Magyar Péter fontos embere a csoportos rablásért elítélt testőr

POLITIK
POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.10.17. 17:35

Orbán Viktor: Háborús stratégia helyett inkább békestratégia

Erről beszélt Brüsszelben a miniszterelnök.

A mostani háborús stratégiáját az Európai Uniónak meg kell változtatnia, helyette a béke stratégiájára szükséges váltani. Tűzszünet, béketárgyalások - jelentette ki Orbán Viktor kormányfő Brüsszelben a Patrióták Európáért pártcsoport EU-csúcs előtti egyeztetésére érkezve csütörtökön.

Orbán Viktor, a nap folyamán később kezdődő uniós csúcstalálkozó témáit sorolva kijelentette: "nagyon nehéz napunk lesz, három csata van" napirenden.

Ezek között elsőként az ukrajnai háborút említette. Közölte, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bemutatja a győzelmi tervét. Noha 

hivatalosan még nem ismerjük, azonban hallottuk, hogy tegnap mit mondott az ukrán parlamentben. Az több, mint rémisztő" 

- fogalmazott.

Hangsúlyozta: időnként egyedül sürgeti, hogy a mostani háborús stratégiáját az Európai Unió változtassa meg, mert - mint kiemelte - "most éppen elveszítjük ezt a háborút". Rosszul megtervezett, rosszul végrehajtott, rossz kalkulációk alapján kialakított stratégiával ment bele ebbe a háborúba az Európai Unió, amiért az uniós bizottság elnökasszonyát első helyen terheli felelősség, mert ő volt a zászlóvivő - jelentette ki.

Ez nem működik - szögezte le a miniszterelnök, majd arra hívta fel a figyelmet, hogy a frontvonalon "teljesen nyilvánvaló, hogy vesztésre állunk". Tehát változtatni kell - hangsúlyozta.

 Én nem arra gondoltam, hogy még több háború, meg még több veszélyes fegyver, meg nagy hatótávolságú fegyverek, hanem arra, hogy a háborús stratégia helyett váltsunk a béke stratégiájára. Tűzszünet, béketárgyalások" 

- fogalmazott.

Az, amit az ukrán elnök szerdán az ukrán parlamentben elmondott, az pont az ellenkező irányba mutat - mondta Orbán Viktor, majd közölte, ezért sürgeti, hogy Olaf Scholz németek kancellár és Emmanuel Macron francia elnök az egész Európai Unió nevében minél hamarabb kezdjen tárgyalni az oroszokkal azért, hogy "kiutat találjunk ebből a helyzetből".

Kiemelte: jelentős lesz a "migrációs csata" is, mert - mint fogalmazott - "többen meg akarjuk változtatni a migrációs szabályokat". 

Az, hogy Magyarországot büntetik azért, mert megvédi az unió határait, az elfogadhatatlan 

- jelentette ki. Egyre több ország mondja azt, hogy migrációs krízis van, változtatni kell - hívta fel a figyelmet.

A kormányfő közölte, az uniós csúcsértekezleten, a "délutáni csata" folyamán az EU el akarja fogadtatni azokat a gazdasági intézkedéseket, amelyek - mint fogalmazott - "földre vinnék a magyar családokat". Adóemelés, a rezsicsökkentés eltörlése, a nyugdíjrendszer átalakítása, a 13. havi nyugdíj eltörlése - sorolta.

"Ezt nekem vissza kell utasítanom, és meg kell védenem a mostani gazdaságpolitika legfontosabb, családokat védő elemeit" - fogalmazott.

Tájékoztatása szerint a Patrióták csütörtök reggeli egyeztetése, noha az uniós csúcsra való felkészülés jegyében zajlik, a pártcsalád megszervezésére fókuszál.

"A tűzkeresztségen átestünk", ami a magyar uniós elnökségi program bemutatása volt az Európai Parlamentben - mondta. Kiderült, hogy a Patrióták frakciója kiválóan működik - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök, majd kiemelte: "kiálltunk egymásért, segítettek nekem megvédeni Magyarországot".

A Patriótáknak van egy tervük arról, hogy hogyan akarnak növekedni, erről szól a csütörtöki megbeszélés 

Az Európai Unió Tanácsának csúcstalálkozóját egy másik esemény előzte meg, a Patrióták Európáért pártcsalád vezetősége ült össze Brüsszelben. Ahhoz képest, hogy az Európai Néppárt elnöke, Manfred Weber szerint a magyar kormányfő „elszigetelt”, Európa vezető politikusai egyeztettek, és hangolták össze pozíciójukat.

 

A Patrióták Európáért frakció vezetőinek brüsszeli találkozója

A Patrióták Európáért frakció vezetőinek brüsszeli találkozója Fotó: Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán

Orbán Viktor is részt vett az Európai Unió Tanácsának csúcstalálkozóját megelőző Patrióták ülésén, ahol jelen volt Andrej Babis korábbi cseh miniszterelnök, az ANO párt elnöke, Geert Wilders, a holland Szabadságpárt elnöke, Matteo Salvini olasz miniszterelnök-helyettes, a Liga párt elnöke, Marine Le Pen, a francia Nemzeti Tömörülés párt társalapítója és nemzetgyűlési frakcióvezetője, valamint Jordan Bardella, a frakció elnöke. 

