, hogy a leendő védelmi miniszter szószólója a veteránok ügyének, és elkötelezett képviselője lesz a „Békét erő által” védelmi politikának.

Pete Hegseth Irakban és Afganisztánban is részt vett katonai bevetésekben, amelyekért kétszer megkapta a Bronz Csillag kitüntetést. A közelmúltban megjelent könyvében az amerikai hadsereg átalakítására vonatkozó elképzelését fejtette ki, amelyet az érdem és kiválóság, valamint elszámoltathatóság alapelvére építene.

A 44 éves Hegseth dolgozott veteránok érdekképviseletét ellátó szervezetek vezetőjeként, az elmúlt 8 évben pedig a Fox News hírtelevízió műsorvezetőjeként.

Donald Trump szintén kedden megnevezte a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) leendő igazgatóját John Ratcliffe, a Nemzeti Hírszerzés korábbi igazgatójának személyében. Közleményében kiemeli, hogy John Ratcliffe az első, aki az Egyesült Államok két legmagasabb hírszerzői tisztségét, azaz a Központi Hírszerző Ügynökség és Nemzeti Hírszerzés igazgatói posztját is betöltheti.

Az Egyesült Államok következő izraeli nagyköveteként Mike Huckabee korábbi kormányzót, baptista lelkészt jelölte Donald Trump kedden, míg a Közel-Keletért felelős megbízott Steven C. Wittkof üzletember lesz.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek