tóth gabi
Összeálltak a zsarolókkal.
Próbálnak tagadni és magyarázkodni a Tisza Párt EP-képviselői, de egyértelmű, hogy rendre Magyarország érdekei ellen szavaznak Brüsszelben.
Deutsch Tamás, a Fidesz delegációvezetője még csütörtökön Strasbourgban beszélt arról, hogy Magyar Péterék többször is az illegális bevándorlás mellett és a magyarok ellen szavaztak az Európai Parlamentben. Tájékoztatása szerint a Tisza Párt EP-képviselői támogatták azt a javaslatot, hogy az EU tízmilliárd forinttal nagyobb összeget fordítson az unióba érkezett migránsok közvetlen ellátására. A Tisza Párt EP-képviselőinek támogató szavazatával az EP olyan javaslatot is elfogadott, amely helyénvalónak ítéli, hogy Magyarország súlyos büntetést kapott az Európai Unió Bíróságától, továbbá kimondja: helyes megbüntetni Magyarországot kétszázmillió euróval, amiért nemet mondott az illegális migrációra, valamint jogi és műszaki határzár alkalmazásával nem engedett be migránsokat az ország és az unió területére.
A Tisza Párt nevében Kollár Kinga EP-képviselő ferdítéssel vádolta a Fideszt a szavazások értelmezése kapcsán.
Lapunk munkatársai részletesen átnézték a döntéseket, és egyértelművé vált, hogy Magyar Péter pártja Brüsszelben támogatta a hírhedt migrációs paktumot, amely bevándorlókat telepítene hazánkba. Megszavazták, hogy többletforrásokat kell biztosítani az új menekültügyi és migrációs paktum végrehajtására.
Szó szerint idéztük a dokumentumból az erre vonatkozó részt:
„A menekültügyi, migrációs és integrációs alap keretében további finanszírozásra van szükség a menekültügyi és migrációs paktum megfelelő és gyors végrehajtásának biztosítása érdekében; ezért úgy határoz, hogy 2025-re a költségvetési tervezethez képest 25 millió euróval megerősíti a menekültügyi, migrációs és integrációs alapot, tekintettel arra, hogy az pozitívan járult hozzá a menekültek azonnali támogatásához.”
A migrációs paktum megszavazása mellett az is kiderül a szavazások áttekintéséből, hogy a Tisza Párt az Európai Bíróságot támogatta Magyarországgal szemben. Ugyanis Magyar Péter a kétszázmillió eurós bírságot, amelyet Magyarországgal szemben szabtak ki, nem volt hajlandó elítélni, miközben hazánk az eljárásával csak az unió külső határait védi. A Tisza Párt valamennyi, a voksolásban résztvevő EP-képviselője leszavazta azt a javaslatot, hogy Magyarország kétmilliárd eurónyi támogatást kapjon a déli határokon felállított határkerítés költségeinek fedezésére.
Az is kétségtelen, hogy a Tisza Párt a Magyarországgal szemben folytatott brüsszeli zsarolás oldalára állt, hiszen megszavazták a jelentéstervezet azon bekezdését, amely „ismételten felhívja a tanácsot és a bizottságot, hogy teljeskörűen alkalmazzák az uniós költségvetés védelmét szolgáló általános feltételrendszerről szóló (EU, Euratom) 2020/2092 rendeletet.” A dokumentumban hangsúlyozzák: „különösen, hogy a jogállamiság betartása az uniós forrásokhoz való hozzáférés alapvető előfeltétele”. Az EP jelentéstervezete szerint a jogállamisággal kapcsolatos rendszerszintű problémák, például a hatalmi ágak szétválasztása elvének megsértése vagy az igazságszolgáltatás függetlenségének megtámadására vagy a korrupció elleni küzdelem intézményeinek felszámolására irányuló közelmúltbeli tagállami kísérletek egyértelmű kockázatot jelentenek az unió pénzügyi érdekeire és az uniós költségvetés védelmére nézve. Ezért felhívják a bizottságot, hogy ne engedjen visszalépést a jogállamiság és az intézmények védelme területén elért eredmények tekintetében.
