Magyar Péter trágár szavakkal gyalázta a gyermekotthon vezetőjét

POLITIK
POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.11.06.

Donald Trump újabb lépést tett a győzelem felé

Erről ír a Forbes.

Több amerikai lap szerint közel került Donald Trump volt amerikai elnök, a Republikánus Párt elnökjelöltje a győzelemhez, miután több fontos billegő államban is nyert.

 

 

Trump kampányplakát

Trump kampányplakát Fotó: AFP

A CNN szerint Kamala Harrisnek győznie kellene Wisconsin, Michigan és Pennsylvania államokban ahhoz, hogy életben tartsa az esélyeit.

„Ha [Trump] nyer Georgiában, [Harris] útja nagyon korlátozott”

– fogalmazott John King kommentátor.

Azóta kiderült, hogy Trump győzött Georgiában.

Donald Trump újabb lépést tett a győzelem felé – írja a Forbes amerikai hírportál.

A Fox News élő híradása szerint Donald Trump már 248 elektori szavazattal rendelkezik a szükséges 270-ből, Kamala Harris számlálója 216-on áll.

Harris nem tart beszédet a mai eredményvárón – közölte a PBS News amerikai hírportál a demokrata kampány társelnökére, Cedric Richmondra hivatkozva.

A legnagyobb fogadóirodák egyhangúan 90 százalék körüli esélyt adnak Trump győzelmének.

 

Georgia Ballots Are Processed And Counted On Election Day
FAIRBURN, GEORGIA - NOVEMBER 5: Ballots are being tabulated during election night on November 5, 2024 in Fairburn, Georgia. Americans cast their ballots today in the presidential race between Republican nominee, former President Donald Trump and Democratic nominee, Vice President Kamala Harris, as well as multiple state elections that will determine the balance of power in Congress.   Megan Varner/Getty Images/AFP (Photo by Megan Varner / GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Getty Images via AFP)

Szavazólapok ellenőrzése Georgia államban Fotó: Getty Images via AFP

Donald Trump hatalmas előnyre tett szert Kamala Harrisszel szemben a fogadási piac előrejelzései szerint, miután megkezdődött a szavazatszámlálás az Egyesült Államokban.

Bár a kampány utolsó napjaiban a szerencsejáték platformok már Harris győzelmét is előre jelezték, a szavazóhelyiségek zárása után Trump ugrásszerűen az élre tört – írta meg a The Guardian.

A fogadási oldalak a választási kampány során különösen nagy figyelmet kaptak, egyre többen jegyezték meg, hogy előrejelzéseik pontosabbak, mint a közvélemény-kutatások. 

Helyi idő szerint kedd késő estére 

a Polymarket legutóbb 96,8 százalékos esélyt adott Trumpnak arra, hogy visszanyeri a Fehér Házat. A Kalshi Trump esélyeit 90 százalékra, Harrisét pedig 10 százalékra tette. A PredictIt peddig szintén 90 százalékot adott Trumpnak a győzelemre. 

A szavazóhelyiségek túlnyomó része bezárt közép-európai idő szerint szerda reggelre az amerikai elnökválasztáson, és a magas feldolgozottságú részeredmények alapján több államban gyakorlatilag el is dőlt az úgynevezett elektori szavazatok sorsa.

Az országban 538 elektori szavazat alapján választják meg az új elnököt, vagyis az a jelölt nyer, aki ezekből legalább 270-et megszerez. Minden állam meghatározott számú vokssal rendelkezik, általában ezek mindegyikét az a jelölt kapja meg, akire többen szavaztak.

A mostani választáson a két elnökjelölt, a republikánus Donald Trump és a demokrata párti Kamala Harris közötti küzdelmet az előzetes közlések szerint a politikai csatatérnek számító államok – Arizona, Georgia, Michigan, Nevada, Észak-Karolina, Pennsylvania és Wisconsin – döntik el.

Ezekben az államokban a hajnali részeredmények szoros versenyt mutattak a két jelölt között.

Azok közül az államok közül, amelyekben közép-európai idő szerint a reggeli órákra megközelítette vagy meg is haladta a 90 százalékos feldolgozottságot a szavazatösszesítés, Floridában (30 elektori voks), Texasban (40), Ohióban (17), Indianában (11), Tennesseeben (11), Dél-Karolinában (9), Kentuckyban (8), Louisianában (8), Oklahomában (7), Iowában (6), Arkansasban (6) és Nyugat-Virginiában (4) Donald Trump, New Yorkban (28 voks), Illinois-ban (19), Marylandben (10), Rhode Islanden (4), Vermontban (3) és Delaware-ban (3) Kamala Harris győzött.

