tóth gabi
A miniszterelnök hivatalos oldalán értékelte, hogy Brüsszel bezáratta a nemzeti konzervatívok rendezvényét.
Brüsszel többé nem a szabadság fővárosa, hanem egy baloldali, progresszív liberális elnyomás eszköze, ezért változásra van szükség, és az európai parlamenti választások június 9-én el tudják hozni ezt a változást - jelentette ki a miniszterelnök politikai igazgatója Brüsszelben kedden, miután kiszállt a brüsszeli rendőrség a NatCon-ra, hogy le kell zárni a rendezvényt.
A Nemzeti Konzervatívizmus Konferencia (NatCon) szünetében, magyar újságíróknak nyilatkozva Orbán Balázs hangsúlyozta: a nemzeti konzervatív erőket az köti össze, hogy elegük van a brüsszeli szuperállamból, elegük van a brüsszeli vezetés elhibázott politikájából, ami Európa hanyatlását okozza. A nemzeti konzervatív erők nem értenek egyet a migrációbarát álláspontokkal, hanem a nemzetek Európájában, szabadságban szeretnének élni. Szeretnék, ha az Európai Unió képes lenne megvédeni a saját határait. Szeretnék, ha az Európai Unió ismét egy békeprojekt lenne, és nem alakulna át egy háborús projektté - mondta.
"Egészen elképesztő, ami itt történik, hogy több helyszínen is ellehetetlenítették a hatóságok, illetőleg az erőszakos szélsőbaloldali antifa-csoportok a konferencia létrejöttét" - fogalmazott.
Orbán Viktor miniszterelnök a történtek után közösségi oldalán azt írta: Ha valaki kiáll a béke mellett, azt egyszerűen betiltják. Nincs mese, június 9-én kell elmondanunk, hogy nem kérünk a háborúból!
A HÍR TV tudósítása szerint kiszállt a brüsszeli rendőrség, hogy ellehetetlenítsék a konferenciát, melynek sztárszónokai Orbán Viktor magyar miniszterelnök, illetve Nigel Farage Brexit-párti brit politikus lettek volna. A karhatalom közölte a szervezőkkel, hogy a hatóságok a rendbontás lehetősége miatt az esemény berekesztése mellett döntöttek” – írta a POLITICO. A valóság ezzel szemben az, hogy nem rekesztették be az eseményt, minden a program szerint halad. A lapnak megszólaló Frank Füredi, a brüsszeli MCC ügyvezető igazgatója szerint a jelenet olyan volt, mintha „egy bádogdiktatúrában” történt volna: „Technikai ürügyet felhasználva próbálnak politikai álláspontot megfogalmazni. Közölték a tulajdonossal, hogy ha nem rekeszti be a találkozót, kikapcsolják az áramot” – így Füredi.