Kocsis Máté: A brüsszeli elit sürgeti Magyar Pétert

POLITIK
POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.10.22.

Újabb migránsbűncselekmény: 10 éves kislány az áldozat

Megerőszakolták és teherbe ejtették.

Egy bangladesi menedékkérőt őrizetbe vettek azzal a váddal, hogy megerőszakolt és teherbe ejtett egy 10 éves kislányt egy olaszországi migránsokat befogadó központban. A 28 éves gyanúsítottat súlyos szexuális erőszakkal vádolják a bresciai San Colombano di Collio városában elkövetett támadást követően. A támadásról október 1-jén értesültek a hatóságok, miután a gyermek édesanyja bejelentést tett, aki drasztikus változásokat észlelt lánya viselkedésében. A QuiBrescia szerint a vádlott összebarátkozott az anyával és áldozatával, akik mindketten migránsok voltak, és a mintegy húsz bevándorlónak otthont adó intézményben tartózkodtak – számolt be róla a V4NA nemzetközi hírügynökség.

A férfi az első bírósági meghallgatáson állítólag sírva fakadt, de az eljárás során végig hallgatott. A gyermeket és édesanyját azóta egy védett helyre szállították Alsó-Brescia térségében, ahol a gyermek pszichológiai támogatást kap egy szakemberekből álló csapattól.

A helyi média megerősítette, hogy a támadást követően a kislány abortuszon esett át. A helyi hatóságok most vizsgálják a migránsközpontot, amely ellen korábban, 2015-ben többször is tüntettek, mert a helyiek ellenezték a migránsok elhelyezését az egykori Hotel Il Cacciatoréban. A lakosok felháborodása azonban süket fülekre talált, és a helyi hatóságok jóváhagyták a migránsok elhelyezését.

A támadás ellenére egyes helyi vezetők ragaszkodnak ahhoz, hogy a migránsok és a lakosok közötti kapcsolat pozitív, és a településen uralkodó légkört békésnek nevezik.

Ennek az ügynek semmi köze a migránsokhoz, mi nagyon jól kijövünk velük

– állította Don Battista Dass, a helyi plébános. A migránsokat befogadó létesítmény vezetője, Giovanni Cantoni szintén megvédte lakóit: – Nagyon jól kijövök velük, jobban, mint sok olasszal – jelentette ki. Mirella Zanini helyi polgármester azonban más hangot ütött meg. – A befogadott migránsoknak eszük ágában sincs integrálódni – mondta.

Ahogy arról lapunk is beszámolt, Olaszországban mindennaposak lettek az alábbihoz hasonló jelenetek a forgalmasabb csomópontoknál. Attól sem riadnak vissza, hogy életveszélyes sérülést okozzanak a járókelőknek, ha nem tetszik nekik valami.

Az erőszakos migránsok gyakran drogok hatása alatt állnak, emiatt törnek-zúznak az utcákon. Spanyolországban sem jobb a helyzet, ahol a migránsok nemcsak a helyieket, hanem egymást is gyakran megverik.

A római kormány hétfő esti ülésén törvényerejű rendelettel határozta meg a biztonságosnak számító országok listáját. A Meloni-kormány az intézkedéssel felülbírálta a bíróságok korábbi döntését az albániai táborokban elhelyezett migránsok szabadon engedéséről.

A migráció és a menedékkérelmi eljárás szabályozását érintő kormányrendelet rögzítette, mely származási országokat tartják biztonságosnak. Ugyanezt eddig a külügyi és belügyi tárca szabta meg, de a minisztériumi rendelkezések nem voltak elegendőek az olasz bíróságok értelmezése szerint. 

A kormány most törvényerejű rendelettel válaszolt az utóbbi napokban kialakult vitákra, amelyek az Albániában létesített befogadóközpontokat érintették. 

Az október 11-én megnyitott táborokban elhelyezett első csoportot, tizenkét embert visszaszállították Olaszországba, miután az illetékes római bíróság nem engedélyezte feltartóztatásukat. 
Egyiptomi és bangladesi férfiakról volt szó, és a bíróság úgy ítélte meg, hogy sem Egyiptom, sem Banglades nem számít biztonságos országnak, ezért menedékkérőknek számítanak, tehát miután benyújtják menedékkérelmüket, szabadon mozoghatnak Olaszország területén. 

A bírói határozat szerint az uniós jogszabályok ilyen esetben felülírják a nemzeti tárca határozatát. Az Európai Bíróság egy állásfoglalása szerint nem lehet egy unión kívüli országnak csak egy részét biztonságossá nyilvánítani. 

A kormányülést követő sajtótájékoztatón a belügyminiszter, Matteo Piantedosi elmondta, hogy a listán eredetileg szereplő 22 ország helyett 19 maradt a rendeletben. Kamerunt, Kolumbiát és Nigériát leszedték a biztonságos országok listájáról az uniós állásfoglalás szerint. 
Piantedosi hangoztatta, hogy Olaszország „úttörő” szerepet tölt be, mivel egyrészt tiszteletben tartja az európai előírásokat, másrészt előrevetíti a 2026 júniusától életbe lépő migrációs és menekültügyi paktumot, amely módosítani fogja az országok biztonságának meghatározását. 

A belügyminiszter úgy vélte, véget kell vetni az előző kormányok „korlátlan és ideológiai alapú befogadási politikájának”. 

Újságírói kérdésre megjegyezte, hogy az albániai táborok fenntartása semmivel sem kerül többe, mint a bevándorlók olaszországi ellátása, szállítása, elhelyezése, ami a belügyi tárcának évi 1,7 milliárd euróba kerül. 
Carlo Nordio igazságügyi miniszter szerint az olasz bíróságok egyszerűen rosszul értelmezték az uniós jogszabályokat. 
Antonio Mantovano, a miniszterelnöki hivatalt vezető államtitkár reményét fejezte ki, hogy a rendelet véget vet a vitáknak, és az albániai táborok folytathatják működésüket a következő csoport odaszállításával. Kifejtette, hogy jelenleg Albánia, Algéria, Banglades, Bosznia-Hercegovina, a Zöld-foki Köztársaság, Elefántcsontpart, Egyiptom, Gambia, Georgia, Ghána, Koszovó, Észak-Macedónia, Marokkó, Montenegró, Peru, Szenegál, Szerbia, Srí Lanka és Tunézia számít biztonságosnak. 
A listát a kormány félévente felülvizsgálja. 
Giorgia Meloni olasz kormányfő hétfőn úgy nyilatkozott, kormánya elkötelezte magát a határok védelme mellett, „Olaszországba kizárólag törvényesen lehet belépni”. Elsődlegesnek nevezte az emberkereskedők elleni küzdelmet.

Az albániai táborok megnyitása, majd a migránsok visszaszállítása Olaszországba vitához vezetett a kormány és az ügyészség között annyira, hogy Antonio Tajani miniszterelnök-helyettes szerint az ügyészek úgy támadják a kormányfő Giorgia Melonit, mint Berlusconival tették.

Antonio Tajani, a Hajrá Olaszország (FI) kormánypárt vezetője a Corriere della Sera napilapban hétfőn kijelentette, „tegnap Silviót, ma Giorgiát támadja az ügyészség ugyanazon szárnya”.

A szenátus elnöke, Ignazio La Russa a La Repubblica című lapnak nyilatkozva hangoztatta, hogy az ügyészségnek tudomásul kell vennie, hogy a jobboldal van kormányon.

A kérdésben az államfő Sergio Mattarella is felszólalt hangsúlyozva, hogy a hatalmi ágakat „nem korlátozhatja saját világszemléletük, ami töréshez és megosztottsághoz vezet”.

A déli Bari városában vasárnap este mondott beszédében az államfő, aki maga is jogász, a hatalmi ágak együttműködését szorgalmazta kijelentve, hogy minden intézmény az ország közössége egészét képviseli.

Mattarella az ügyészségek és a kormány közötti feszültségre reagált, ami az albániai táborok megnyitását követően alakult ki.

A kormány október 11-én migránsközpontokat nyitott Albániában, de az ott elhelyezett első csoportból senki sem maradt a táborokban, mivel az illetékes római bíróság nem engedélyezte a bevándorlók albániai elhelyezését.

