Magyar Péter mindenkit kihasznál: a választóit, a barátait, de még a családját is

INSIDER
POLITIK

Szerző Ripost

Létrehozva: 2024.10.18.
Módosítva: 2024.10.18.

A Kárpát-medence magyarsága gyászolja Potápi Árpádot

Közösségi oldalukon búcsúznak a csütörtökön váratlanul elhunyt Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkártól az erdélyi politikai és civil szervezetek, intézmények.

Kelemen Hunor, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnöke Facebook-oldalán közzétett búcsúüzenetében régi barátnak nevezi a hirtelen távozó államtitkárt. „Tevékenyen szolgálta és kitartóan alakította az elmúlt másfél évtized nemzetpolitikáját. Ahol tudott, segített. Gyászolja őt minden erdélyi magyar közösség, ahol az elmúlt években megfordult. Isten veled, Árpád!” – írta az RMDSZ elnöke, akinek üzenetét a szövetség oldalán is megosztották.

Potápi Árpád János halálhíréről az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ) is beszámolt közösségi oldalán. „Élete és munkássága egyet jelentett azzal, amire felesküdött: nemcsak ismerte, hanem szolgálta is a Kárpát-medence magyarságát és közös nemzeti célkitűzéseinket.

Az erdélyi magyarok mindig, minden körülmények között számíthattak rá. Emlékét megőrizzük!”

– fogalmazott az üzenetben a kisebbik erdélyi magyar párt.

Az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület (EMKE) is megdöbbenésének adott hangot az államtitkár váratlan halála kapcsán. „A Kárpát-medencei magyar civil szervezetek és közösségek következetes támogatását nemcsak munkájának, hanem hivatásának tekintette, ezen tevékenysége elismeréseként, megtiszteléseként az EMKE 2023-ban Kötő József-díjjal tüntette ki, melyet alázatosan, tovább munkálkodva köszönt meg” – írta a rangos erdélyi civil szervezet.

Potápi Árpád Jánostól a marosvásárhelyi magyarság rendezvényének, a Vásárhelyi Forgatagnak a szervezői is Facebook-oldalukon búcsúztak.

„Mindig velünk, mindig mellettünk volt. Támogatással, jó szóval, jelenlétével erősítette a marosvásárhelyi közösséget és a Vásárhelyi Forgatagot”

– írták.

Emlékeztettek, hogy tavaly Bethlen Zsuzsanna-díjjal tüntették ki a fideszes politikust, aki – mint fogalmaztak – az egész Kárpát-medence jóakarója volt.

Potápi Árpád János haláláról Magyarország kolozsvári és csíkszeredai főkonzulátusa is megemlékezett Facebook-oldalán, és több székelyföldi politikus is ily módon búcsúzott tőle.

A csíksomlyói pünkösdi búcsúba tartó VI. Márton Áron Pünkösdi Lovas Zarándoklat résztvevői, köztük Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára a Siculicidium emlékmű előtt Madéfalván Fotó: MTI/Kátai Edit.

„Az örök vadászmezőkön lovagolsz tovább, kedves Árpád. Isten veled!”

– írta Tamás Sándor, a Kovászna megyei önkormányzat elnöke.

Borboly Csaba Hargita megyei tanácselnök emlékeztetett: az államtitkár idén is a lovas zarándoklat élén érkezett a csíksomlyói nyeregbe. „Ő volt a magyar–magyar együttműködés egyik jó példája. Intézményes gyászunk jeléül fekete zászlót teszünk ki” – írta. Péter Ferenc Maros megyei tanácselnök úgy fogalmazott: Potápi Árpád János áldozatos munkája meghatározó volt az erdélyi magyar közösség számára.

Potápi Árpád János az elmúlt másfél évtizedben a nemzetpolitika meghatározó szereplőjeként elévülhetetlen érdemeket szerzett – emlékezett Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a csütörtökön váratlanul elhunyt nemzetpolitikáért felelős államtitkárra.

Potápi Árpád János mindent megtett azért, hogy a magyar kormány nemzetpolitikájának vezérelve, a nemzeti összetartozás minden magyarnak a világ minden táján kézzelfogható valóság legyen – emelték ki az MTI-hez eljuttatott közös közleményben.

Potápi Árpád Jánost a Miniszterelnökség saját halottjának tekinti.

A közleményben emlékeztettek, hogy Potápi Árpád János 1967. március 28-án született Bonyhádon. 1985-1986-ban a bonyhádi Vörösmarty Mihály Általános Iskola képesítés nélküli nevelője volt. 1991-ben általános iskolai tanári oklevelet szerzett a szegedi Juhász Gyula Tanárképző Főiskola magyar nyelv és irodalom-történelem szakán, 1991 és 1994 között pedig elvégezte az Eötvös Loránd Tudományegyetemen a történelem szakot.

1991-től 1993-ig a szegedi Tarjánvárosi 4. Sz. Általános Iskola, 1993-tól pedig a Bonyhádi Petőfi Sándor Evangélikus Gimnázium és Kollégium tanára volt. 1998-tól 2011-ig a Bukovinai Székelyek Országos Szövetségének elnöke, 2004 és 2014 között pedig a völgységi kistérség önkormányzatai alkotta társulásnak elnöke volt. 2002-től 2014-ig Bonyhád polgármestereként tevékenykedett.

A politikai életbe 1993-ban kapcsolódott be, 1998 óta egyéni mandátummal országgyűlési képviselő, 2022-ben hetedik alkalommal választották meg Tolna vármegye 2. számú, Dombóvár központú választókerületében. 2011 és 2014 között az Országgyűlés nemzeti összetartozás bizottságának elnöke. 2014 óta a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára.

„Emlékét kegyelettel megőrizzük”

– zárta közleményét Semjén Zsolt és Gulyás Gergely.

Ellenzéki pártok is részvétüket fejezték ki a csütörtökön váratlanul elhunyt Potápi Árpád János nemzetpolitikai államtitkár hozzátartozóinak, politikai közösségének.

Az LMP az MTI-hez eljuttatott közleményében úgy fogalmazott: Potápi Árpád János közszolgálati tevékenysége és a nemzetpolitika terén végzett munkája maradandó nyomot hagyott minden magyarban, érdemei a határon túli magyarok és az anyaország közötti kapcsolatok elmélyítésében elévülhetetlenek.

A párt részvétét fejezte ki az 57 éves korában elhunyt államtitkár minden hozzátartozójának és politikai közösségének.

A Mi Hazánk Mozgalom azt közölte, a párt vezetése mély megrendüléssel értesült Potápi Árpád János, nemzetpolitikáért felelős államtitkár haláláról.

„A Mi Hazánk nevében őszinte részvétünket fejezzük ki családjának. Isten nyugosztalja!” – zárul a közlemény.

 

 


 

 

Iratkozzon fel a Ripost hírlevelére!
Sztár, közélet, életmód... a legjobb cikkeink első kézből!
Ingatlanbazar.hu - Gyors. Okos. Országos
-

További cikkek