tóth gabi
Kevesebb, mint a felük bízik a választások tisztaságában.
Az Egyesült Államok regisztrált választóinak 48 százaléka teljes mértékben vagy nagy mértékben bízik a szavazatszámlálásban az országos jelentőségű választásokon, miközben 26-26 százalék csupán kis mértékben vagy egyáltalán nem gondolja, hogy becsületesen zajlik a szavazatok összesítése – derül ki az AP-NORC pénteken nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatásából.
Az Egyesült Államokban országos jelentőségű választás az elnökválasztás, valamint a kongresszusi választás, amelyeket idén november 5-én tartanak.
Az október 11-14. között készített felmérés szerint a regisztrált demokrata szavazók körében a bizalom szintje jóval magasabb, ők 71 százalékban megbízhatónak tartják a szavazatok összesítését, csak kevesebb mint egytizedük (8 százalék) nem bízik az eljárásban. A republikánus választópolgárok csaknem felének (44 százalék) kicsi a bizalma, vagy egyáltalán nem bízik abban, hogy a voksszámlálás becsületesen történik, és kevesebb mint egynegyedük gondolja úgy, hogy az összesítés megbízható.
A felmérés szerint a helyi vagy szövetségi állami szintű választások szavazatösszesítésébe vetett bizalom szintje magasabb, mint az országos választásokat illető bizalom.
A héten megjelent egy másik, szintén a választásokra vonatkozó társadalomkutatás eredménye is, amelyből az derült ki, hogy az amerikai választópolgárok csaknem negyede (23 százaléka) nem mond igazat arról, hogy miként szavaz.
Az október 22-24. között készült Axios/Harris felmérés szerint generációnként jelentős eltérések vannak abban, hogy ki mondja el a valóságot politikai választásáról.
A Z generáció tagjai, az 1995-2009 között születettek 48 százaléka nyilatkozott úgy, hogy már „hazudott” arról, kire voksolt.
A millenniumi generáció, másként Y generáció tagjai (az 1981 és 1995 közötti születésűek) több mint harmada (38 százaléka) ismerte el, hogy valótlanságot állított választási magatartása kapcsán. Az 1965 és 1980 között született X generációhoz tartozók 17 százaléka nem ismeri be, hogy kire szavaz, míg a második világháború utáni, úgynevezett baby-boom generáció körében csupán 6 százalék azok aránya, akik hazudnak arról, hogy kire adják voksukat.
A felmérésben megkérdezettek harmada (33 százalék) nyilatkozott úgy, hogy valamely családtagjához fűződő viszonya politikai véleménykülönbség miatt „nem közeli”. Ez az arány a Z és a millenniumi generáció tagjainak körében 44 és 47 százalék.
Megközelítette az 54 milliót a korai szavazásban részt vevő választók száma az Egyesült Államok elnökválasztásán.
Az NBC tévécsatornának többek között a tagállamok választási szerveire hivatkozó jelentése szerint a szerda reggeli órákig 54,3 millióan éltek választójogukkal személyesen a korai voksolásra megnyitott szavazóhelyiségekben vagy levélszavazat formájában. Ez a szám meghaladja a 2020-as választáson leadott összes voks harmadát. Négy éve összesen 158 millió amerikai szavazott.
Az összesítés szerint azok, akik leadták szavazatukat, 41 százaléknyian regisztrált demokraták, 40 százaléknyian regisztrált republikánusok, 19 százaléknyian pedig párthoz nem tartozó regisztrált választók.
Az elnökválasztás szempontjából meghatározónak tartott úgynevezett billegő államok közül, ahol szoros eredmény várható, kiemelkedő a választói aktivitás Észak-Karolinában, ahol a regisztrált választók 40 százaléka, több mint 3,2 millió ember már szavazott, és hasonlóan kimagasló a részvétel Georgia államban, ahol szintén több mint 3 millióan éltek már állampolgári jogukkal. Michigan államban 2 milliónál többen voksoltak eddig.
A meghatározó államok közül szerda reggelig Nevada, Arizona, Észak-Karolina és Georgia államban a regisztrált republikánusok vannak többségben azok közül, akik leadták szavazatukat, míg Pennsylvania, Michigan és Wisconsin államban a regisztrált demokraták aránya a nagyobb.
