tóth gabi
Plagizálással vádolják Kamala Harrist.
Plagizálással vádolta meg Donald Trump republikánus elnökjelölt demokrata ellenfelét, Kamala Harris, alelnököt vasárnap. Trump szerint Kamala Harris előző napi, Las Vegasban ismertetett választási ígérete a szolgáltató iparban dolgozók borravalójának adómentességére, eredetileg a republikánus kampányprogram része.
Donald Trump kifejtette, hogy Kamala Harrisnek, alelnökként, a kormányzat egyik vezetőjeként, már most lehetősége lenne arra, hogy intézkedjen az adómentességről, és felhívta a figyelmet arra, hogy a Biden-adminisztráció szövetségi adóhatósága 2023. február 6-án mutatta be a szolgáltató iparban dolgozók borravalójának bejelentésére vonatkozó új programot, amely az adóalap megállapítására szolgál.
Donald Trump június 9-én az amerikai vendéglátóipar egyik fellegvárának tartott Las Vegasban tartott választási gyűlésén jelentette be javaslatát a borravaló adómentességére. A republikánus elnökjelölt 20 pontos választási programjának összefoglalójában a hatodik pontként szerepel az adócsökkentések ígérete és a borravaló adójának megszüntetése.
Belső feszültségektől terhes Kamala Harris kampánycsapata, hiába bírja az alelnök a Demokrata Párt teljes támogatását – erről ír az amerikai Politico a demokrata párti jelölt kampányát közelről követő forrásokra hivatkozva. A vezető politikai újság szerint a konfliktust az okozza, hogy Harris stábjának Biden stratégiájához kell alkalmazkodnia, ráadásul
A Harris-hez lojális stábtagokban elsősorban az kelt feszültséget, hogy az egykori Biden-csapat tagjai továbbra is vezető szerepet töltenek be a kampányban. A Politico ezzel kapcsolatban említi Jen O’Malley Dillon esetét, aki végül megőrizte a kampánycsapat irányítására vonatkozó befolyását.
Részletesen írnak a Fehér Ház volt tisztviselőjének és egyben az egykori Biden-kampány vezető alakjának Kamala Harris-szel folytatott telefonbeszélgetéséről, miszerint Dillon garanciát kért Harris-től arra vonatkozóan, hogy az alelnök kampányát szintén aktívan segítő David Plouffe, Barack Obama egykori kampánymenedzsere nem fogja felülbírálni Dillon döntéshozatali tekintélyét a kampányban.
Szintén nem nézik jó szemmel, hogy a spanyolajkúak szavazatainak megszerzésével megbízott, Harris bizalmasának is tekinthető Julie Chavez Rodriguez kampánymenedzserre új típusú feladatokat bíztak, amelyek a Harris-lojalisták körében lefokozásnak számítanak.
Mindeközben egyre komolyabban tartanak az egységessé vált republikánusoktól, a demokratákra nézve súlyos helyzetet jól érzékeltetik Sheila Nix-nek, Kamala Harris kabinetfőnökének szavai: „Adott egy csapat, amely alig pár hét leforgása alatt elnökjelöltet és alelnökjelöltet váltott, dollárszázmilliókat gyűjtött össze és keresztül-kasul bejárta az országot, a választópolgárokkal beszélgetve,
– idézi Sheila Nix-t a Politico, akinek Trumpra tett megjegyzései is jól tükrözik a demokrata kampánycsapaton belül uralkodó pánikhangulatot.
A Politico forrásai egybehangzóan tartanak attól, hogyha a kampánycsapaton belüli feszültségek a szélesebb amerikai nyilvánosság számára is egyértelművé válnak, az politikai károkat fog okozni Kamala Harris számára, és jelentős mértékben vetheti vissza a támogatását.
Mindeközben Kamala Harris is ígéretet tett egy nevadai kampányeseményen, hogy megválasztása esetén eltörli a borravalót és szervizdíjat érintő adóterheket – írja a Breitbart.
Harris bejelentésére Donald Trump volt elnök és egyben a Republikánus Párt elnökjelöltje is reagált TruthSocial nevű közösségi média felületén, és azt írta:
– írta Donald Trump a közösségi médiában.