A szavazás napján mindkét jelölt derűlátóan nyilatkozott a saját esélyeiről. Ha Donald Trump nyer, több mint száz éve ő lehet az első elnök, akit egy periódus kihagyása után újraválasztanak, Kamala Harris pedig az első nő lehetne az amerikai elnöki székben
A republikánusok kerülnek többségbe az amerikai szenátusban, miután a kedden tartott részleges kongresszusi választáson két helyet is elnyertek a demokrata párttól – derül ki a szerda hajnalban nyilvánosságra hozott, magas feldolgozottságú választási részeredményekből.

Nyugat-Virginia állam részéről Jim Justice kormányzó, Ohióban pedig Bernie Moreno üzletember veszi át a szenátori megbízatást olyan posztokon, amelyeket eddig demokrata pártiak birtokoltak. Justice 95 százalékos feldolgozottságnál 68,8-27,7 százalék arányban vezetett demokrata kihívójával, Glenn Elliott-tal szemben, Moreno pedig 92 százalékos feldolgozottság szerint 50,4-46,2 százalék arányban múlta felül Sherrod Brown eddigi szenátort.

A 100 tagú amerikai szenátusban eddig 51-49 arányban a demokraták voltak többségben. A mostani választáson a mandátumok nagyjából egyharmadáról döntöttek.

Pennsylvaniában a szavazatok 90 százalékos feldolgozottságánál jelenleg Donald Trump vezet 3 százalékponttal, csaknem 221 ezer szavazattal. Matematikailag még nem dőlt el a verseny, 

ugyanakkor egyre kevesebb az esélye, hogy Harris behúzza Pennsylvániát.

A Politico információi szerint ugyanis az állam demokrata bástyájának számító Philadelphiában mindössze 37 ezer levélszavazat maradt, miközben Harris abban reménykedett, mint négy éve Joe Biden: miközben az állam rurális részein Trump szerzi a szavazatok többségét, addig a nagyvárosokban a demokraták akkora előnnyel győznek, ami felülmúlja ezt.

Azonban idén ez elmaradt, sőt a Fox News szerint már Pennsylvaniát biztosan az egykori elnök nyeri, miközben mások szerint ez még nem eldönthető.

Amennyiben Trump behúzza Pennsylvaniát, Harrisnek lényegében nem marad esélye a győzelemre.

Donald Trump karnyújtásnyira lévő győzelme kapcsán Erdélyi Rezső Krisztián, a Nézőpont Intézet elemzője azt mondta a Magyar Nemzetnek:

A szavazatok összeszámlálásának alakulásával úgy tűnik, hogy megtört a kék fal. Ez pedig azt jelenti, hogy azok a választói rétegek, akik eddig a stabil bázisát adták a demokrata pártnak, átpártolnak a republikánusokhoz. A párt a törvényhozás mindkét házában meg tudja őrizni vagy szerezni a vezetést, így az elkövetkező két évben szabad keze lehet.

A szakértő hozzátette, hogy több hivatalban lévő demokrata szenátor elveszíteni látszik a mandátumát, (mint Tammy Baldwin Wisconsinból és Joe Tester Montanaból) ami azt is jelenti, hogy számos államban őket lecserélik a jobboldali értékrendet vallókra. Ez pedig része annak a trendfordulónak amit látunk – fogalmazott Erdélyi Rezső Krisztián.

Mindenféleképpen meg kell várni a végeredményt, de a csatatérállamokban Trump jobban áll, Észak-Karolinában biztos a győzelme. Ezt válaszolta a Magyar Nemzet megkeresésére Baráth Gábor Gergely. A történész szerint az is fontos, hogy a Republikánus Pártnak áll a zászló a Szenátusban és a Képviselőházban is, de itt is meg kell várni a végeredményeket. Kiemelten fontos, hogy melyik pártnak lesz többsége a Kongresszus alsó és felsőházában – tette hozzá.

Mint arról lapunk már több cikkben is beszámolt, a volt elnök győzelemre áll a keddi amerikai választáson. Orbán Viktor magyar kormányfő a közösségi oldalán pedig úgy fogalmazott:

Jó reggelt, Magyarország! Úton egy gyönyörű győzelem felé.

Donald Trump győzelme, sokat jelentene Európának és a térségnek. Trump békepárti, az orosz-ukrán háborút szeretné lezárni, győzelmével közelebb kerülnénk a békéhez. A béke Európa számára sürgős, különösen gazadsági szempontból. Az elmúlt 2,5 év elhibázott szankciós és energiapolitikája sokba került a kontinensnek

– nyilatkozta lapunknak a történész.

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek