Évek óta véres terror a nyugat-európai karácsonyi vásárokon

POLITIK
POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.11.01.

Elon Musk és ifjabb Robert Kennedy fontos szerepet kaphat

Egy új republikánus kormányban.

Elon Musk és ifjabb Robert Kennedy határozhatják meg egy lehetséges republikánus kormányzat prioritásait, ha Donald Trump megnyeri jövő héten az elnökválasztást. A tervek megvalósításához ugyanakkor kongresszusi jóváhagyás szükséges, ehhez pedig jól kell teljesítenie a jobboldalnak a szenátusi választáson is, amelyet szintén november 5-én, az elnökválasztással egy időben tartanak.

Összeállítást közölt a CNN egy lehetséges republikánus kormányzat kulcsszereplőiről és prioritásairól arra az esetre, ha Donald Trump megnyerné a november 5-i elnökválasztást. Az egészségügy és a közigazgatás átalakításán lehet a hangsúly az amerikai belpolitikában.

A lehetséges Trump-adminisztráció összetételében fontos szerepet játszik a hivatalos elnöki programban foglaltak kihangsúlyozása számos más, egyébként vállaltan jobboldali intézetek programtervezeteivel szemben. A tervek szerint ifjabb Robert Kennedy felelhet az egészségügyért, míg Elon Musk a kormányzati hatékonyságért vagy a kormányzati szoftverek fejlesztéséért lehet felelős, ugyanakkor formális pozíciót nem vállalna a kormányzatban.

Ifjabb Robert Kennedy „Tegyük újra egészségessé Amerikát!” (Make America Healthy Again) programjával átalakítaná a mezőgazdasági termelés egész rendszerét (Fotó: MTI/EPA/Larry McCormack).

„Hagynám, hogy Kennedy elszabaduljon, ha az élelmiszerről van szó. Szabad kezet adnék neki a gyógyszerészet terén is” – mondta Trump New Yorkban a Madison Square Gardenben tartott nagygyűlésén, amelyre Joe Biden reakciója, miszerint szemétnek nevezte a jobboldaliakat, gyakorlatilag katasztrófaelhárító üzemmódba helyezte a Demokrata Pártot.

Kennedy Tegyük újra egészségessé Amerikát! (Make America Healthy Again) programjával átalakítaná a mezőgazdasági termelés egész rendszerét, valamint nagyobb hangsúlyt fektetne a nemzeti parkok gondozására és a tartósítószer-mentes élelmiszerek nagyobb arányú előállítására helyezné a hangsúlyt.

Musk a kormányzati működés átalakítására fókuszálhat, valamint nagyobb szerepet kaphat egy bizonyos kormányzati hatékonyságért felelős minisztérium megszervezésében. A Department of Government Efficiency néven ismert projekt Musk saját fejlesztésű kriptovalutája, a DOGE után kapta a nevét. A dél-afrikai születésű üzletember ugyanakkor kormányzati szerepet nem vállalna, mivel összeférhetetlen lenne üzleti tevékenységével, például az SpaceX-et is eladásra kellene bocsátania.

A tervek között szerepel az Obamacare-nek nevezett társadalombiztosítási törvényben foglaltak felülvizsgálata is. Mindezek megvalósításához ugyanakkor kongresszusi jóváhagyás szükséges, ehhez pedig az elnökválasztás mellett a szintén november 5-én tartandó szenátusi választáson is jól kell teljesítenie a republikánusoknak.

Wisconsinban kampányolt Donald Trump, ahol láthatósági mellényben, kukásautót vezetve emlékeztette az amerikaiakat Joe Biden jobboldaliakra tett megjegyzésére. Trump arról beszélt, Kamala Harris vitriolos és megtorló hangnemű gyűlöletkampányt folytat ellene.

Szemétszállító dolgozók előtt beszélt Donald Trump Wisconsinban, ahol láthatósági mellényben és szemétszállító autót vezetve emlékeztette a demokratákat Joe Biden botrányos kijelentésére – írja a Fox News.

A volt elnök, republikánus elnökjelölt arról beszélt, Kamala Harris vitriolos és megtorló hangnemű gyűlöletkampányt folytat ellene.

„Ezen a héten Kamala Harris a történelem leggonoszabb tömeggyilkosaihoz hasonlítgatta politikai ellenfeleit, tegnap éjjel a csalárd, hamiskártyás Joe Biden végre kimondta azt, amit ő és Kamala Harris valójában gondolnak a támogatóinkról, szemétnek nevezte őket”

– emlékeztetett Trump, majd úgy folytatta: „Az én válaszom Joe-nak és Kamalának nagyon egyszerű: nem vezetheted Amerikát, ha nem szereted az amerikai népet, ez az igazság. Nem lehetsz elnök, ha gyűlölöd az amerikai népet, mivel úgy hiszem, hogy gyűlölik, Kamala Harris pedig alkalmatlan rá, hogy az Egyesült Államok elnöke legyen” – fejtette ki.

 

A hirado.hu is beszámolt arról, hogy Joe Biden a republikánus elnökjelöltet, Donald Trumpot jellemtelennek, a követőit pedig szemétnek nevezte Kamala Harris kampányeseményén egy online bejelentkezés alkalmával.

A kijelentés hatalmas felháborodást váltott ki az Egyesült Államokban, többen a fél országot érintő támadásnak nevezték az elnök megjegyzését.

Nemsokkal később Donald Trump is reagált, először egy közösségi médiás bejegyzésben. Arról írt, hogy pozitív ötletekkel kampányol, miközben Kamala Harris gyűlöletkampányt folytat. Kijelentette, hogy nem vezetheti az az Egyesült Államokat, aki nem szereti az amerikai népet, majd Joe Bident és Kamala Harrist is alkalmatlannak nyilvánította az elnöki hivatalra.

Joe Biden megjegyzésével kapcsolatban a hirado.hu megkérdezte Both Hunort, a Századvég vezető elemzőjét, aki arról beszélt: „A liberális elit, ahogy Magyarországon vagy épp az Európai Unióban, úgy az Amerikai Egyesült Államokban is lenézi a konzervatív embereket, vagyis igazából mindenkit, aki kicsit is másképp gondolkodik, mint ők.”

Valamint más mellett kifejtette, a demokraták semmilyen eszköztől nem riadnak vissza hatalmuk megtartása érdekében, a globalista baloldalnak pedig egy célja van: hogy újabb négy évig egy bábelnökön keresztül irányíthassa az Egyesült Államokat.

– Joe Biden egy keddi beszédében garbage-nek, azaz szemétnek nevezte Trump követőit, miközben nemzeti egységre szólított fel. Sokan párhuzamot vonnak Hillary Clinton 2016-os megjegyzésével, amikor deplorable-nek, vagyis szánalmasnak nevezte a jobboldali szavazókat. Erről lenne szó, a garbage az új deplorable?

– A liberális elit, ahogy Magyarországon vagy épp az Európai Unióban, úgy az Amerikai Egyesült Államokban is lenézi a konzervatív embereket, vagyis igazából mindenkit, aki kicsit is másképp gondolkodik, mint ők. A globalista baloldalnak minden csak pénzben és hatalomban mérhető, más szempontokat nem ismer. Emlékezzünk csak vissza arra, hogy Strasbourgban milyen hangnemet ütött meg Manfred Weber és Ursula von der Leyen. Nekik nem számít, sőt frusztráló a konzervatív emberek sokaságának szavazata, nem tekintik tiszteletben tartandó  véleménynek. Ezért akarják megmondani a magyar embereknek is, hogy kinek kéne a magyar miniszterelnöknek lennie. Joe Biden el tudta mondani kivételesen, hogy amit gondol. Még ha a szavának nincs is túl sok jelentősége. Sőt, talán soha nem is volt.

– Vance alelnökjelölt az írta közösségi oldalán, az elnöknek sikerült fél Amerikát megsértenie a megjegyzésével. Gerjeszthet az elnöki kijelentés olyan protesthangulatot, ami Donald Trump malmára hajhatja a vizet akár még most, a korai szavazás utolsó napjaiban?

– Biztos, hogy dühíti a konzervatív szavazókat ez a felsőbbrendűség és lenézés, ami jellemzi a demokrata köröket. De nagyon jó, hogy kibújt a szög a zsákból, hiszen miközben Kamala Harris a múlt megosztó csatáin való túllépést és a nemzet egységesítését ígéri, biztosak lehetnek abban a konzervatív amerikaiak, hogy az általuk preferált értékek hátrányt fognak szenvedni megválasztása esetén. Harris eddigi pályafutása jól mutatja az általa képviselt álláspontot: szélsőséges abortuszpártiság, drogliberalizáció és a globalista érdekek szolgai képviselete. Ne felejtsük el azt sem, hogy néhány nappal ezelőtt fontosnak gondolta a demokrata elnökjelölt, hogy a globalista-spekuláns, Alex Sorossal pózoljon az Instagramon.

 

De a legfontosabb kérdés nem is az, hogy mit mond az elnökjelölt, hanem az, hogy kiket képvisel majd, és kik állnak mögötte. A válasz erre a kérdésre egyértelmű: ő az értékrend nélküli pénzembereket reprezentálja, akik háborút és káoszt teremtenek más országokban, majd a helyreállításból is ők keresnek a legjobban. Ugyanazok, akiknek az útjában áll a konzervatív magyar kormány.

– Miért gondolják úgy a baloldalon, hogy a választók sértegetése kifizetődő stratégia? Lehet ez az indirekt beismerése annak, hogy nem a tervek szerint halad a demokrata kampány?

– Az amerikai választási rendszer bonyolultsága, az elektori rendszer közvetettsége miatt nehéz megítélni, hogy épp melyik oldal állhat győzelemre. Az viszont biztosnak tűnik, hogy megint nagyon szoros eredmény várható. A demokraták pedig semmilyen eszköztől nem riadnak vissza hatalmuk megtartása érdekében. Aktuálisan gondoljunk csak a Donald Trump elleni lejárató mozira, a bemocskolása céljából tucatszám készülő cikkekre. De említhetjük az ellene folyó büntetőeljárást is. És azt se felejtsük el, hogy a volt elnököt a nyáron kis híján megölte egy merénylő golyója. Ne legyenek kétségeink, hogy ezek a dolgok mind ugyanabból a célból történnek: hogy az amerikai baloldal újabb négy évig egy bábelnökön keresztül irányíthassa az országot, és Donald Trump ne képezzen akadályt a világot átalakítani szándékozó terveikben. Nekünk, európaiaknak nagyon nem mindegy, hogy ki irányítja a világ vezető hatalmát, elég csak arra gondolni, hogy négy éve még nem volt háború a kontinensünkön. Ha Trump nem győz, újabb háborúkkal vagy akár egy világháborúval is szembenézhetünk. A világunk jövője múlhat ezen a választáson.

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek