Marics Peti
Hosszú a lista.
Botrányt botrányra halmoz Magyar Péter, aki ellen a diszkóbotrányán kívül több más ügyben is eljárás indult. Ahogy arról lapunk beszámolt, bíróság előtt felelhet diszkóbotránya miatt a Tisza Párt elnöke, ha az Európai Parlament eleget tesz Polt Péter legfőbb ügyész indítványának és felfüggeszti a képviselő mentelmi jogát.
Mint ismert, Magyar Péter júniusban az Ötkert nevű szórakozóhelyen randalírozott, több vendégbe is belekötött, nőket zaklatott, a szemtanúk szerint többeknek „visszautasíthatatlan” ajánlatot tett, majd az őt videózó egyik férfitől elvette a telefonját, később pedig a Dunába dobta a készüléket, ami a hatóságok szerint lopásnak minősül. A sértett utánaeredt, hogy visszakérje a telefonját, de Magyar tagadta, hogy nála lenne. A szóváltás közben a tanú állítása szerint a politikus kétszer tenyérrel arcon ütötte. A baloldali politikus a mentelmi jog mögé bújva próbálja elodázni az ügy tisztázását.
Magyar Péter ellen egy másik ügyben is vizsgálat folyik, miután Tényi István az ügyészségnél tett feljelentést szexuális kényszerítés gyanújával. A Facebookon hetekkel ezelőtt egy rejtélyes posztban tette helyre egy nő Magyart, akivel állítása szerint szintén erőszakoskodott a politikus. A TV2 hírműsora, a Tények megtalálta a poszt íróját, aki exkluzív interjúban mondta el, mit élt át Magyar Péter mellett.
Rám feküdt, és akkor mondta, hogy… most. Én pedig mondtam, hogy nem szeretném. Le kellett lökdösni magamról
– idézte feljelentésében Tényi a nő interjúban elmondott szavait.
Az áldozat azok után érezte fontosnak, hogy kamerák elé álljon, hogy hallott Magyar Péter diszkóbotrányáról, mivel a nő kísértetiesen hasonló tapasztalatokat élt át. Elmondása szerint egy társkereső oldalon, a Tinderen ismerkedett meg Magyar Péterrel.
Mint egy szexuális ragadozó, úgy kezdett viselkedni. Körbeírja, hogy mit tenne a másikkal, és átküldi a hímtagját
– emlékezett vissza a magát Laurának nevező nő a megrázó részletekre, amikre Tényi is kitért az ügyészségnek elküldött levelében.
Az interjúban a nő azt is elárulta, hogy a személyes találkozó végül egy ötcsillagos szállodában volt, de a randevún Magyar Péter kiszámíthatatlanul és agresszívan viselkedett, így valósággal rettegett tőle, ezért a férfi hiába ostromolta, nem akart lefeküdni vele. A nő szerint Magyar először úgy tett, mintha megértené, de nem sokkal később bosszút állt rajta: sértegetni kezdte, majd erőszakosan lépett fel, exeiről mutogatott meztelen képeket, végül előtte kezdett önkielégítésbe. Az ügyben a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség rendelt egy vizsgálatot.
Hűtlen kezelés gyanúja merülhet fel abban az ügyben, amikor a Magyar Péter által korábban vezetett Diákhitel Központ túlárazott szerződést kötött a Tisza Párt fontos kulcsszereplőjének a vállalkozásával. Tényi István lapunk cikke nyomán tett feljelentést a botrányos szerződés miatt. Ahogy arról beszámoltunk, Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő tett közzé bejegyzést a közösségi médiában, amelyben azt állította: a Diákhitel Központ vezetőjeként Magyar felesleges, ráadásul túlárazott szerződéseket írt alá.
Lapunk kiderítette, hogy melyik a példaként említett cég: a Magyar vezette Diákhitel Központ 2021. december 1-jén kötött szerződést egy bizonyos Troia Media Kft.-vel, 13,34 millió forintért.
A társaság tulajdonosa Trentin Balázs Lajos, aki jelenleg a Tisza Párt egyik szervezője, méghozzá kulcsszerepet tölt be. Információnk szerint a tiszások augusztus 17-én szerveztek egy találkozót öt Pest vármegyei választókerület városi koordinátorainak Dunaharasztin.
Az eseményen vendégként volt jelen Kiss József és Trentin Balázs, akik a Tisza-szigetek létrehozásáról és működtetéséről beszéltek. Az úgynevezett Tisza-szigetek a korábbi polgári körök mintájára létrehozott helyi pártszervezetek. Szakértők szerint mivel a Tisza-szigetek adják a helyi beágyazottságot, így ezek a Magyar-féle párt legfontosabb szervezeti egységei, megszervezésük pedig a Tisza Párt politikai térnyerésének egyik kulcsa.
Nagy botrányt okozott Magyar Péter még júniusban, amikor az ATV vendége volt. A Tisza Párt elnökét a műsorvezető az interjú elején szembesítette azzal, hogy hányszor hívták meg az elmúlt hónapok alatt. Magyar Péter ugyanis azzal vádolta a csatornát, hogy több hétig nem hívták a műsoraikba. A politikus ezután felállt, és kiment a stúdióból.
A Tisza Párt elnöke közösségi oldalán később már provokációnak minősítette a stúdióban történteket, majd több információt is megosztott a műsorok szerkesztőiről. Többek között vallási hovatartozásukat is nyilvánosságra hozta. Tényi István emiatt akkor a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatósághoz fordult, mivel szerinte a vallási hovatartozás különleges adatnak minősül.
Péterfalvi Attila, a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság elnöke korábban a Hír TV-nek elmondta: Magyar Péter jogellenesen cselekedett, amikor vallási hovatartozás alapján listázta az ATV munkatársait, ugyanis négy személy beazonosítható. A hatóság lépett az ügyben, és kimondta, hogy Magyar Péter jogellenesen hozott nyilvánosságra személyes adatokat. A hatóság ezért felszólította Magyar Pétert, hogy törölje a listázós posztját, azonban még mindig megtalálható a jogellenes bejegyzés.
Vesztegetés gyanúja miatt pedig azután tettek bejelentést, hogy kiderült: Magyar Péter az elmúlt években ellátást intézett magának, családtagjainak, illetve egy ismerősének a Honvédkórház speciális rendeltetésű centrumában. Információnk szerint az egészségügyi ellátórendszert napjainkban élesen bíráló, lejárató politikus csak a világjárvány idején nyolc alkalommal fordult meg a speciális rendeltetésű centrumban (src), ahol Covid-teszteket végeztetett magán. Magyar ezeken az eseteken kívül kilencszer vette igénybe a részleg szolgáltatásait, ezek közül egyszer, 2021-ben, huzamosabb ideig, mintegy tíz napig tartózkodott a kórházban.
A pártelnök azonban nemcsak magának, hanem családtagjainak is elintézte az általa exkluzívnak tartott szolgáltatásokat, rokonai pedig éltek is a lehetőségekkel.
Édesanyja, Erőss Mónika 14 src-ellátást és egy fekvőbeteg-ellátást vett igénybe, Magyar Péter nagyszülei pedig összesen 46 src-ellátáshoz, valamint kilenc fekvőbeteg-ellátáshoz jutottak hozzá.
Lényeges körülmény, hogy a nagyszülők mindezt csupán külön parancsnoki engedéllyel tehették meg, amelyet Magyar Péter közbenjárásával kaptak meg.