 

Nehéz tárgyalás

A találkozót megelőzően Orbán Viktor összefoglalta az újságírók kérésére, hogy mire lehet számítani az Európai Unió Tanácsának csúcstalálkozóján, valamint kitért arra is, hogy éles vitára számít az orosz–ukrán háború kapcsán. Ahogy arról lapunk is beszámolt a kétnapos uniós csúcstalálkozón Volodimir Zelenszkij ukrán elnök számot ad Oroszország Ukrajna elleni háborújának fejleményeiről, és bemutatja „győzelmi tervét” is. Orbán Viktor nehéz tárgyalásokra számít, a kormányfő három csatát említett. Ezek között elsőként az ukrajnai háborút nevezte meg és közölte, Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bemutatja a győzelmi tervét.

Noha hivatalosan még nem ismerjük, azonban hallottuk, hogy tegnap mit mondott az ukrán parlamentben. Az több mint rémisztő

– fogalmazott. Hangsúlyozta: időnként egyedül sürgeti, hogy a mostani háborús stratégiáját az Európai Unió változtassa meg, mert – mint kiemelte – most éppen elveszítjük ezt a háborút. – Rosszul megtervezett, rosszul végrehajtott, rossz kalkulációk alapján kialakított stratégiával ment bele ebbe a háborúba az Európai Unió, amiért az uniós bizottság elnök asszonyát első helyen terheli felelősség, mert ő volt a zászlóvivő – jelentette ki.

Én nem arra gondoltam, hogy még több háború, meg még több veszélyes fegyver, meg nagy hatótávolságú fegyverek, hanem arra, hogy a háborús stratégia helyett váltsunk a béke stratégiájára. Tűzszünet, béketárgyalások

– fogalmazott. Az, amit az ukrán elnök szerdán az ukrán parlamentben elmondott, az pont az ellenkező irányba mutat – mondta Orbán Viktor, majd közölte, ezért sürgeti, hogy Olaf Scholz német kancellár és Emmanuel Macron francia elnök az egész Európai Unió nevében minél hamarabb kezdjen tárgyalni az oroszokkal azért, hogy kiutat találjunk ebből a helyzetből.

 

Migrációs és gazdasági csata

Kiemelte: jelentős lesz a migrációs csata is, mert – mint fogalmazott – többen meg akarják változtatni a migrációs szabályokat. Elfogadhatatlan, hogy Magyarországot büntetik azért, mert megvédi az unió határait – jelentette ki. A kormányfő közölte, az uniós csúcsértekezleten, a délutáni csata folyamán az EU el akarja fogadtatni azokat a gazdasági intézkedéseket, amelyek földre kényszerítenék a magyar családokat. Adóemelés, a rezsicsökkentés eltörlése, a nyugdíjrendszer átalakítása, a 13. havi nyugdíj eltörlése – sorolta.

Ezt nekem vissza kell utasítanom, és meg kell védenem a mostani gazdaságpolitika legfontosabb, családokat védő elemeit

– fogalmazott. Tájékoztatása szerint a Patrióták csütörtök reggeli egyeztetése, noha az uniós csúcsra való felkészülés jegyében zajlik, a pártcsalád megszervezésére fókuszál. – A tűzkeresztségen átestünk, ami a magyar uniós elnökségi program bemutatása volt az Európai Parlamentben – mondta. Kiderült, hogy a Patrióták frakciója kiválóan működik – hívta fel a figyelmet a miniszterelnök, majd kiemelte: „kiálltunk egymásért, segítettek nekem megvédeni Magyarországot”. A Patriótáknak van egy tervük arról, hogyan akarnak növekedni, erről szól a csütörtöki megbeszélés – tette hozzá Orbán Viktor.

A kitoloncolás lehet a megoldás

Jordan Bardella az illegális bevándorlás problémájáról beszélt az összegyűlt újságíróknak, véleménye szerint egyetlen vízumot sem szabadna kiadni olyan országnak, amely nem kívánja visszavenni állampolgárait.

A migráció nyilvánvalóan az egyik legfontosabb kérdés, amellyel népeink és európai intézményeink ma szembesülnek

– hangsúlyozta Jordan Bardella, majd hozzátette:

ez a határaink ellenőrzését és visszaszerzését jelenti mind európai, mind nemzeti szinten, de a származási országokkal kötött együttműködési megállapodásokon keresztül is. Én nyomást gyakorlok hazámra, Franciaországra is, hogy biztosítsa, hogy minden olyan embert, akinek nincs oka francia földön maradni, vissza lehessen kísérni származási országába a francia terület elhagyására vonatkozó eljárás keretében, amelyet ma nem hajtanak végre.

Kitért a Patrióták Európáért pártcsalád szerepére, amely már a harmadik legnagyobb erő az Európai Parlamentben, elmondása szerint a frakció „azoknak az embereknek a hangja, akik nem akarnak eltűnni, akik meg akarják védeni identitásukat, meg akarják védeni határaikat, és véget akarnak vetni egyfajta kereskedelmi naivitásnak is”

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek