tóth gabi
Hétszázan úszva akarják elérni a spanyol területet.
A tavalyihoz képest növekvő számban érkeznek idén is illegális bevándorlók valamennyi Európába vezető útvonalon – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán a Kossuth Rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
Bakondi György a műsorban azt mondta, hogy éppen most Ceutánál 700-an próbálnak úszva bejutni Spanyolországba, míg Olaszországban egy hajót le kellett foglalni, mert nem tartotta be az illegális migránsokkal kapcsolatos törvényi szabályokat, és a görög szigetekre vezető útvonal is rendkívül zsúfolt, számos baleset, illetve atrocitás, fizikai erőszak történik ott.
Kérdésre válaszolva kifejtette, hogy a schengeni határ átjárhatósága egész Európa szempontjából egy hatalmas belbiztonsági kihívást jelent, amelynek számos tünete már jól lemérhető.
A főtanácsadó szerint félelmet keltett a lakosság körében „ez a 2015 óta folyamatos terrorhullám, illetőleg a számos súlyos köztörvényes bűncselekmény”, továbbá a no-go zónák létrehozása és a szociális egyenlőtlenségek kialakulása.
– fogalmazott Bakondi György, hangsúlyozva, hogy ezzel szemben Magyarországon nincs antiszemitizmus, nincsenek erőszakos cselekmények, és mindennek az az oka, hogy nincsenek illegális bevándorlók.
Arra a felvetésre, hogy akár Afganisztánba vagy Szíriába is hazamennek szabadságra azok, akik Európában menekültstátuszt kaptak, a főtanácsadó azt válaszolta, hogy ez egy évek óta tapasztalt jelenség, ami önmagában kizárja, hogy egy ilyen ember politikai menekült legyen.
– emelte ki Bakondi György. Szólt arról is, hogy Németországban megtették a következő lépést, amikor például a német állampolgárság megszerzését egyszerűsítették és lerövidítették az időtartamot három évre.
Ez azt is jelenti, hogy számos új szavazó is keletkezik, hiszen aki állampolgár, az szavazhat az országgyűlési választásokon – fűzte hozzá. A főtanácsadó valószínűnek tartja, hogy egy muszlim bevándorló nem fog nemzeti-konzervatív-keresztény pártra szavazni, sokkal inkább egy baloldali-liberális pártra.
Emlékeztetett, hogy a Soros-terv – amelyet 2015-ben lehetett megismerni – évi egymillió illegális bevándorló behozatala, a nemzeti keretek szétfeszítése és az Európai Egyesült Államok létrehozására való törekvés szerepelt.
Arra a kérdésre, hogy mi a véleménye arról, hogy az Európai Unió büntetést szabott ki Magyarországra, amiért nem engedi be az illegális migránsokat, és nem a saját területén végzi el az érkezők ellenőrzését, Bakondi György azt válaszolta: Magyarország több mint 700 milliárd forintot fordított arra, hogy az Európai Unió külső határa őrizze, és az erőszakosan, illegálisan, a szervezett bűnözés segítségével Magyarországra bejutni szándékozókat távol tartsa, feltartóztassa.
„Most ezt a tevékenységet egyrészt nem támogatta az Európai Unió, pedig nyilvánvalóan, hogy európai érdek a határőrizet, ezért jogos lenne az, hogy legalább 50 százalékát ennek a költségnek térítse meg az Európai Bizottság. Másrészt pedig a bejutás megakadályozásának felszámolása jelzi az igazi szándékát a bizottságnak:”
– emelte ki Bakondi György.
Hozzátette, hogy a magyar kormány azonban a magyar emberek biztonságát tekinti elsődlegesnek, ezért ha és amennyiben ez nem változtatható meg a tárgyalások során, „akkor az a megoldás látszik kívánatosnak, hogy szükséges eljárási cselekményt lefolytatva egy irányú menetjegyet biztosítunk a Brüsszelbe igyekvőknek”.
Bakondi György azt mondta, tíz éve permanens jelenség látható: tömegesen érkeznek a spanyol, az olasz és a görög migrációs főútvonalakon Európába a migránsok, évente mintegy egymillióan jönnek okmányok nélkül, pénzért, a szervezett bűnözés segítségével, majd nyaranta hazajárnak szabadságra.
most pedig nyolcvanmilliárd forintnak megfelelő összegű bírságot rótt ki az Európai Unió Bírósága, valamint napi 400 millió forintot kellene fizetnie az országnak mindaddig, amíg meg nem szünteti a határellenőrzést – számolt be róla a főtanácsadó.
Bakondi György elmondta, hogy erre válaszul Magyarország pert indít, mivel a schengeni külső határ védelmére Magyarország több mint 700 milliárd forintot fordított kilenc év alatt, jó lenne, ha ennek legalább az 50 százalékát megtérítenék.
Ha pedig meg kell szüntetni a határőrizetet és minden érkezőt beengedni, akkor a belépőknek „egyirányú, csak oda szóló jegyet biztosítunk Brüsszelbe” – tette hozzá.
nincsenek muszlim vallású, magukat menekültnek hazudó illegális bevándorlók, nem történnek naponta késes merényletek és nők elleni erőszakos cselekmények.
