tóth gabi
Próbálják ezt a jelzőt ráaggatni a veszélyes ellenfélre.
Soros György fia, Alex Soros arra buzdította az amerikai demokratákat, hogy minden adandó alkalommal elítélt bűnözőként hivatkozzanak Donald Trumpra azt követően, hogy a republikánus párti exelnököt a múlt héten egy manhattani esküdtszék bűnösnek találta üzleti nyilvántartás meghamisításában.
A vádemelést Alvin Bragg, Soros által támogatott kerületi ügyész végezte – írja a The Post Millennial cikkét szemléző Mandiner.
„A sikeres üzenet kulcsa az ismétlés, és azt akarjuk, hogy az emberek birkózzanak azzal a gondolattal, hogy egy elítélt bűnözőt akarnak-e megbízni az ország legfontosabb állásával!” – írta Alex Soros, ehhez az ítélethez kapcsolódóan.
Alex Soros megosztott egy Substack-cikket, amely arról szólt, hogy a Trump-ítélet a volt elnök választási vereségéhez fog vezetni.
A The Post Millennial cikkében olvasható, hogy a The New York Times is megjelentetett egy hasonló cikket, amelyben azt írták, hogy
Azt kell üzenni a választóknak, hogy voksolhatnak egy jelöltre, aki bűnöző, vagy egy olyan aspiránsra, aki nem bűnöző.
– számolt be korábban a Fox News.
„Tettem a dolgomat. A mi munkánk az, hogy félelem és szívesség nélkül kövessük a tényeket és a törvényt. És itt pontosan ezt tettük” – állította Alvin Bragg, a Soros által támogatott kerületi ügyész csütörtöki ítéletet követően.
Donald Trump közölte, hogy számára elfogadható a börtön, vagy házi őrizet kilátása is, miután csütörtökön a New York-i esküdtszék bűnösnek találta üzleti iratok meghamisításának vádjában.
A volt elnök és republikánus elnökjelölt a Fox News hírtelevízióban helyi idő szerint vasárnap sugárzott interjúban úgy fogalmazott, hogy ez a dolgok menete, ugyanakkor megjegyezte, abban nem biztos, hogy a közvélemény elfogadja-e majd az ítéletet, mert – szavai szerint – eljön egy „töréspont”.
A politikus az ítélet következményeivel kapcsolatban kijelentette, hogy a választási „siker lesz a bosszú”, a bűnpert kezdeményező embereket pedig „gonosz” és „beteg embernek” nevezte.
Az amerikai intézményekben való bizalomra vonatkozó kérdésre válaszolva kijelentette, hogy elnökké választása esetén megszüntetné a 2001. szeptember 11-i egyesült államokbeli terrortámadásokról szóló akták minősítését, valamint feloldaná a Kennedy-gyilkosságról szóló még titkos iratok minősítését és támogatja az Epstein-akták nyilvánosságát is.
Nevek említése nélkül hozzátette, hogy két emberre gondol, mint lehetséges igazságügyi miniszter, amennyiben megnyeri az elnökválasztást, megjegyezve, hogy az előző elnöksége idején elkövetett hibákat nem akarja megismételni, amikor a posztra jelölteket keres.
A Trump-perben hozott elmarasztaló esküdtszéki döntésre vasárnap reagált a Kongresszus alsóházának republikánus elnöke, aki szintén a Fox News televízióban azt mondta, hogy a képviselőházi republikánusok minden rendelkezésükre álló eszközt felhasználnak majd, hogy visszavágjanak a szavai szerint korrupt ügyészeknek. Mike Johnson a Kongresszus felügyelő szerepkörét említette eszközként, hangsúlyozva, hogy minden tekintetben a törvény keretein belül, a jogállami normákat figyelembe véve járnak majd el.
A New York-i belvárosi bíróság esküdtszéke csütörtökön mind a 34 vádpontban bűnösnek találta Donald Trumpot, aki ellen Manhattan demokrata párti kerületi ügyésze emelt vádat hallgatási pénzek kifizetéséhez kapcsolódó üzleti iratok meghamisítása miatt. A bíró a büntetés mértékének kihirdetését július 11-re tűzte ki, ami négy nappal előzi meg a Republikánus Párt elnökjelölő konvencióját, amelyen véglegesítik a párt elnökjelöltjét a novemberi választásra. Donald Trump többször hangoztatta, hogy a vádat politikai üldözésnek, a választásokba való beavatkozásnak nevezte, a bírót pedig súlyosan elfogultnak.
Joe Biden amerikai elnök szerint az elődjével szemben hozott esküdtszéki ítélet azt erősíti meg, hogy senki nem áll a törvények felett.
A hivatalban lévő államfő helyi idő szerint pénteken a Fehér Házban kommentálta a Donald Trump ellen hozott elmarasztaló esküdtszéki döntést, és azt hangoztatta, hogy egy szövetségi tagállam által indított perről van szó, nem szövetségi ügyről. Úgy vélekedett, hogy az esküdtek körültekintő döntést hoztak. Donald Trumpnak pedig lehetősége lesz a fellebbezésre, ahogy bármely amerikai állampolgárnak.
Donald Trump pénteken New Yorkban újságírók előtt tartott beszédében fellebbezési szándékát hangoztatta.
Megismételte, hogy a bírót súlyosan elfogultnak tartja, és úgy vélekedett, hogy az ügy rajta felül áll.
A korábbi elnököt és nem hivatalos republikánus elnökjelöltet a New Yorkban, üzleti iratok meghamisítása miatt indult büntetőperben mind a 34 vádpontban bűnösnek találta az esküdtszék.
Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán reagált a volt amerikai elnök elleni ítéletre.
A New York-i bíróságon ismertetett döntés mind a 34 vádpontban bűnösnek mondta ki a republikánus elnökjelöltet. A bíróság épülete előtt csütörtökön Donald Trump mellett és ellene is tüntettek. Trump támogatói szerint politikai ellenfelei indították az eljárást azért, hogy hátráltassák a kampányát.
„Ez szégyenletes. Egy manipulált tárgyalás volt, egy összeférhetetlen, korrupt bíróval. Nem engedélyezték nekünk a helyszínváltoztatást. Ebben a körzetben csak 5 vagy 6 százalékos volt a támogatottságunk. Ez egy manipulált, gyalázatos per volt. Az igazi ítéletet november 5-én hozzák meg az emberek. Ők tudják, mi történt itt. Mindenki tudja, mi történt itt. Van egy Soros által támogatott ügyészük. Mi semmi rosszat nem tettünk. Én egy ártatlan ember vagyok” – hangsúlyozta Donald Trump.
A miniszterelnök azt írta, hogy becsületes embernek ismerte meg Donald Trumpot. Úgy fogalmazott, elnökként mindig Amerikát helyezte előtérbe, tiszteletet parancsolt a világban, és azt a béke építésére használta fel. Hozzátette: hagyjuk, hogy az emberek novemberben meghozzák ítéletüket. Folytassa a harcot, elnök úr! – írta Orbán Viktor.