Világos tehát, hogy ennek a dokumentumnak a megszavazásával Magyar Péter pártja azonosult Brüsszel álságos módszerével, amivel alaptalan jogállami problémákra hivatkozva visszatartják a magyaroknak járó uniós pénzeket.
Azt is támogatta a Tisza, hogy teljesen új saját forrásokat vonjon be a tagállamoktól Brüsszel, tehát Magyarék a pénzügyi szuverenitás ellen irányuló módon, pénzt akarnak elvenni Magyarországtól.
Az EP előrelépést sürget a saját források rendszerének reformja terén. Emlékeztetnek, a bizottság módosított javaslatával kapcsolatos álláspontjára, amely támogatja új saját források bevezetését. Szerintük a valódi új bevételi forrásoknak az intézményközi megállapodásban foglalt ütemtervvel összhangban történő bevezetése fedezné a Next Generation EU hitelfelvételéből eredő további költségvetési terheket, és ezáltal védené a tartalékokat és a rugalmassági mechanizmusokat. Mindez megkönnyítené az előre nem látható szükségletekkel kapcsolatos költségvetési döntéshozatalt, valamint az új stratégiai előrejelzési kezdeményezéseket.
Mindez azt jelenti, hogy a Tisza Párt olyan kezdeményezést támogat, ami annak a Next Generation EU elnevezésű helyreállítási alap hiteleinek visszafizetésére szedne be pénzt Magyarországtól, amiből a hazánknak járó részt még mindig nem fizette ki Brüsszel.
Gyakran hangoztatja Magyar Péter, hogy ők majd hazahozzák az uniós pénzeket, ehhez képest nem szavazták meg a patrióták módosító javaslatát, ami éppen erre irányul. Az indítvány kiemeli, hogy a magyar kormány tárgyalásokat folytatott a bizottsággal annak érdekében, hogy Magyarország hozzáférhessen azokhoz a kohéziós pénzeszközökhöz, amelyekre érdemben jogosult. A párbeszéd eredményeként hazánk vállalta, hogy teljesít egy intézkedéscsomagot, ezért elítélik, hogy a bizottság egyre újabb feltételeket ír elő a fejlesztési források átutalására Magyarországnak. A patrióták frakciója követeli, hogy a magyar kohéziós keretet védjék meg a más szakpolitikákhoz vagy országokhoz való átirányítás kockázatától, és hogy a bizottság haladéktalanul folyósítsa a pénzügyi forrásokat. Elvárják továbbá, hogy „az új bizottság vizsgálja felül a jogállamiságra vonatkozó feltételrendszer alkalmazását, és szüntesse meg a tagállamok szelektív, politikai alapú ideológiai zsarolását”.
Ezt az indítványt tehát nem szavazta meg a Tisza Párt az EP-ben, az uniós pénzek hazahozatalát hangoztató nyilatkozataik így nem vehetők komolyan.
Egy másik fajsúlyos témakörben is kiderült, hogy Magyar Péterék a globalista baloldali fősodor politikáját követik, hiszen a Tisza Párt EP-képviselői nem támogatta a patrióták nemzeti szuverenitást védő, woke-ellenes módosítóját sem.
A javaslatban a Fidesz pártcsaládja azt kérte, hogy csökkentsék a tagállamok nemzeti szuverenitásával szembeni uniós propagandára szánt előirányzatokat, és miközben általánosságban támogatják a kultúrát és a kreativitást, ellenzik, hogy Európa-szerte számos, uniós forrásokból finanszírozott médiavállalat terjessze a woke-ideológiát.
Ugyanakkor a Tisza Párt támogatta azt a bekezdést a parlamenti állásfoglalásban, amely „hangsúlyozza, hogy elegendő uniós támogatást kell biztosítani a nők jogai, a szexuális és reproduktív egészség és az LMBTIQ+ jogok védelmének előmozdításához, és tovább kell erősíteni a civil társadalmi szervezetek, az emberijog-védők és az újságírók e szempontokkal kapcsolatos munkáját, különösen azokban az országokban, ahol ezek a jogok veszélyben vannak”.
Ennél határozottabban nem is lehetne kiállni a woke-ideológia egyik súlyosan társadalomromboló célkitűzése, a hagyományos családmodellt és a normalitást támadó propaganda mellett.