A tizenkét egyiptomi és bangladesi férfit már át is szállították Olaszországba. Jelenleg Bari migránstáborában vannak. A bíróság szerint sem Egyiptom, sem Banglades nem számít biztonságos országnak, ezért menedékkérőknek számítanak, tehát

miután benyújtják menedékkérelmüket, szabadon mozoghatnak majd Olaszország területén.

A római belügyminisztérium a két országot májusban biztonságosnak nyilvánította, de a bírói határozat szerint az uniós jogszabályok ebben az esetben felülírják a nemzeti tárca határozatát. Az Európai Bíróság egy állásfoglalása szerint egy unión kívüli országot csak akkor lehet biztonságosnak nyilvánítani, ha annak egész területe annak számít.

Carlo Nordio igazságügyi miniszter „abnormálisnak” nevezte a bírói döntést. Jogorvoslatot jelentett be, amelyet a tervek szerint a hétfő esti kormányülésen fogadnak el. A tárcavezető megjegyezte,

nem a jogászok dolga eldönteni, melyik ország számít biztonságosnak.

Az olasz bírók és ügyészek országos egyesületének (ANM) elnöke, Giuseppe Santalucia elfogadhatatlannak nevezte a miniszter kijelentéseit, és aggodalmát fejezte ki, úgy vélve, hogy a bírókkal és ügyészekkel szembeni „agresszív hangvétel” precedens nélküli.

Ezzel egy időben az Il Tempo napilap hozzájutott Marco Patarnellónak, a Semmítőszék ügyészhelyettesének elektronikus leveléhez, amelyet a kormányfő, Giorgia Meloni is közzétett közösségi oldalain.

Patarnello azt írta, „Meloni ellen nem folyik vizsgálat, tehát nem személyes érdek motiválja, hanem politikai meggyőződés, és ez még erősebbé teszi és cselekedeteit ezért még veszélyesebbé”. Patarnello hozzátette: Meloni még Berlusconinál is veszélyesebb, „ezért megoldást kell találni”.

Giorgia Meloni úgy reagált,

„íme a demokratikus ügyészség egyik képviselője”.

Az ügyész Silvio Berlusconi volt kormányfő és az ügyészségek közötti küzdelemre utalt, amely a kilencvenes évekbeli Tiszta Kezek vizsgálatsorozattól egészen 2013-ig tartott, amikor Berlusconit első alkalommal jogerősen elítélték adócsalás címén. Berlusconi első kormányának bukásához 1995-ben a vele szemben indított ügyészi vizsgálat vezetett. A milánói ügyészcsoport tagja, Francesco Saverio Borrelli 2002-ben az „ellenállni, ellenállni, ellenállni!” jelszót használta Berlusconi akkori kormányával szemben.

Maurizio Gasparri, a Hajrá Olaszország (FI) felsőházi frakcióvezetője az államfő, a legfelsőbb bírói tanács és a kormány fellépését kérte Patarnello kijelentéseire, amelyek szerinte egyértelműen „kormányellenes lázadásra szólítanak, ezért nem maradhatunk tétlenek”.

A legnagyobb ellenzéki erő, a baloldali Demokrata Párt (PD) főtitkára, Elly Schlein úgy látta, Giorgia Meloni nem tesz mást, mint az áldozat szerepében tetszeleg. „Két évvel ezelőtti hatalomra kerülése óta bezárkózott a kormánypalotába, és kizárólag a közösségi csatornákon szól az emberekhez” – mondta Schlein.

Hangoztatta, hogy az albániai táborok sértik az emberi és a nemzetközi jogokat.

A PD és szövetségesei az Európai Bizottsághoz fordultak kötelezettségszegési eljárást sürgetve Róma ellen az Albániával között migrációs megállapodás miatt.

Matteo Salvini, a Liga vezetője is felszólalt, akire az ügyészség hat év börtönt kért egy civilhajó feltartóztatása miatt. Salvini azt kérdezte, „ha nem lehet senkit sem kiutasítani, akkor ha abból a tizenkét illegális migránsból, akit Albániába vittünk, de másnap visszatértek Olaszországba, az egyik bűncselekményt követ el, kirabol, megerőszakol, megöl valakit, ki lesz felelős a következményekért? Az ügyész, aki visszahozta országunkba?”
 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek