tóth gabi
Erről beszélt Bakondi Görgy.
Magyarország nincs egyedül a migrációval kapcsolatos, korábban sokak által támadott álláspontjával. Ez azonban nem igaz az Európai Parlament véleményalkotására: ők továbbra is úgy gondolják, hogy az a jó, ha beengedünk mindenkit, és csak azokat kell kitoloncolni, akik nem kaphatnak menekültstátuszt – jelentette ki a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szombaton, az M1-en.
Bakondi György kiemelte, hogy az Európai Unió tagjainak többsége visszaállította a határellenőrzést, azokkal a nemzetállami szintű problémákkal szembesülve, amelyeket a tömeges illegális migráció és a menekültjoggal való nagyszámú visszaélés indított el.
Hozzátette: tömegével megkezdték a kiutasításokat, szigorító intézkedéseket, a szociális juttatások körének szűkítését fogadták el. Ugyanakkor a Néppárt és a liberális baloldali többségű Európa Parlament, illetve az Európai Bizottság is a korábban elfogadott paktumot erőlteti – mondta.
– ismertette, hozzátéve, hogy ez jól láthatóan nem vezet sikerre.
Bakondi György felhívta a figyelmet, hogy azok a magyar megoldások, amelyek a műszaki akadályrendszerrel, a visszatoloncolással, az EU területén kívül történő menekültkérelem benyújtásával kapcsolatosak, a problémákkal szembesülő nemzetállamok körében népszerűségre tesznek szert, ugyanakkor feszültséget okoznak az Európai Unión belül.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója bízik abban, hogy a lakosság és annak hatására a politikai vezetés nemzetállami szinten már felismerte, hogy a határokat őrizni kell, és a határon kívül kell a menekültkérelmeket elbírálni.
Megjegyezte, hogy a kitoloncolás többnyire sikertelen, és felidézte, hogy az elmúlt évek kiemelkedően súlyos terrorcselekményeinél a legtöbb esetben az elkövető olyan személy volt, akinek kitoloncolását elrendelték, csak nem tudták fog foganatosítani.
Hozzátette:
„Ez az európai belső biztonságot, kohéziót, az Európai Unió egységét és egységes jövőképét súlyosan veszélyeztető állapot, amely mindenképpen megoldást kíván” – mondta Bakondi György.
Szavai szerint rendkívül súlyos következményei vannak az Európát érintő illegális bevándorlásnak, erre példaként említette a terrorcselekményeket, az antiszemitizmus korábban soha nem látott mértékű feléledését, a szociális igazságtalanságokat.
A Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoportja és a frakcióba tömörülő pártok európai vezetői mindent megtesznek, hogy e negatív jelenségek megelőzése céljából, „korrekciókat hajthassanak végre azokban az ügyekben, amelyek jól láthatóan az európai migrációs paktum legnegatívabb vagy legsúlyosabb következményekkel fenyegető módosítását igényelnék” – tette hozzá Bakondi György.
Magyarország az Európai Unió (EU) számos más tagállamával szemben nem engedte be az idegen kultúrához tartozó embereket, családbarát politikát folytat és egy konzervatív sziget az európai „liberális óceánban” – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök az osztrák ServusTV-nek adott interjújában csütörtökön.
A kormányfő többek között arról beszélt, hogy ma a Földközi-tenger déli oldalán születik több gyermek, mint az északin és például Németország vagy Ausztria ez ellen nem védekezik, hanem a bevándorláspolitikában látják ezeknek a demográfiai problémáknak a megoldását, míg Magyarország a családok támogatását helyezi előtérbe.
Orbán Viktor úgy fogalmazott, hogy mintegy 30-40 év eredménye az a jelenség, hogy többen halnak meg, mint amennyien születnek, fogy a népesség és akik élnek, azok egyre öregebbek lesznek.
Ehhez az kell – folytatta a kormányfő -, hogy a fiatalok biztonságban érezzék magukat és inkább családosak akarjanak lenni, mint sem. Ehhez egyrészt kiszámítható gazdaságpolitikára, kitartásra és a gondolkodásmód megváltoztatására, illetve legalább 10-20 esztendőre van szükség – hangsúlyozta.
Az európai gazdaság a miniszterelnök szerint „tüdőgyulladásban szenved”, komoly gondok, bajok vannak.
Orbán Viktor azt mondta, hogy korábban a francia államfő beszélt arról, hogy ha nem változtatunk, akkor az EU 2-3 év alatt „ki fog halni”, mert elveszíti piacait, hozzátéve, hogy Mario Draghi szerint pedig az európai gazdaság tönkre fog menni.
Ennek a veszélynek, a romlásnak jelei jól látszanak például az osztrák, vagy a német gazdaságban és sokfelé – fogalmazott Orbán Viktor.
– mondta.
A miniszterelnök hozzátette, ennek a problémának a közepe az energiár, hiszen – mint fogalmazott – a brüsszeli politika oda vezetett, hogy ma az európai cégek kétszer-háromszor akkora villamos áram árat és háromszor-négyszer akkora gázárat kénytelenek fizetni, mint az amerikai cégek, így pedig nem lehet versenyezni, ezt semmivel sem lehet kompenzálni, tehát Európának új energiapolitika kell, ellenkező esetben a cégek tönkre fognak menni – hangsúlyozta.
A migrációval kapcsolatban a kormányfő felidézte, hogy kétfajta európai ország van: amelyik beengedte az idegen kultúrához – túlnyomórészt az iszlámhoz – tartozókat és amelyik nem és Magyarország az utóbbihoz tartozik.
Elmondta, hogy a Magyarországon élő és ehhez a kultúrához tartozó, meglehetősen kis számú közösség tagjai a magyaroktól nem külön, hanem velük együtt élnek és Magyarország mindig csak annyi munkavállalási engedélyt ad ki részükre, amennyi munkaerőre éppen szükség van és az itt dolgozóknak a munkavállalási engedélyük lejártakor el kell hagyniuk Magyarországot.
Mi magyarok azt gondoljuk, hogy az illegális migrációval a helyzet sehol sem lesz jobb, hanem csak rosszabb – hangsúlyozta Orbán Viktor, aki itt elsősorban az ezzel együtt járó magas bűnözést, az antiszemitizmust és a homofób cselekmények nagy számát emelte ki.
„Magyarországon senki sem akarja, hogy bejöjjenek az illegális migránsok, mi más úton járunk, egy konzervatív sziget vagyunk ebben a liberális európai óceánban” – fogalmazott.
Orbán Viktor fontosnak tartja, hogy az EU-ban egyre több országban legyen miniszterelnök a patrióták közül és bízik abban, hogy hamarosan Ausztriában a szabadságpárt soraiból kerülhet ki a kormányfő, de jó esélyt lát arra, hogy Csehországnak is patrióta kormányfője legyen, illetve Franciországban Marine Le Pen pártja alakíthasson kormányt.
A miniszterelnök szerint a brüsszeli politikára is jó hatást gyakorolna, ha akár 4-5 uniós országnak is patrióta kormányfője lenne.
Bízom abban, hogy ez az emberek oldalán álló migrációellenes, családbarát, békepárti, az európai emberek érdekeit képviselő új többség, ez az új közép hamarosan a miniszterelnökök számában is erőteljesen kirajzolódik – mondta Orbán Viktor.