Közösségi médiás bejegyzésben reagált Donald Trump Joe Biden kijelentésére, amiben szemétnek nevezte a jobboldali választókat.
A közösségi médiában megjelent bejegyzésben reagált Donald Trump Joe Biden kijelentésére, amiben szemétnek nevezte a jobboldali választókat. E szerint „Miközben egy pozitív ötletekkel teli kampányt folytatok, hogy megmentsük Amerikát, addig Kamala Harris gyűlöletkampányt folytat. Egy egész hetet töltött azzal, hogy a történelem leggonoszabb tömeggyilkosaihoz hasonlítgassa ellenfeleit. Most, mindennek tetejébe Joe Biden szemétnek nevezte a támogatóinkat.
Büszke vagyok rá, hogy vezethetem a legnagyobb, legszélesebb és legfontosabb politikai koalíciót az amerikai történelemben. Történelmi mértékben fogadunk soraink között latinókat, afroamerikaiakat, ázsiai amerikaiakat, állampolgárokat minden rasszból, vallásból, bőrszínből és hitvallásból. Az a vágyam, hogy az egész amerikai nép elnöke legyek” – írta bejegyzésében Trump.
Joe Biden amerikai elnök szemétnek nevezte Donald Trump támogatóit kedden – írja a Fox News. Az elnök saját bevallása szerint a New York-i Madison Square Gardenben tartott Trump-nagygyűlés egyik fellépője – akitől a Trump-kampány időközben elhatárolódott – által elmondottakra akart reagálni, kijelentése azonban hatalmas felháborodást váltott ki.
– hangzott el az elnöki beszédben.
Wisconsinban kampányolt Donald Trump, ahol láthatósági mellényben, kukásautót vezetve emlékeztette az amerikaiakat Joe Biden jobboldaliakra tett megjegyzésére. Trump arról beszélt, Kamala Harris vitriolos és megtorló hangnemű gyűlöletkampányt folytat ellene.
Szemétszállító dolgozók előtt beszélt Donald Trump Wisconsinban, ahol láthatósági mellényben és szemétszállító autót vezetve emlékeztette a demokratákat Joe Biden botrányos kijelentésére – írja a Fox News.
A volt elnök, republikánus elnökjelölt arról beszélt, Kamala Harris vitriolos és megtorló hangnemű gyűlöletkampányt folytat ellene.
– emlékeztetett Trump, majd úgy folytatta: „Az én válaszom Joe-nak és Kamalának nagyon egyszerű: nem vezetheted Amerikát, ha nem szereted az amerikai népet, ez az igazság. Nem lehetsz elnök, ha gyűlölöd az amerikai népet, mivel úgy hiszem, hogy gyűlölik, Kamala Harris pedig alkalmatlan rá, hogy az Egyesült Államok elnöke legyen” – fejtette ki.
A hirado.hu is beszámolt arról, hogy Joe Biden a republikánus elnökjelöltet, Donald Trumpot jellemtelennek, a követőit pedig szemétnek nevezte Kamala Harris kampányeseményén egy online bejelentkezés alkalmával.
Nemsokkal később Donald Trump is reagált, először egy közösségi médiás bejegyzésben. Arról írt, hogy pozitív ötletekkel kampányol, miközben Kamala Harris gyűlöletkampányt folytat. Kijelentette, hogy nem vezetheti az az Egyesült Államokat, aki nem szereti az amerikai népet, majd Joe Bident és Kamala Harrist is alkalmatlannak nyilvánította az elnöki hivatalra.
Joe Biden megjegyzésével kapcsolatban a hirado.hu megkérdezte Both Hunort, a Századvég vezető elemzőjét, aki arról beszélt: „A liberális elit, ahogy Magyarországon vagy épp az Európai Unióban, úgy az Amerikai Egyesült Államokban is lenézi a konzervatív embereket, vagyis igazából mindenkit, aki kicsit is másképp gondolkodik, mint ők.”
Valamint más mellett kifejtette, a demokraták semmilyen eszköztől nem riadnak vissza hatalmuk megtartása érdekében, a globalista baloldalnak pedig egy célja van: hogy újabb négy évig egy bábelnökön keresztül irányíthassa az Egyesült Államokat.