Ha pedig „engedik nekünk, hogy a külső határ őrizetével az európai belső határral élő országok biztonságát is segítsük, akkor ezt megtesszük” – hangoztatta Bakondi György.
Felelőtlen a brüsszeli migrációs politika, és Magyarországot büntetik – mondta Zsigmond Barna Pál, az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának parlamenti államtitkára az M1-en kedden reggel.
A műsorban elhangzott: Németországban a közelmúltban is több migránshátterű késes támadás történt. Legutóbb Solingenben három halálos áldozata és nyolc sebesültje volt egy támadásnak, amellyel egy szír férfit gyanúsítanak a német hatóságok. A parlamenti államtitkár elmondta: kifejezte részvétét az eset miatt az Észak-Rajna-Vesztfália tartományi parlamenti delegációnak, amely a napokban az Európai Uniós Ügyek Minisztériumának járt.
Zsigmond Barna Pál kiemelte: a nyugat-európai nagyvárosokban folyamatosak az ilyen támadások, ezért kell fellépni az illegális migráció ellen. Az ottani kiutasítási határozatoknak azonban csak a 22 százalékát tudják végrehajtani. Németországban pedig még beszélni is alig lehet erről, nem engedi az ottani mainstream balliberális média.
Úgy folytatta: ezzel szemben a magyar modell hatékony:
Brüsszel mégis a rossz rendszert tartja fenn az elhibázott migrációs paktummal.
Magyarország a schengeni rendszer alapján teljesíti kötelességét, több mint 2 milliárd eurót költött a határok védelmére egész Európa érdekében, Brüsszel mégis „minket büntet”, sokezres migráns kvótát, migráns táborok felállítását írja elő, pedig akik már bejöttek, azokat alig lehet kiutasítani. Az Európai Unió Bírósága pedig példátlan bírságot szabott ki Magyarországra – emlékeztetett a parlamenti államtitkár.
Zsigmond Barna Pál a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában azt mondta: az európai közvélemény többsége is elutasítja a brüsszeli migrációs politikát, de a brüsszeli balliberális elit felelőtlenül játszik az emberek életével, nem akarja meghallani az emberek hangját, csak a „Soros-tervet” erőlteti, hogy minél több illegális migránst juttasson be az unióba.
Ha Brüsszel arra kényszerít minket, hogy beengedjük a migránsokat, akkor be is kell fogadnia őket – emelte ki az X-en közzétett szerdai bejegyzésében Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár.
Az államtitkár Kovács Tamás Ivánnak, Magyarország belgiumi nagykövetének Phillippe Close Brüsszel szocialista polgármesterének címzett levelére hivatkozva azt írta: Magyarország közel egy évtizede áll az EU külső határvédelmének frontvonalában és saját költségvetéséből több mint kétmilliárd eurót költött a schengeni megállapodásból eredő kötelezettségeinek teljesítésére az EU támogatása nélkül.
Kovács Zoltán hangsúlyozta:
Miközben Magyarország szorgalmasan védte Európa határait, támogatás helyett pénzbüntetést kapott. Az Európai Unió Bírósága még 200 millió eurós bírságot is kiszabott Magyarországra, ami még inkább rávilágít arra, hogy a magyar kormány erőfeszítéseit mennyire eltérően ítélik meg a többi uniós tagországéhoz képest – fogalmazott Kovács Zoltán. Az államtitkár rámutatott továbbá arra: amennyiben Brüsszel ragaszkodik ahhoz, hogy Magyarországot migránsok befogadására kényszerítse, akkor készen kell állnia arra, hogy osztozzon a felelősségben.
„Magyarország nem fogja veszélyeztetni a nemzetbiztonságát és nem fogja egyedül viselni ezt a terhet, különösen akkor, amikor úgy tűnik, Brüsszel csak addig kívánja befogadni a migránsokat, amíg azok más uniós tagállamokban maradnak. A szolidaritásra való felhívás nem csak retorikai, hanem tisztességes bánásmódot és valódi támogatást követel az EU-tól” – tette hozzá Kovács Zoltán.
Kovács Tamás Iván a Phillipe Close-nak címzett levelében felhívta a figyelmet arra, hogy ha valamilyen okból Brüsszel csak addig tartja kívánatosnak a migránsokat, amíg más uniós tagállamok kényszerülnek befogadni őket, akkor a polgármesternek szolidaritást kellene mutatnia és támogatnia kellene, hogy az EU ne büntesse a schengeni egyezményt betartó és a külső határvédelmet ellátó országokat, hanem járuljon hozzá ezekhez az erőfeszítésekhez.
A nagykövet Brüsszel polgármesterének múlt heti, szintén az X-en közzétett bejegyzésére reagált, amelyben Phillippe Close azt írta: „Magyarország, az uniós szolidaritás kedvezményezettje, botrányos módon kibújik a többi tagállam iránti felelőssége alól. Felelőtlenség a bajba jutott emberek életével játszani a brüsszeli emberek kárára. Tegye a dolgát vagy mondjon az EU Tanácsának elnökségéről”.