Donald Trump három televíziós elnökjelölti vitára készül Kamala Harris-szel, amiről három médiummal zajlanak egyeztetések, és született csaknem végleges megállapodás – ezt maga a republikánus elnökjelölt jelentette be Floridában tartott sajtótájékoztatóján.
A volt elnök tájékoztatása szerint megállapodtak három országos televíziócsatornával a viták időpontjáról. E szerint a Fox News hírtelevízió szeptember 4-én, az NBC televízió szeptember 10-én, míg az ABC televízió szeptember 25-én lenne a vita házigazdája.
Arról is beszámolt, hogy az alelnök-jelöltek vitájának a CBS televízió biztosítana felületet.
Donald Trump egyben reményét fejezte ki, hogy a Demokrata Párt kampánytörzse beleegyezik majd a kitűzött dátumokba, és hozzátette: fontosnak tartja a vitát demokrata párti ellenfelével, aminek tekint elébe.
Joe Bidennek az elnökjelöltségtől történt július 21-i visszalépésével kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy a hivatalban lévő demokrata párti elnöktől elvették a lehetőséget és előválasztás nélkül azt másnak adták át. A Joe Biden-vezette kormányzat tevékenységét ugyanakkor a „józan ész nélküliség” kultúrájának nevezte.
A sajtótájékoztatón Donald Trump újságírók kérdéseire válaszolva többek között kifejtette, hogy ugyan támogatottsága az afroamerikai nők körében lehet, hogy nem túlságosan magas, de a közvélemény-kutatások szerint az afroamerikai férfiak, a fehér férfiak, valamint a zsidó választók és a spanyolajkú lakosság körében kimagasló a támogatottsága.
Az Egyesült Államok és Kína közötti kapcsolatokról elmondta, hogy jó viszonyra törekszik Hszi Csin-ping kínai elnökkel, akivel azt követően romlott meg a viszonya, hogy elnökként Kínát tette felelőssé a koronavírus-világjárvány kirobbanásáért. A jövővel kapcsolatban azt ígérte, hogy elnökké választása esetén kölcsönös előnyökön alapuló viszonyra törekszik majd Kínával, de hangsúlyozta, hogy Peking nem használhatja ki az Egyesült Államokat.
Részben azért lépett vissza az elnökválasztástól, hogy a Demokrata Párt legsürgetőbb feladatára, Donald Trump győzelmének megakadályozására összpontosíthasson – mondta Joe Biden a CBS televíziónak adott vasárnapi interjúban.
Az amerikai elnök elmondta, hogy a Kongresszus több alsó- és felsőházi tagja úgy gondolta hogy az ő választási indulása csökkenti győzelmi esélyeiket. November 5-én nem csak elnökválasztást, de kongresszusi választásokat is tartanak, amelyen a képviselőház minden helye, a szenátusban pedig a helyek harmada, 34 szenátori szék a tét.
Joe Biden a július 21-én bejelentett visszalépése óta adott első interjúban kitartott amellett, hogy nem volt esélytelen a győzelemre, és azt mondta, hogy az általa ismert közvélemény-kutatások visszalépésének bejelentésekor is fej-fej melletti versenyt mutattak republikánus kihívójával, és a választást ő, Joe Biden nyerte volna meg.
Elismerte, hogy négy évvel ezelőtti elnökválasztási indulásakor „átmeneti” elnökként gondolt magára, majd hozzátette, hogy „később a dolgok rendkívül felgyorsultak, és nem sikerült az átmenetiséget megtartani”.
A Joe Biden visszalépését megelőző több mint három hétben demokrata párti politikusok, a pártot támogató több híres közéleti személyiség, valamint anyagi támogatók is egyre nagyobb nyomást gyakoroltak az elnökre a visszalépés érdekében. A felszólítások előzménye Joe Biden június 27-én a CNN televízió stúdiójában Donald Trumppal tartott elnökjelölti vitája volt, amelyben az elnök minden felmérés és elemzés alapján gyenge teljesítményt mutatott republikánus kihívójával szemben.